PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie dużej lukarny



Arthizmoo
31-01-2013, 12:31
Witam wszystkich moim pierwszym postem na tym forum.
Moja prośba dotyczy waszych porad dotyczących ocieplenia lukarny nad pomieszczeniem łazienki. W maju ekipa rusza z pracami dekarskimi, lecz wcześniej muszę ją ocieplić i obić deskami tak jak reszta dachu. Projekt zakłada wykonanie rusztu nabijanego poziomo o gr. 15cm pomiędzy którym znajdować się będzie wełna o tej samej grubości, na to kolejny ruszt pionowy 13cm z wełną o grubości 9cm tak aby 4cm pozostało jako szczelina wentylacyjna przykryta deskami i papą.
Potrafię sobie to wszystko wyobrazić, jednakże nie bardzo wiem jak zamocować ruszt pod i nad oknem ze względu na bardzo małe wysokości, a w przypadku nadproża mocowania go do żelbetu. Czy mogę mocować ruszt na kątowniki z nierdzewki?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Zdjęcia - https://plus.google.com/photos/115826133253963314571/albums/5839581809155024145?authkey=COHjy7eKo_3enQE

Z góry dziękuję,
Forumowicz Tomek.

awieuro
31-01-2013, 14:36
Możesz montować na kątowniki, tylko po co. Dobra wiertarka, wiertło, kołki i jazda. Łatwiej będzie wszystko pozamykac jak bedzie już okno
Pozdrawiam

Arthizmoo
31-01-2013, 15:27
Ok, tylko patrząc np. na mur od czoła lukarny pod oknem, ma on wysokość pustaka silki, więc jak zmieścić tam dwie belki rusztu na których stabilnie przykręcę później ruszt pionowy.
Czy jeśli dam dwie belki poziome a pomiędzy nie wełnę czy nie będzie to za słaba izolacja?

Andrzej Wilhelmi
31-01-2013, 20:17
A czym chcesz obkładać boki i czoło tej lukarenki? Co jest w projekcie? Pozdrawiam.

Arthizmoo
01-02-2013, 09:38
Projekt zakładał, że boczne ścianki tej lukarny będą wykonane w konstrukcji lekkiej. Jednakże po ustaleniach z kierownikiem i majstrem wykonaliśmy ścianki z połówki h+h. Ponieważ okap nad lukarną (mowa o bokach) jest wysunięty względem lica ścianki o 20cm planuję zrobić to w ten sposób:

Pierwsza warstwa, wełna 10cm dosunięta u góry prawie do deskowania (pozostawię 2cm na wentylację), druga warstwa układana odwrotnie o grubości 8cm do tego 2cm szczeliny wentylacyjnej, pełne deskowanie, papa. To moja działka, dekarz razem z dachem ma ją obić blachą na rąbek stojący.
Nadal nie mam pomysłu jak wykonać stelaż od przodu lukarny abym mógł później zabić go deskami.

Andrzej Wilhelmi
02-02-2013, 11:37
Pomiędzy warstwami wełny nie powinno być szczeliny (chyba, że coś źle zrozumiałem). Przód radzę wykonać tak: odpowiedniej grubości płyta poliuretanowa (będzie cieniej niż wełna czy styropian), przednią płyta OSB mocowana do wierzchu dachu zasadniczego i spodu dachu lukarenki folia wysokoparoprzepuszczalna i blacha na rąbek. Boki lukarenki leż bym tak zrobił. Tak to robiłem w tej realizacji.
Pozdrawiam.