PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z dwoma zjazdami.



pitctab
31-01-2013, 13:36
Witam,
Mam działkę która powstała wskutek podziału pola. Tak się składa że na mojej działce był wcześniej wjazd z drogi wojewódzkiej. Po podziale powstała droga wewnętrzna w innym miejscu z której formalnie moja działka ma wjazd. (stary z tego co twierdzi poprzedni właściciel jest do usunięcia)
Z uwagi na różne aspekty chciałbym dalej korzystać ze starego zjazdu a nawet go przesunąć odsuwając od nowo powstałego zjazdu. W tej chwili odległość wynosi ok.15-20 m.

W oddziale rejonowym Zarządu Dróg Wojewódzkich nie powiedziano mi jednoznacznie czy mogę korzystać ze starego zjazdu czy nie. Z tego co wywnioskowałem to pewnie okaże się gdy będę chciał postawić bramę. A sprawa wygląda tak że od zjazdu chcę uzależnić położenie domu na działce. Więc chciałbym to już jednoznacznie wiedzieć teraz..
Czy mam udać się do centralnego zarządu w tym przypadku w Warszawie czy po prostu udawać że się nic nie stało i korzystać ze starego zjazdu ?

Charlie
31-01-2013, 15:06
Decyduje o wszystkim URZĄD.
Musisz napisać oficjalne pismo/podanie (umotywować trzeba ) o wydanie jakiejkolwiek decyzji dołączając rysunki/szkice i podając numer KW działki.
Przepisowo mają do 30 dni na udzielenie odp..
W mojej opinii temat nie do przeskoczenia.

Briksdal
10-04-2013, 23:51
Zależy w jaki stanie jest zjazd z DW. Jeśli dobry to możesz korzystać. Jeśli zły o możesz mieć problemy z jego remontem na etapie uzgadniania jego przebudowy.
Aby zjazd przesunąć musisz wystąpić do ZDW o decyzję na lokalizację zjazdu. Jeśli otrzymasz pozytywną zrobić projekt zjazdu, uzyskać w Urzędzie Wojewódzkim pozwolenie na budowę. Jeśli będziesz musiał wykonać przepust dowiedz się w UW czy nie będą wymagali pozwolenia wodnoprawnego.