PDA

Zobacz pełną wersję : Podejścia wody (instalacja PP)



grzeniu666
01-02-2013, 23:47
Zamierzam samodzielnie wykonać instalację wody na rurach PP (ale to później, tymczasem jeszcze muruję to i owo), i nie wiem czy są jakieś wymogi dot. podejść, mocowania kolana wieszakowego z gwintem wewnętrznym (to chyba właściwe) do muru.
Chodzi mi o to czy ten element ma na określony wymiar odstawać od muru, może z uwzględnieniem warstw tynku, płytek itp.? Co za tym idzie, czy jest jakaś książkowa głębokość bruzdy? A może przykręcając takie kolano do ściany nawet bez bruzdowania będzie dobrze?

Drugie pytanie - w jednym miejscu umywalka będzie na działówce 8cm, a z drugiej strony będzie dodatkowo "zabudowa g-k" (techniczna, rury itp.) więc zamiast bruzdować w tej lichej ścianie myślę wodą i kanalizą podejść od strony tej zabudowy i przejść rurą na stronę łazianki. Dla takiego wykonania nie odnajduję takich zakończeń "wieszakowych", w jaki sposób to wykonać?
Pytam teraz bo może przed wmurowaniem, przewiercił bym cegłę jakimś "fi" we właściwym miejscu, aby później przy kuciu młot mi nie zdemolował tej ścianki (np. na spoinach, mur z silki na klej). Wysokości podejść zwykle widzę 58cm (od podłogi) w rozstawie 12cm (będzie zabudowane szafeczką), kanaliza 56cm. A może lepiej tymczasem zostawić większe "okno" (20x15cm?) i później uzupełnić mocną zaprawą wstawiając przepusty gdzie trzeba?

Naprawdę "zanim zapytałem szukałem odpowiedzi" :(

kajmanxxl
02-02-2013, 05:25
część kolanka wieszakowego do której jest podłączona rura musi się chować w ścianie pod płytkami robi się różnie zależy od klienta jak nie żałuje na izolację rur to tak aby i izolacja się zmieściła a resztę wyprowadza się przedłużkami a co do przejścia przez ścianę prostymi rurkami to któraś firma produkowała proste złączki z uszkami ale czy to było w Polsce czy poza granicami gdzie długo pracowałem nie jestem teraz pewien, wymiary tych złączek też są różne zależnie od producenta, najlepiej podskocz do sklepu z którego będziesz to kupował jak chcesz tak dokładnie przygotować