PDA

Zobacz pełną wersję : Manuela Beaty i Darka - komentarze



Nina Mirgos
18-06-2004, 13:01
Witam kolejnych Manuelowiczów :)

Powodzenia :)

Bard13
18-06-2004, 13:09
Witajcie w klubie miłośników Manueli!!

Ale czy na pewno jesteście zdecydowani na Porotherm 50?

My z Niną byliśmy, ale nas wyleczył właściciel hurtowni.
Porotherm ma ok. 10% odpadów i jest dość drogi.
Zastanówcie się jeszcze nad materiałem.
Jesteśmy na podobnym etapie budowy i wierz, że ściany jednowarstwowe wymagają naprawdę dobrych ekip, które wiedzą co robią.

Mieszkamy patrząc od was za Skierniewicami, więc zapraszamy na oględziny i dyskusje.

Kon111
18-06-2004, 13:30
Ja także witam kolejną parę chcącą żyć w trójkącie z Manuelą.

A co do materiałów, ja na razie także jestem zdecydowany na Porotherm, ale 30 + wełna. Skalą ilości odpadów się nie przejmujcie, jeżeli będzie tego więcej niż jedna dwie cegły na palecie to Wam wymienią, w ramach reklamacji.
Natomiast co do P 50 to z opisanych przez Barda13 powodów (dokładność wykonania) nie brałem go pod uwagę.

Reasumując - czekamy na fotki.

AdaśP
18-06-2004, 13:51
Kucharek napisał:
Działkę kupiliśmy w sierpniu 2003 kilka kilometrów od Łodzi.(...)Na szczęście nasza gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego...

Z tego co wiem, to gmina Rzgów ma plan, czyżby więc tamtejsze okolice? Jeśli tak, to będziemy prawie sąsiadami, ja mam działkę k/Tuszyna.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Bard13
18-06-2004, 16:17
ja na razie także jestem zdecydowany na Porotherm, ale 30 + wełna.


Porotherm i wełna? Bardzo drogie zestawienie. Liczyłeś ile to wyjdzie?
Licz ok 3500 pustaków i 200 m2 ścian (tak około) na pokrycie wełną

Kon111
18-06-2004, 19:20
ja na razie także jestem zdecydowany na Porotherm, ale 30 + wełna.


Porotherm i wełna? Bardzo drogie zestawienie. Liczyłeś ile to wyjdzie?
Licz ok 3500 pustaków i 200 m2 ścian (tak około) na pokrycie wełną

Wiem, że nie jest to tanie rozwiązanie, ale będę miał pewność, że w domku bedzie ciepło, zdrowo i niepalnie.

Kucharek
20-06-2004, 10:38
Kucharek napisał:
Działkę kupiliśmy w sierpniu 2003 kilka kilometrów od Łodzi.(...)Na szczęście nasza gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego...

Z tego co wiem, to gmina Rzgów ma plan, czyżby więc tamtejsze okolice? Jeśli tak, to będziemy prawie sąsiadami, ja mam działkę k/Tuszyna.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.


Dokładnie tam

Bard13
21-06-2004, 08:37
Wiem, że nie jest to tanie rozwiązanie, ale będę miał pewność, że w domku bedzie ciepło, zdrowo i niepalnie.

Jak już się zaparliście na porotherm, do dopilnujcie, z której cegielni wam dowiozą.
Windenberg w stadzie cegielni w polsce ma tylko 2, które robią pustaki dobrej jakości. Reszta to barwiony szmelc.

Sam miałem ciężką fazę na porotherm, jak się naczytałem, jaka to rewelacyjna ceramika.
Uwierzcie, ona jest tylko dobrze rozreklamowana.
Pustaki poryzowane robi wiele cegielni. Przenikalność cieplna z dokładnością do setnych jest niewiarygodna, zwłaszcza jak się bierze pod uwagę autetntyczną ich jakość. Przy tylu cegielniach i takiej masie nie otrzymasz przenikalności 0,35 czy 0,29 dla każdej.

Poza tym, dla miłośników grubych cegieł.
Wiecie, że dom musi mieć obrys zewnętrzny przy odbiorze zgodny z projektem?
Grubość ściany wchodzi do środka, zmniejszając powierzchnię domu.

Ja osobiście z porotermu 38 zszedłem na MEGA 30 z Plecewic i 12 cm styropianu (jak ktoś chce to może wełnę). Nie dawajcie się podpuszczać działom marketingu.
Myślcie samodzielnie

Kon111
21-06-2004, 08:52
Jak już się zaparliście na porotherm, do dopilnujcie, z której cegielni wam dowiozą.
Windenberg w stadzie cegielni w polsce ma tylko 2, które robią pustaki dobrej jakości. Reszta to barwiony szmelc.
To które to cegielnie, ja najblizej mam do Dobrego k/Warszawy



Poza tym, dla miłośników grubych cegieł.
Wiecie, że dom musi mieć obrys zewnętrzny przy odbiorze zgodny z projektem?
Grubość ściany wchodzi do środka, zmniejszając powierzchnię domu.

Ja osobiście z porotermu 38 zszedłem na MEGA 30 z Plecewic i 12 cm styropianu (jak ktoś chce to może wełnę).

Tu bym trochę polemizował, obrys domu do zgodnosci z projektem liczy się bez okładzin zewnętrznych (tynk + ocieplenie).

A tak w ogóle to na 100% nie jestem jeszcze zdecydowany akurat na Porotherm, ale na pewno na ceramikę poryzowaną. Jesli chodzi o niedokładność współczynników to właśnie m.in. dla tego kładę wełne jak druga warstwę.
Jeśli chodzi o firme Wienerberger, to co by o niej nie pisać, jest to duża firma, z siecią przedstawicieli, jak coś bedzie nie tak z matariałem to łatwiej w takiej firmie o kontakt podczas reklamacji. Jesli budując pod W-wą, kupię cegłę pod Tarnobrzegiem w jakiejś malutkiej rodzinnej cegielni, to jak załatwię reklamacje, gdy hurtownia odeśle mnie do producenta?

Kucharek
05-07-2004, 09:10
[quote=Kon111]

Poza tym, dla miłośników grubych cegieł.
Wiecie, że dom musi mieć obrys zewnętrzny przy odbiorze zgodny z projektem?
Grubość ściany wchodzi do środka, zmniejszając powierzchnię domu.


Ale my przeprojektowaliśmy właśnie na Porotherm - grubość ścian 50 cm

Bard13
05-07-2004, 10:02
Ale my przeprojektowaliśmy właśnie na Porotherm - grubość ścian 50 cm

Jak tak, to OK.

Nadal jednak mam zastrzeżenia do materiału, ale dyskusje o materiale są najczęściej filozoficzne.
każdy broni swego a życie pokazuje kto miał rację.

Liczę na późniejsze relacje z zamieszkiwania w takim domku.

może jak z żoną będziemy kiedyś stawiali następny dom, to skorzystam z opinii.

Nina Mirgos
23-08-2004, 10:34
Przepraszam, że pomarudzę... ale czy ekipa trzyma wymiary otworów?

Kucharek
28-08-2004, 20:10
Przepraszam, że pomarudzę... ale czy ekipa trzyma wymiary otworów?


Trzyma, nic nie zmieniamy

Bard13
30-08-2004, 07:58
Uważaj na 2 drobiazgi:

1. Otwór drzwiowy gabinetu ma w projekcie 90 cm, czyli tyle ile drzwi, przypilnuj, żeby ekipa zostawiła trocę miejsca na mocowania.

2. W projekcie w zbrojeniu stropu występuje dwuteownik (taka stalowa szyna). Poproś ekipę, żeby zrobiła podciąg ze zbrojonego betonu, bo na dwoteowniku będzie się rozchodził strop i będzie ci tynk i farba odchodziły z sufitu. Zapewne widujesz coś takiego w starszych domach, gdzie właśnie strop zbrojono dwuteownikami.

U nas właśnie zrobiono z akceptacją kierownika budowy podciągi i wygląda 300% lepiej.