PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopotliwy Mur Oporowy !@!@?????



żywiec1
02-02-2013, 11:12
Witam wszystkich serdecznie
Mam taki kłopot z nierównością działki. Pomysł jest wybudować mur oporowy będzie on miał zróżnicowaną wysokość, co wynika z ukształtowania terenu. Pierwszym pomysłem było zatopienie płyt drogowych w fundamęcie , teraz skłaniam się by wymurować z bloczków betonowych , nie są tanie więdz co gdyby zamienić je pustakiem np. szlakowym siatka klej i od strony ziemi jakaś izolacja
Co wy nato , prosił bym się powstrzymać od wypowiedzi w stylu idź do pana projektanta
Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuje za pomoc i zapraszam do dyskusji

robert skitek
02-02-2013, 11:25
no to się powstrzymuję...
najwyżej będzie tak: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?211671-Obala-si%C4%99-mur-oporowy-kto-jest-winny-ja-czy-s%C4%85siad
ale co mi tam...

żywiec1
02-02-2013, 11:59
.

robert skitek
02-02-2013, 12:05
Jasne... Dbam o Twoje i nie tylko (jeśli Tobie na nim nie zależy) bezpieczeństwo.
Mur oporowy na różnicy wysokości 2,5m to dość potężna oporowa konstrukcja. Przede wszystkim wymaga pozwolenia na budowę i co za tym idzie projektu, żeby się to to kiedyś komuś na głowę nie zwaliło...

żywiec1
02-02-2013, 12:18
.

robert skitek
02-02-2013, 13:46
Nie, nie ogarniam.
No to już Ci Ajnsztajnie napisałem, że wymagane pozwolenie, no ale rady projektantów specjalistów to Ty masz w de.
Myśl dalej, nikt nie broni, może kiedyś osiągniesz poziom swojego awatara...

żywiec1
02-02-2013, 14:05
.

robert skitek
02-02-2013, 14:15
Dostosowuję się jedynie do Twojej kultury słowa.
Już się żegnam.

szybkaosa
02-02-2013, 14:36
Witam wszystkich serdecznie
Mam taki kłopot z nierównością działki. Pomysł jest wybudować mur oporowy będzie on miał zróżnicowaną wysokość, co wynika z ukształtowania terenu. Pierwszym pomysłem było zatopienie płyt drogowych w fundamęcie , teraz skłaniam się by wymurować z bloczków betonowych , nie są tanie więdz co gdyby zamienić je pustakiem np. szlakowym siatka klej i od strony ziemi jakaś izolacja
Co wy nato , prosił bym się powstrzymać od wypowiedzi w stylu idź do pana projektanta



Ja np. na to napiszę, że mur o wysokości 2,5 m jest poważną konstrukcją, którą trzeba odpowiedzialnie zaprojektować. Rozumiem, że przygotowałeś się merytorycznie do tego zamierzenia, tzn, masz pomysł na to by stworzyć taki układ konstrukcyjny, który będzie w stanie przejąć napór tych 2,5m naziomu.
Oczywiście, możesz zatopić sobie płyty w czymś tam, tudzież wymurować go z pustaków szlakowych. Może to i będzie stało. Przynajmniej jakiś czas. No i nie dopuszczaj kogokolwiek by zbliżał się do takiej konstrukcji. Żyjemy w wolnym kraju, dopóki nic się nie stanie albo ktoś nie podkapsluje będzie git.
Chyba, że zrobisz to po Bożemu, typowy mur oporowy z płytą poziomą o konstrukcji żelbetowej, albo ścianę z odciągami albo jakąś ścianę masywną z gabionów.
I nie unoś się na rady. No bo ktoś może mieć rację. Bez osobistych wycieczek proszę.

żywiec1
02-02-2013, 14:55
witaj
o koszach gabinowych myślałem lecz do takiego rozwiązania jest potrzebne miejsce
pomysł murowanego zrodził się po obejrzeniu któregoś z dzienników budowy był co prawda niższy ale pomyślałem że więcej osób ma takie wynalazki w ogrodach i coś się zacznie wyjaśniać

Żona Adwalka
02-02-2013, 19:54
Witam wszystkich serdecznie
Mam taki kłopot z nierównością działki. Pomysł jest wybudować mur oporowy będzie on miał zróżnicowaną wysokość, co wynika z ukształtowania terenu. Pierwszym pomysłem było zatopienie płyt drogowych w fundamęcie , teraz skłaniam się by wymurować z bloczków betonowych , nie są tanie więdz co gdyby zamienić je pustakiem np. szlakowym siatka klej i od strony ziemi jakaś izolacja
Co wy nato , prosił bym się powstrzymać od wypowiedzi w stylu idź do pana projektanta
Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuje za pomoc i zapraszam do dyskusji


Nie mogę się powstrzymać:no:
Niestety- tylko projektant.
To nie konstrukcja typu "zrobimy jak u sąsiada i dobrze będzie", tylko się "zbiera" obciążenia, oblicza naprężenia , dobiera odpowiednie zbrojenie.
Inaczej możesz mieć na własne życzenie katastrofę budowlaną i - wersji pesymistycznej-prokuratora na działce...

Swego czasu (dawno, dawno temu...) sama osobiście takie coś projektowałam. :p

żywiec1
02-02-2013, 20:57
nie kumam wszyscy macie projekty za które zapłaciliście
zrobili je projektanci ale zaśmiecacie forum głupimi pytaniami ,, czy tak ma być ???? ""
moje pytanie było skierowane do ludzi którzy mają pojęcie o temacie , znają temat przy dekach wypowiadają się ludzie którzy projektują mosty
myślałem że tu jest ich więcej .
ale nie to jest forum telewizji śniadaniowej gdzie wszyscy towarzysze wzajemnej adoracji pytają sie o tapety do piwnicy.
Wole żeby temat umarł śmiercią naturalną niż aby wypisywano w nim myśli ludzi ograniczonych własną niewiedzą

szybkaosa to nie do ciebie myślałem że zaczyna się dyskusja ale dalej trwa monolog pojedynczych osób którym wydaje się że istotą sprawy jest poklaskiwanie innym
nie ogarniasz tematu nie wypowiadaj się
wiem że ekspert potrafi doradzić
jak pójdę do projektanta i powiem co kazał zrobić , to zasypiecie mnie wypowiedziami typu to nie tak , ja bym dodał , myślę że , itp ale jak co to zwykłe pieprzenie oj murator upada
jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto oglądać tych reklam ,no chyba że będzie to reklama tapet
to było forum budowlane nie dyskusyjne nie znasz się nie wypowiadaj się :D

beton44
02-02-2013, 21:17
nie kumam wszyscy macie projekty za które zapłaciliście
zrobili je projektanci ale zaśmiecacie forum głupimi pytaniami ,, czy tak ma być ???? ""
moje pytanie było skierowane do ludzi którzy mają pojęcie o temacie , znają temat przy dekach wypowiadają się ludzie którzy projektują mosty
myślałem że tu jest ich więcej .
ale nie to jest forum telewizji śniadaniowej gdzie wszyscy towarzysze wzajemnej adoracji pytają sie o tapety do piwnicy.
Wole żeby temat umarł śmiercią naturalną niż aby wypisywano w nim myśli ludzi ograniczonych własną niewiedzą

szybkaosa to nie do ciebie myślałem że zaczyna się dyskusja ale dalej trwa monolog pojedynczych osób którym wydaje się że istotą sprawy jest poklaskiwanie innym
nie ogarniasz tematu nie wypowiadaj się
wiem że ekspert potrafi doradzić
jak pójdę do projektanta i powiem co kazał zrobić , to zasypiecie mnie wypowiedziami typu to nie tak , ja bym dodał , myślę że , itp ale jak co to zwykłe pieprzenie oj murator upada
jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto oglądać tych reklam ,no chyba że będzie to reklama tapet
to było forum budowlane nie dyskusyjne nie znasz się nie wypowiadaj się :D

Tak, masz rację Einsteinie, lepiej się nie wypowiadaj, to nie forum dyskusyjne, nie trolluj tutaj, ładnie Cię prosimy...

żywiec1
03-02-2013, 09:21
Tak, masz rację Einsteinie, lepiej się nie wypowiadaj, to nie forum dyskusyjne, nie trolluj tutaj, ładnie Cię prosimy...


My to znaczy kto ??? jest was więcej przy komputerze
pisze wyraźnie nie znasz się nie wypowiadaj się :p

przepraszam za poziom wypowiedzi ale goście się rozkręcili nie patrząc na gospodarza :no:


poproszę moderatorów o zamknięcie tematu to niema sensu

animuss
03-02-2013, 10:36
My to znaczy kto ??? jest was więcej przy komputerze
pisze wyraźnie nie znasz się nie wypowiadaj się :p

przepraszam za poziom wypowiedzi ale goście się rozkręcili nie patrząc na gospodarza :no:


poproszę moderatorów o zamknięcie tematu to niema sensu

Kolego tu jest około 70 mb ściany oporowej to są poważne koszty patrząc na tą wysokość jeszcze ,jeżeli nawet ktoś by tu podpowiedział jak to zrobić ,czy zaryzykował byś tyle kasy a za rok lub dwa zacznie to pękać i wtedy będziesz pluł sobie w brodę ze posłuchałeś jakiegoś cymbała na forum .

Masz przynajmniej trzy możliwości :
Dać zaprojektować i zrobić samemu .
Zlecić to jakiejś firmie ,jest ich pełno zajmują się wzmacnianiem ,umacnianiom skarp obkładaniem gabionami itd...
Usypać teren z delikatniejszym spadkiem obniżając do budynku założyć donice oporowe .
http://x.garnek.pl/ga1791/c296d1044633c9a9874073a3/oporowy_mur.jpg

pawelkokosz
03-02-2013, 10:42
My to znaczy kto ??? jest was więcej przy komputerze
pisze wyraźnie nie znasz się nie wypowiadaj się :p

przepraszam za poziom wypowiedzi ale goście się rozkręcili nie patrząc na gospodarza :no:


poproszę moderatorów o zamknięcie tematu to niema sensu

Kolego żywiec1 bez nerwa...ja mam mur oporowy bo również mam działkę pochyłą....mur został zaprojektowany wraz z całym domem i na wszystko mam pozwolenie na budowę.
Podczas budowy muru odbyła się burza mózgów: ja jako inwestor, kierownik budowy, wykonawca oraz projektant ( w międzyczasie wyszło że projektant źle odczytał rzędne wysokości terenu i murek stał się murem czyli z wcześniejszej wysokości 1,1 m powstało 2,8 m, gdzie w ziemi jest zakopane około 1 m reszta wystaje ponad poziom ). Konstrukcja wykonana w całości z bloczków betonowych na porządnej ławie z betonu B20, dodatkowo co dwa metry idzie do góry zbrojenie jodełkowe ( tak mi powiedziano, że się to tak nazywa) i od góry wylany wieniec. I kierownik budowy stwierdził, że chce spać spokojnie i co drugi rząd bloczków na całej długości wzdłuż położone zostały 3 pręty zbrojeniowe fi 8 mm ( a mur ma około 30 m długości ). Jak zakończyliśmy go stawiać i zdjęte zostały z góry szalunki to kierbud stwierdził, że normalnie fosę z przodu wykopać i mam prawie jak Malbork.
Całość istnieje już dwa lata, koszt dosyć duży, bo materiału na ten mur poszło więcej niż na fundamenty domu, teraz pozostaje ogarnąć ten mój mur kosmetycznie.

mynia_pynia
03-02-2013, 11:03
Wszyto zależy od stabilności gruntu, można zrobić zaporową konstrukcje a i tak ją szlak trafi po kilku, kilkunastu latach - patrz osuwiska ziemi z 2010 po bardzo obfitych opadach deszczu. I zaświadczam że w większości te domy co poleciały były budowane wg projektów.
Jeśli masz obawy że mur nie wytrzyma to pewnie tak będzie. Widziałam kiedyś jak były bite pręty w nasyp na głębokość kilkunastu metrów żeby umocnienie nie "polecało.
Koło mnie biją larseny w wał przeciwpowodziowy na głębokość około 2 m, 1m wystaje nad grunt - może coś takiego jest lepszym rozwiązaniem - choć zapewne bardzo kosztownym ;)

beton44
03-02-2013, 11:32
My to znaczy kto ??? jest was więcej przy komputerze
pisze wyraźnie nie znasz się nie wypowiadaj się :p

przepraszam za poziom wypowiedzi ale goście się rozkręcili nie patrząc na gospodarza :no:


poproszę moderatorów o zamknięcie tematu to niema sensu

będę też niegrzeczny...

pierdolony trolu spadaj na drzewo .

Nie karmcie trola.

EOT.

żywiec1
03-02-2013, 11:36
Kolego żywiec1 bez nerwa...ja mam mur oporowy bo również mam działkę pochyłą....mur został zaprojektowany wraz z całym domem i na wszystko mam pozwolenie na budowę.
Podczas budowy muru odbyła się burza mózgów: ja jako inwestor, kierownik budowy, wykonawca oraz projektant ( w międzyczasie wyszło że projektant źle odczytał rzędne wysokości terenu i murek stał się murem czyli z wcześniejszej wysokości 1,1 m powstało 2,8 m, gdzie w ziemi jest zakopane około 1 m reszta wystaje ponad poziom ). Konstrukcja wykonana w całości z bloczków betonowych na porządnej ławie z betonu B20, dodatkowo co dwa metry idzie do góry zbrojenie jodełkowe ( tak mi powiedziano, że się to tak nazywa) i od góry wylany wieniec. I kierownik budowy stwierdził, że chce spać spokojnie i co drugi rząd bloczków na całej długości wzdłuż położone zostały 3 pręty zbrojeniowe fi 8 mm ( a mur ma około 30 m długości ). Jak zakończyliśmy go stawiać i zdjęte zostały z góry szalunki to kierbud stwierdził, że normalnie fosę z przodu wykopać i mam prawie jak Malbork.
Całość istnieje już dwa lata, koszt dosyć duży, bo materiału na ten mur poszło więcej niż na fundamenty domu, teraz pozostaje ogarnąć ten mój mur kosmetycznie.

stary dzięki wielkie że się pojawiłeś :D
ja nie mam ochoty nic na lewo i takie tam , to któryś z nadgorliwych wyżej to wymyślił a reszta no nie istotne
czyli ty masz murowany tak jak ściana kolanowa słupki i wieniec
ja w necie znalazłem projekty murów oporowych żelbetonowych z różnymi podstawami w zależności od wysokości muru jutro planuję sie spotkać z moim projektantem i cieszy mnie że mogę mu przedstawić twoją sprawę jest to dla mnie wygodniejsze bo jestem do tego sam
a żelbet więcej roboty

czyli masz 2.8m wysokości na odcinku 30 m i nie popękało
tego najbardziej się boję bo napór ziemi jest z boku
i wydawało mi się w grę wchodzi tylko konstrukcja żelbet typu L
czy posiadasz jakieś fotki tej konstrukcji przedyskutowałbym to jutro z projektantem i dam znać co on na to

żywiec1
03-02-2013, 11:59
będę też niegrzeczny...

pierdolony trolu spadaj na drzewo .

Nie karmcie trola.

EOT.


brawo brawo to z takimi mam polemizować o konstrukcjach , Beton :lol2:

słownictwo na ogólnym moderatorom nie przeszkadza ???????
żadnych upomnień ??

robert skitek
03-02-2013, 12:03
żywiec, biedactwo. Może załączyć Twoje wulgarne wiadomości priv do mnie? Bo po wykasowaniu przez siebie swojej bazgraniny tu wyglądasz na niewiniątko?

żywiec1
03-02-2013, 12:17
żywiec, biedactwo. Może załączyć Twoje wulgarne wiadomości priv do mnie? Bo po wykasowaniu przez siebie swojej bazgraniny tu wyglądasz na niewiniątko?


wiedziałem że się czaisz by dokopać
widzisz jak byś wtedy nie udawał mądrego były by co najmniej dwa posty
mądre i na temat a tak zaśmiecamy kolejną stronę pyskówkami
powiedziałem ci na priv, co myślę i powiedziałeś że się odczepisz
nie lubisz mnie twoja sprawa napisz to na priv,
nie zaśmiecaj tematu
najpierw piszesz potem czytasz i na końcu myślisz to nie moja wina że taki jesteś śmieszny

robert skitek
03-02-2013, 12:44
Po pierwsze -nie pisz juz do mnie, bo nie czytam już kolejnych Twoich wiadomości. Już mi wystarczy tych bluzgów.
Dokopać? człowieku! wojny tylko potrafisz prowadzić jeśli tylko ktoś nie myśli jak Ty? Nie odzywałem się już - ale nie cierpię tak dwulicowych ludzi. Nie wzywaj moderatorów, bo treść Twoich wiadomości do mnie może poskutkować usunięciem Twojego profilu. Żegnam

żywiec1
03-02-2013, 12:53
Po pierwsze -nie pisz juz do mnie, bo nie czytam już kolejnych Twoich wiadomości. Już mi wystarczy tych bluzgów.
Dokopać? człowieku! wojny tylko potrafisz prowadzić jeśli tylko ktoś nie myśli jak Ty? Nie odzywałem się już - ale nie cierpię tak dwulicowych ludzi. Nie wzywaj moderatorów, bo treść Twoich wiadomości do mnie może poskutkować usunięciem Twojego profilu. Żegnam


nie wiem czy to chamstwo czy głupota nagadać i uciec
wystarczy kliknąć w twój nik oraz tego Betona i kliknąć na wasze POSTY to wychodzi że od dawna nie napisaliście nic mądrego
tylko się czepiacie i przeszkadzacie innym na forum
jedynie kogo usunąć to was
wystarczy prześledzić cały wątek i wszystko jasne wy jesteście tu zbędni
jak by was skasować to reszta jest czytelna i rzeczowa
ale wy cwaniaczki tylko popyskować nabić postów i uciekać
każdy mądrzejszy moderator dałby wam klapsa za OT nie na temat w czyimś poście

odcinam się od tego co wy tu wyprawiacie przyjaciele
resztę za nich przepraszam

robert skitek
03-02-2013, 13:10
nie dyskutuję już z Tobą - prosiłem nie pisz do mnie wiadomości ale nie dociera. Proszę jeszcze raz.

żywiec1
03-02-2013, 13:30
nie dyskutuję już z Tobą - prosiłem nie pisz do mnie wiadomości ale nie dociera. Proszę jeszcze raz.


ty znowu tutaj czy mógłby go ktoś przekonać żeby dał mi spokój od wczoraj zaśmieca mi temat się przyczepił i tak zostało