PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety na okna dachowe - jakie ? pomocy



remoncik987
04-02-2013, 07:27
Witam wszystkich forumowiczów

proszę wszystkich posiadaczy rolet zewnętrznych na okna dachowe Fakro .
Nosimy się z zamiarem zakupu czegoś co ochroni nasze poddasze przed słońcem i upałem latem
przeglądałam ofertę i zastanawiamy się nad zakupem markizy amz Fakro
czy koś takową posiada ? jak się spisuje czy dobrze chroni przed goracym słońcem ?

proszę o radę
Ania

Charlie
04-02-2013, 11:03
Teściowa ma taką - sprawdza się bardzo dobrze.

malka
18-03-2013, 13:41
Ja mam MHL z Veluxa, co prawda jeszcze nie zamontowane, ale skuteczność przetestowałam na jednym z wakacyjnych wyjazdów (były zamontowane w hotelu). I przyznam,że kupiłam je nie jako ochronę przed słońcem, lecz deszczem. Cudnie wygłuszają "bębnienie" kropel.

owp
19-06-2013, 20:40
A ma ktoś rolety zewnętrzne na oknach dachowych?
Bo zastanawiam się, czy one bardzo zaciemniają - chciałbym mieć ciemno rano w sypialni, może lepiej duet - markiza zewnętrzna plus jakaś pod gumowana roletka wew. ?

ekmir
07-07-2013, 16:35
A ma ktoś rolety zewnętrzne na oknach dachowych?
Bo zastanawiam się, czy one bardzo zaciemniają - chciałbym mieć ciemno rano w sypialni, może lepiej duet - markiza zewnętrzna plus jakaś pod gumowana roletka wew. ?

Mam zewnętrzne rolety na okna Velux.
Jeszcze ich nie zamontowałem ale nastąpi to w najbliższym czasie.

f.5
08-07-2013, 13:41
A ma ktoś rolety zewnętrzne na oknach dachowych?
Bo zastanawiam się, czy one bardzo zaciemniają - chciałbym mieć ciemno rano w sypialni, może lepiej duet - markiza zewnętrzna plus jakaś pod gumowana roletka wew. ?
mam veluxy
idealnie zaciemniają 100%
wyciszają tez znakomicie
juz po gradobicu
https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/3112010MontazOkienDachowychIRolet

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/10Czerwca2013GradobicieTychy#5887929756719593122

ekmir
09-07-2013, 21:56
mam veluxy
idealnie zaciemniają 100%
wyciszają tez znakomicie
juz po gradobicu

Właśnie przymierzam się do samodzielnego montażu tych rolet. czy mógłby Szanowny Kolega podzielić się doświadczeniami, podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, od czego zacząć.

f.5
10-07-2013, 09:03
Właśnie przymierzam się do samodzielnego montażu tych rolet. czy mógłby Szanowny Kolega podzielić się doświadczeniami, podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, od czego zacząć.
nie pomogę w temacie
majster wprawiał okna dachowe i rolety - przy oknach byłem bo chciałem widziec jak to robi przy roletach niestety nie dałem rady.
pozdrawiam
Ps
moim zdaniem rolety zaciemniają idealnie ale tez okna mam na pólnoc - nie wiem jak sie sprawdzą na południową- zachodnią stronę.
Oczywiscie zimą rolety nie dają rady zgarnąc snieg z okna.
chyba słaby silnik wiec trzeba przed sniegiem zdecydowac sie czy chcemy widziec w oknie dachowym rolete czy biały/szary snieg

Thorex
12-07-2013, 11:02
Również posiadam roletę z Fakro AMZ-092 07, bardzo dobrze chroni przed światłem oraz ciepłem, polecam.

ekmir
13-07-2013, 07:31
Również posiadam roletę z Fakro AMZ-092 07, bardzo dobrze chroni przed światłem oraz ciepłem, polecam.

A sam zakładałeś?

owp
13-07-2013, 10:08
W końcu kupiłem te rolety do fakro. Po 3 godzinach pieprzenia się w upale zrezygnowałem z montażu. Nie wiem, czemu nic mi tam nie pasuje do siebie, instrukcja jest na 3 rodzaje okna. Niby mam okna pod te rolety, ale może jakoś źle zamontowane...? Np. wkręcam z 2 stron takie plastiki naprowadzające wiertło, żeby można było wiercić z 2 stron i spotkać się idealnie w środku okna, no i niestety, nie spotkałem się :)
Dodam, że mam na korbkę i chyba była to niepotrzebna oszczędność, bo będę musiał komuś zlecić montaż za akurat różnicę w cenie...

z.gerdziel
12-01-2014, 18:57
Witajcie.

Przy montażu rolet zewnętrznych należy pamiętać, że w czasie zimy, marznącego deszczu albo dużej ilości śniegu możecie mieć problem z otwieraniem/zamykaniem takiej rolety. Nie boicie się spalenie silnika?

Pozdrawiam

f.5
12-01-2014, 21:11
nie, nie boimy się

mirek118
28-03-2014, 14:30
Witam

Poszukuję rolet do okien dachowych Fakro. Mam trzy okna o wymiarach: 78 x 140 - 2szt. + 78 x 118 - 1 szt. Najprościej byłoby kupić oryginalne Fakro, ale nie pasuje mi to, że rolety są zasilane 12V DC i mam spory problem żeby je sterować razem z resztą rolet domowych, które są na 230 V AC. Pytanie: czy istnieją producenci rolet dachowych, które pasowałyby do markowych okien? Proszę o pilną pomoc

mirek118
31-03-2014, 13:29
Witam

Poszukuję rolet do okien dachowych Fakro. Mam trzy okna o wymiarach: 78 x 140 - 2szt. + 78 x 118 - 1 szt. Najprościej byłoby kupić oryginalne Fakro, ale nie pasuje mi to, że rolety są zasilane 12V DC i mam spory problem żeby je sterować razem z resztą rolet domowych, które są na 230 V AC. Pytanie: czy istnieją producenci rolet dachowych, które pasowałyby do markowych okien? Proszę o pilną pomoc

nie ma nikogo kto by wiedział, czy do okien dachowych można gdzieś kupić rolety zewnętrzna zasilane na 230V AC ??

f.5
31-03-2014, 14:15
nie ma nikogo kto by wiedział, czy do okien dachowych można gdzieś kupić rolety zewnętrzna zasilane na 230V AC ??
swoje kupowalem
https://picasaweb.google.com/radzio76/3112010MontazOkienDachowychIRolet poprzez ten sklep
http://www.velset.pl

poszukaj czy maja Twoj wymiar

mirek118
31-03-2014, 14:39
swoje kupowalem
https://picasaweb.google.com/radzio76/3112010MontazOkienDachowychIRolet poprzez ten sklep
http://www.velset.pl

poszukaj czy maja Twoj wymiar

widzę, że okna Velux. Czy rolety też są marki Velux? Czy może to jakiś inny producent? Twoje są chyba solarne z tego co widzę. Jeśli tak to silniki mają 12V.
Generalnie to pytałem o rolety z silnikami zasilanymi napięciem przemiennym 230V

f.5
31-03-2014, 15:48
tak rotety to veluxy jesli pytałes o inny rodzaj niestety nie pomogę.

mirek118
07-12-2014, 20:19
Niestety, ale rolet dachowych z silnikami 230V nie znalazłem i pewnie takowe nie istnieją. Kupiłem Fakro 24V DC bez moduły radiowego do sterowania przewodowo zmianą polaryzacji

cypryski
08-12-2014, 06:25
Czy takie rolety dają również korzyści termiczne w zimie? Niestety moje okna dachowe mają tylko 2 szyby i jest pod nimi po prostu zimniej niż przy 3-szybowych oknach ściennych. I to pomimo prawidłowego montażu.

Niestety koszt rolet jest spory, więc może mi podpowie czy warto?

mirek118
08-12-2014, 07:37
Czy takie rolety dają również korzyści termiczne w zimie? Niestety moje okna dachowe mają tylko 2 szyby i jest pod nimi po prostu zimniej niż przy 3-szybowych oknach ściennych. I to pomimo prawidłowego montażu.

Niestety koszt rolet jest spory, więc może mi podpowie czy warto?

Dają takie korzyści z cala pewnością ale pytanie czy zakup rolet zwroci sie w ciągu rozsądnego czasu (żywotność silników i mechanizmów) z powodu oszczędności energii. To tyle jeśli chodzi o dodatkową ochronę przed zimnem.
Ale na pewno będziesz miał ochronę przed goracem latem i jak polaczysz te dwa atuty to uwazam ze warto. Jeszcze nie mieszkam ale jestem przekonany że latem na poddaszach przez okna połaciowe dostaje się żar.

cypryski
08-12-2014, 08:06
Mirku, dzięki za odpowiedź :)

Akurat okno, na którym mi najbardziej zależy jest od strony południowej - ale paradoksalnie w lato nie specjalnie nam przeszkadza. Natomiast problem jest zimą gdyż mamy łóżko akurat dokładnie pod oknem dachowym (wiem, błąd - ale już za późno) i czuć wyraźny chłód, pomimo że w pozostałej części pokoju temperatura jest raczej okej.

mirek118
08-12-2014, 09:23
Mirku, dzięki za odpowiedź :)

Akurat okno, na którym mi najbardziej zależy jest od strony południowej - ale paradoksalnie w lato nie specjalnie nam przeszkadza. Natomiast problem jest zimą gdyż mamy łóżko akurat dokładnie pod oknem dachowym (wiem, błąd - ale już za późno) i czuć wyraźny chłód, pomimo że w pozostałej części pokoju temperatura jest raczej okej.

Jabu siebie w mieszkaniu czuję wyraźną różnicę po opuszczeniu zwykłych polciennych rolet wewnętrznych, także jestem pewien że zewnętrzne będą stanowić jeszcze lepszą barierę-strefę buforową pomiędzy niską tem na zewn i wysoką wewn a to spowolni proces przenikania zimna

Doradca VELUX
12-01-2015, 16:04
Jabu siebie w mieszkaniu czuję wyraźną różnicę po opuszczeniu zwykłych polciennych rolet wewnętrznych, także jestem pewien że zewnętrzne będą stanowić jeszcze lepszą barierę-strefę buforową pomiędzy niską tem na zewn i wysoką wewn a to spowolni proces przenikania zimna

Witam,
Rolety zewnętrzne stanowią kompleksową ochronę - latem świetnie chronią przed nagrzewaniem, a zimą utrzymują ciepło w pomieszczeniu, dzięki swojej funkcji izolującej. Dodatkowo ograniczają hałas padającego deszczu czy gradu. Pozwalają na zablokowanie światła w dowolnym momencie dnia.
Dostępne w 3 wariantach - manualne, zasilane elektrycznie oraz solarne.

Dla tych, którzy chcą poprawić izolacyjność swoich okien, ale nie interesują ich rolety zewnętrzne to w ofercie mamy inne godne polecenia produkty.
Rolety podwójnie plisowane o strukturze plastra miodu ze specjalnym wypełnieniem wewnątrz (aluminiowa powłoka izolująca) także zatrzymują ciepło zimą oraz poprawiają komfort i temperaturę w pomieszczeniach latem oraz zaciemniaja pomieszczenie. Można je obsługiwać za pomocą dolnej lub górnej listwy i zatrzymywać w dowolnym miejscu na oknie.
298455298456

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX