PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można powstrzymać złodzieja za pomocą mgły ochronnej?



Dom pod Daglezją
05-02-2013, 12:16
Witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio przeglądając internet w poszukiwaniu solidnego zabezpieczenia nowo wybudowanego domku znalazłem taką ciekawostkę: www.protectglobal.pl mgła ochronna . Piszą tam o jakiejś metodzie zabezpieczenia poprzez wytwarzanie mgły. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z czymś takim? Czy da się to stosować w każdym domu/ z każdym alarmem? Na ile to jest skuteczna metoda?
z góry dziękuje za odpowiedź.

firewall
05-02-2013, 12:23
Będzie skuteczniejsza jak połączysz to z wyrzutnikiem helu i silnymi magnesami. :D

Dom pod Daglezją
05-02-2013, 12:33
Wiem, że to trochę zalatuje politycznie ale zupełnie nie miałem tego na myśli. Po prostu wydaje mi się ciekawy sposób w jaki reagują włamywacze na filmikach na tej stronie

firewall
05-02-2013, 12:45
To hasło że poczują się zagubieni rozwaliło mnie. No, chyba że ktoś ma 2 000 m2 domu. Z pewnością byłoby to zaskoczeniem i zwykłe obszczymurki by uciekły. Natomiast z pewnością koszt takiego systemu jest duży i instalowany byłby u bogatych ludzi. Wtedy dla profesjonalistów nie byłoby aż takim problemem wzięcie tego co trzeba.

Dom pod Daglezją
05-02-2013, 13:59
Mnie się wydaje, że profesjonalista to do mnie nie będzie raczej przychodził ale właśnie "obszczymurki" które wyłamią okno czy drzwi i pozgarniają to co znajdą, a ochrona dotrze jak po nich już śladu nie będzie. Mieszkam jakieś 500 metrów od jakichkolwiek zabudowań więc wyjący alarm nawet w środku dnia nie wzbudzi reakcji sąsiadów. A ochrona wiadomo jak dociera..... Chodzi mi bardziej o to czy ktoś to ma zainstalowane i jak się mu spisuje. Czy rzeczywiście nic nie widać?

Dom pod Daglezją
06-02-2013, 08:29
firewall a czy orientujesz się może ile takie coś może kosztować.... piszesz, że koszt z pewnością duży czyli kilkaset, kilka tysięcy czy może więcej. Dzwoniłem do niech ale przez telefon nic nie powiedzieli tylko z instalatorem mam się umówić....