PDA

Zobacz pełną wersję : Jak montować regulowane ościeżnice?



turkowianin
19-06-2004, 10:09
Jestem na etapie zamawiania ościeżnic regulowanych i mam problem z szerokością muru w łazience i wc. W tej chwili jest 16 cm. Mam jeszcze do położenia płytki na ścianie i nie wiem czy montować najpierw ościęznice czy płytki. Jeżeli płytki to ile powinienem dołożyć cm. Dziękuję za podpowiedzi.

M@M
19-06-2004, 11:15
Wszystko zależy od tego jakie masz ościeżnice, tzn jaki mają zakres regulacji oraz od tego czy kafle wychodzą ponad drzwi czy nie. Jeżeli kafle nie wychodzą ponad drzwi proponuję najpierw założyc ościeżnice wraz z opaskami a dopiero potem dojechać kaflami. Nie powstanie wtedy brzydka szpara pomiędzy ościeżnicą a murem ze względu na różnicę poziomów. Jeżeli kafle są na całej wysokości drzwi to togo problemu nie ma ale na to jak dużo należy doliczyć ma wpływ gruboć samych kafli. Mniej więcej jest to ok 1 cm i praktycznie każde regulowane ościeżnice mają pewną tolerancję tak więc z montażem nie powinno być problemów. Zawsze przecież można dociąć element ościeżnicy, problem powstanie gdy dołożymy zbyt mało.