PDA

Zobacz pełną wersję : Integracja systemu IB z piecem zasilającym ogrzewanie podłogowe



DrKubus
09-02-2013, 09:04
od jakiegos czasu poszukuje systemu który mam możliwość zintegrowania się z piecem kondensacyjnym zasilającym podłogówkę w całym domu.

Czy ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

Chodzi mi głównie o to żeby móc sterować ogrzewaniem centralnie (z ustalonym harmonogramem grzania w każdym pomieszczeniu), ale jednocześnie mieć w każdym pokoju termostat z wyświetlaczem aktualnej temperatury w pomieszczeniu i możliwością regulacji temperatury z tego właśnie termostatu (dla tego konkretnego pomieszczenia).

Rozmawiałem z instalatorem Nexwell'a i powiedział, że albo zdecyduje się na sterowanie centralne (zarządzające ogrzewaniem za pomocą elektrozaworów na rozdzielaczu), albo na system termostatów dostarczanych przez producenta pieca.

Czy na prawdę nie ma systemu który umożliwiłby połączenie tych dwóch systemów w jeden?

dendrytus
09-02-2013, 13:23
Oczywiście, że jest.
Musisz szukać pieca zgodnego z Open Therm. Ułatwi to Późniejszą integrację z różnymi IB.

Maanniutek
18-02-2013, 21:02
Systemem który integruje większość urządzań ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, itp itd jest LCN my stosujemy to rozwiązanie i jest naprawde bardzo dobre.