PDA

Zobacz pełną wersję : Satel + Fibaro



DrKubus
10-02-2013, 20:45
Czy ktoś ma doświadczenia z integracją satela z fibaro, podobno pokazal sie modul do fibaru umozliwiajacy odczyty stanow z satel'a? Niestety nie znalazlem do niego opisu, a ciekaw jestem, dwoch rzeczy:
1. czy moge wykorzystac wszystkie czujki podpiete do satel;a jako "wejscia" do sterowania logiką w fibaro
2. czy fibaro jest w stanie sterowac przekaznikami satela np w module INT-ORS (mozna by je wykorzystac zamiast modolow bezprzewodowych)

dendrytus
11-02-2013, 06:53
Czy ktoś ma doświadczenia z integracją satela z fibaro, podobno pokazal sie modul do fibaru umozliwiajacy odczyty stanow z satel'a? Niestety nie znalazlem do niego opisu,

Bo nie ma takiego modułu.
Po prostu fibaro napisało "programik" umożliwiający odczyt/zapis danych do ETHM-1 satela,
Fibaro obsługuje w ten sposób tylko integrę satela.

DrKubus
11-02-2013, 21:58
Bo nie ma takiego modułu.
Po prostu fibaro napisało "programik" umożliwiający odczyt/zapis danych do ETHM-1 satela,
Fibaro obsługuje w ten sposób tylko integrę satela.

Ok, w takim razie co ten programik może, jakie dane jest w stanie wyciągnąć z Integry? Niestety fibaro na swoich stronach nie chwali się jeszcze żadnymi informacjami na ten temat :(

dendrytus
11-02-2013, 22:59
Niestety fibaro na swoich stronach nie chwali się jeszcze żadnymi informacjami na ten temat :(

Na stronach nie, ale na forum już testują użytkownicy
http://forum.fibaro.com/index.php?c=13

DrKubus
11-02-2013, 23:29
No proszę, zapytałem jednego z użytkowników tego forum i podobno odpowiedz na moje powyższe dwa pytania jest pozytywna :)

Jak tak dalej pójdzie może uda się zrobić z fibaro system kablowy :)

Sztywniak
16-02-2013, 00:41
Mam w Fibaro HC2 wpiętą w pełni obsadzoną rozszerzeniami Integre 128 WRL i jak narazie wszystko działa OK.
Obie instalacje mam od ponad roku a połączenie od miesiąca. Połączenie przekazuje około 20 000 zdarzeń dziennie i jak narazie problemy nie występują.
Wywoływanie dowolnych akcji w dowolnym kierunku jak narazie jest bez żadnych opóźnień z resztą nie wiem czy przy 40 czujkach da się to połączenie zapchać.
Moim zdaniem działa to OK.

Maanniutek
18-02-2013, 19:25
Ja proponuje zintegrować Satela z systemem LCN, Wiecej o tym napisałem w wątku pt. "Alarm w domku- prośba o pomoc w doborze podzespołów"

Maanniutek
18-02-2013, 19:26
Należy pamiętać że Fibaro jest systemem bezprzewodowym, a jednak najlepiej jełśi jest taka możliwość stosować systemy przewodowe. Po za tym Fibaro nie ma takiej funkcjonalności jak inne systemy m.in. LCN