PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuję kursu architektury krajobrazu



KrystynaApi
12-02-2013, 09:16
Witam,
Szukam kursu architektury krajobrazu który odbywałby się w Krakowie. Dodam, że za późno dla mnie na studia (:P) a że bardzo chciałabym przekwalifikować się na ten kierunek, szukam czegoś dłuższego niż standardowo reklamowane zajęcia (1 weekend, 2 weekendy, będziesz architektem krajobrazu lol)
pozdrawiam i będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

julka88j
13-02-2013, 09:34
Zobacz na stronę Artcube, na kurs projektowania ogrodów / architektury krajobrazu. Uważam, że wygląda obiecująco.
Zajęcia Kraków lub Warszawa, ponad 300 godzin!

Luiza_M
16-02-2013, 07:12
Zapraszamy do udziału w rocznym kursie projektowania ogrodów i architektury krajobrazu przygotowującym do samodzielnego wykonywania zawodu projektanta zieleni.

W zakresie omawianych zagadnień znajduje się przygotowanie całościowego projektu zieleni opartego o warunki glebowo-klimatyczne odwzorowane w doborze roślin, uzupełnionego małą architekturą, aspekty prawne architektury krajobrazu z legalizacją procesu inwestycyjnego oraz umiejętność zorganizowania przedsiębiorstwa i kampanii marketingowej. Kurs projektowania ogrodów łącznie obejmuje 316 godzin zajęć oraz do 120 godzin konsultacji.

W programie nauczania znajdują się zagadnienia:
1. Warsztat pracy architekta krajobrazu (w tym rysunek odręczny i nauka Photoshop, Gardenphilia i innych programów komputerowych)
2. Obsługa klienta
3. Zagadnienia formalno-prawne w architekturze krajobrazu
4. Projektowanie ogrodów i terenów zielonych
5. Zajęcia praktyczne
6. Budowanie nowoczesnej firmy projektowania i zakładania ogrodów
7. Zajęcia dodatkowe (w tym pozycjonowanie własnej strony internetowej)

Uczestnicy kursu projektowania ogrodów i architektury krajobrazu otrzymują licencje edukacyjne na program Gardenphilia i Photoshop.
Miejsce kursu; Kraków, Warszawa
kontakt; [email protected]
telefon; (12) 445 62 19
e-mail; [email protected]
Zapraszamy na naszą stronę http://artcube.edu.pl

UWAGA: Organizujemy również intensywny kurs wakacyjny w terminie 1.07-9.08.2013 szczegóły na: http://www.artcube.edu.pl/kurs/architektura_krajobrazu_wakacje_2013.html

KrystynaApi
19-02-2013, 08:06
Muszę przyznać, że program kursu bardzo mi odpowiada. Pytanie, czy ktoś poleci tą szkołę?
Może jeszcze coś innego?

Co myślicie o tym kursie?

Wichrowe Wzgórza
22-02-2013, 10:23
Moja znajoma tam chodziła na wnętrza i była bardzo zadowolona. Kurs wygląda ciekawie, naprawdę obszerny program!

julka88j
26-02-2013, 07:43
na innych forach ludzie też polecają Artcube więc wydaje mi się, że warto próbować ;) mi się podoba ta wakacyjna wersja kursu :D

LaVivaArte
03-03-2013, 15:40
Ja poszłam na kurs projektowania ogrodów w Goworku, bo chciałyśmy z koleżanką zacząć swoją własną działalność i po tym kursie się udało. Żadna z nas nie miała studiów w tym kierunku, ale dałyśmy radę. :) także mogę spokojnie polecić ten kurs.

KrystynaApi
05-03-2013, 07:29
Julka, LavivaArte, Wichrowe wzgórza - dzięki za odpowiedzi!
Spodobał mi się ten artcube więc wygląda na to, że tam spróbuję ;) trzymajcie kciuki!

KrystynaApi
11-03-2013, 08:26
I jeszcze dodam na temat programu Gardenphilia designer, którego można się w artcube nauczyć - można na sieci znaleźć demo. Program ma naprawdę super możliwości i mnóstwo opcji :)

Tomtomb
21-03-2013, 07:05
cześć wam,
a co myślicie o rysunku? faktycznie się przyda, bo widzę że jest tam na artcube w programie zajęć...

madwo
22-03-2013, 16:20
Ja polecam Studia podyplomowe na Uniwersytecie Rolniczym

KrystynaApi
25-03-2013, 07:15
tomtom mi się wydaje, że trzeba umieć choć troszkę krajobraz czy roślinki rysować, choćby dla siebie, w trakcie pracy! Ja wiem, że można na komputerze zrobić naprawdę super wizualizacje do projektu, ale myślę, że i rysunek jest potrzebny!

julka88j
09-04-2013, 06:22
Nie wyobrażam sobie projektowania bez wykonania szkicu :) ale nie martw się, zazwyczaj takie szkice są tylko dla projektanta, żeby zapisać pomysł. Wizualizacje komputerowe żądzą, wydaje mi się że mało kto jeszcze je robi odręcznie.

Elfir
09-05-2013, 17:59
jak ktoś nie umie rysować, to po prostu nie ma predyspozycji do tego zawodu, bo brak mu wyczucia kształtu, zmysłu przestrzennego.

Po takim kursie to można pobawić się zaprojektowanie czegoś dla siebie, ale nie poważnie, dla klienta.