PDA

Zobacz pełną wersję : Okna z firmy SIB Łowicz - prośba o opinie



świnka morska
13-02-2013, 13:45
Witam,

dostaliśmy korzystną wycenę okien na profilach Veka produkowanych przez firmę SIB z Łowicza.:???:

Czy ktoś miał do czynienia z oknami z tej firmy?
Jak sprawują się po latach?
Czy montowała je ekipa z SIBu?

Firmę polecił mi wykonawca kominka i bardzo ją sobie zachwalał. Ale nie znalazłam nikogo innego, kto mógłby potwierdzić tę opinię (w wyjątkiem jednej starej dyskusji na forum oknonet.pl http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=5096)

Dzięki

finlandia
13-02-2013, 14:41
Sib Łowicz - odkąd pamiętam - istnieją .. czyli potrafią się wpasować w potrzeby rynku :) ..

Charlie
13-02-2013, 15:51
Przyzwoita firma - produkują tak jak technologia przewiduje.

mera?
13-02-2013, 19:20
Prawda, Bez szaleństw, ale stabilnie :)

świnka morska
13-02-2013, 19:52
Dziękuję za opinie :)

Jeszcze chciałabym wiedzieć, czy w SIBie są dobre ekipy montażystów. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to proszę o opinie.

Piotrek z Łowicza
24-02-2013, 22:34
Witam

Z racji że jestem z Łowicza dorzucę swoje cztery grosze""
Od czasu jak pamiętam i żyję SIB był jedyną firmą w rejonie Łowicza zajmująca się produkcją i montażem okien, długo byli "LOKALNYM MONOPOLISTOM" do czasu jak potworzyło się multum małych firemek.
Pierwszy mój kontakt z nimi to 1999 rok. Rodzice wymieniali wówczas okna w bloku, uwag do jakości i montażu brak. Z tego co pamiętam był to system VEKA.
Jeśli chodzi o dziś to będę omijał ich szerokim łukiem.
W 2011 zleciłem im produkcję i montaż 3 okien. Małe gabaryty bo zaledwie 120x60cm. Już na etapie montażu panowie popełnili sporo błędów. Jedno okno nie trzymało pionu, nie zachowali płaszczyzny ram w licu ściany - wystarczyło puścić sznurek. Byli dużo mądrzejsi i nie potrafili przyznać się do błędu, ponadto z jednym oknem mam do dziś problem, po prostu nie zamyka się. Reklamacje raz zgłosiłem, przyjechała ekipa z młotem i walizką. Sposób naprawy nie miał nic wspólnego z zasadami dobrze wykonanej roboty, dziś tego efekt. Skrzydło jest zbyt krótkie i nie sięga okuciem do zaczepu. Porażka! Panowie podkładkami dźwigali skrzydło do góry..Widocznie znów się opuściło..
Zgłaszam kolejna REKLAMACJĘ a firmy WAM nie polecam, wg mnie zeszła na DZIADY.

Pozdrawiam po latach nieobecności

Piotrek

świnka morska
10-03-2013, 10:59
No to mnie zmartwiłeś, Piotrze :-(

Dopiero dziś przeczytałam Twojego posta, a... okna zamówiłam 4 marca. Zaliczka już zapłacona. Montaż mam na 23 marca.
Ne pozostaje mi chyba nic innego, jak czekać i trzymać kciuki, żeby jednak trafiła mi się dobra ekipa montażowa :-(

stary
10-03-2013, 11:33
No to mnie zmartwiłeś, Piotrze :-(

Dopiero dziś przeczytałam Twojego posta, a... okna zamówiłam 4 marca. Zaliczka już zapłacona. Montaż mam na 23 marca.
Ne pozostaje mi chyba nic innego, jak czekać i trzymać kciuki, żeby jednak trafiła mi się dobra ekipa montażowa :-(
Mnie jest przykro z powodu takiego sposobu wyciągania wniosków. :rolleyes:
Firma od ponad dwudziestu lat produkuje okna i ma setki tysięcy zadowolonych klientów, więc dlaczego widzisz tylko ten jeden wpis?
Nawet gdyby ich było dwadzieścia to również można by je traktować jako niewiele znaczące przy takiej skali.
Dlaczego powyższe pozytywne wpisy lub te na oknonecie zostały niezauważone?
Masz duże szanse znaleźć się w grupie tych zadowolonych ;)

świnka morska
10-03-2013, 20:32
@ stary
Masz rację :) Może nie mam się co stresować na zapas. Na razie z obsługi pani z działu handlowego jestem zadowolona. Montażysta, który przyjechał na pomiar okien też zrobił na mnie dobre wrażenie. Jeśli będzie tak dalej, to firma SIB ma u mnie dużego plusa.

Napiszę wrażenia po montażu 23 marca.

świnka morska
31-03-2013, 12:53
Montaż okien przełożyłam z powodu mrozów z 23 na 28 marca.

Czterej panowie z SIBu przyjechali o 9 rano. Do ok. 10 wyładowali ramy i skrzydła (nawet najmniejsze skrzydło nosili we dwóch i jeszcze narzekali, że ciężkie :). Montaż skończyli ok. 16. Zamontowali: 7 okien 150x180, 2 okna łazienkowe 90x120 oraz dwoje drzwi na taras: jedne o wymiarach 200x245 cm, drugie: 300x245 cm.

Byłam cały czas na budowie podczas montażu. Panowie nie obijali się, zrobili sobie tylko 3 krótkie przerwy na kawę (temperatura była w okolicach zera). Pozostawili po sobie porządek.
Jakość montażu ocenił mój teść, który zna się lepiej na tym niż ja. Sprawdziliśmy wszystkie okna, jak się zamykają i otwierają, czy trzymają pion, czy "nie wieje" między skrzydłem a ramą. Teść ocenił efekt pracy montażystów z SIBu na piątkę.

Generalnie jestem bardzo zadowolona i z okien SIBu i z pracy ich ekipy montażowej.

T12345T
31-03-2013, 17:37
11 okien na piankę i blachy? Ho, ho, ho!!! :-)