PDA

Zobacz pełną wersję : monta? paraizolacji i p?yt rigips na poddaszu - help!



isia
20-06-2004, 13:29
Proszę o poradę:
Mam wykonane ocieplenie dachu wełną.
Wiem, że powinno się mocować wełnę za pomocą sznurka tylko jak zamocować folie paroizolacyją jeśli chce później zamocować płyty kartonowp-gipsowe. Jeśli folia paroizolacyjna NIE MOŻE BIĆ przebita tylko powinna był łączona taśmą to jak to ma wyglądać do czego ma być przymocowana i jak powinny być zamocowane płyty.
Bardzo bede wdzięczna za opis bo poczytałam troche w internecie ale nie rozumiem dalej jak mają być montowane płyty karton-gips. Muszę wiedzieć bo goście mi paraizolacje montują zszywkami !!! w ten sposób dziurawią !!!

_ZBYCH_
20-06-2004, 15:55
Nie stresuj się :D . Folia może być przybijana zszywkami. To nie ma być wodoszczelne, po tej folii nie płynie woda :D .
W sytuacji dodatkowego docieplenia wykonywanego poniżej krokwi, folię przykleja się do profili stalowych taśmą dwustronnie przylepną. Jeśli u Ciebie ocieplenie wykonane jest tylko między krokwiami, to folię śmiało można przyczepiać zszywkami. Później płyty też przykręca się wkrętami (bo i niby jak inaczej :wink: ) "dziurawiąc" przy tym folię. Nie ma to znaczenia.

isia
20-06-2004, 19:40
Bardzo Ci dziękuje !!!