PDA

Zobacz pełną wersję : Energo oszczędny apartament 25m2.



Działkowicz
17-02-2013, 01:19
Witam szanownych forumowiczów. Nazywam sie Mariusz i w pierwszym poście prosiłbym o pomoc lub doradztwo oraz obiektywną krytykę mojej inwestycji :) W porównaniu z innymi prezentowanymi na forum budowami, moja wypada dość skromnie. Projekt zakłada wykonanie parterowej altanki o wymiarach zewnetrznych 6x4m oraz wysokosci 2,5m (wys pomieszczenia2,2) Dach płaski. POdpiwniczenie 3x2m wysokosć 2,2m. Wykonanie samodzielne :)
Nie dysponując dużym budżetem oraz biorąc pod uwage fakt że to jednak altanka, zastanawiam się nad odlaniem zewnetrznych ścian w szalunkach z keramzytobetonu wraz z odpowiednim zbrojeniem. Z zewnatrz budynek ocieplony 10cm styropianem. Piwnica wykoana w ten sam sposob, zaizolowana papą, folią kubełkową. Budynek częściowo podpiwniczony, ocieplony od płyty fundamentowej 10cm styropianu. Domek ten buduję z zamiarem użytku całorocznego. Ogrzewanie miałby stanowić piec kominkowy z płaszczem wodnym, wentylacja grawitacyjna, rekuperator. Życzliwe osoby prosiłbym o komentarz doboru materiału oraz konstruktywne podejscie do tematu budowy takiego obiektu w systemie budżetowym. Grzebiąc w internecie napotkałem na ciekawe artykuły o szalunkach traconych, izodomach itd. Jednak szukając oszczędności odrzucam wszystkie warianty stawiania ścian w koszcie ponad 50zł/m2 ściany.Pozdrawiam oraz zapraszam chętnych do dyskusji.Mariusz

skolej3212
05-06-2019, 07:28
u nas na obrzeżach miasta stawiają energooszczędne :spam: i muszę stwierdzić, że są one bardzo pożądane. wydaje mi się, że większość teraz stawia na mniejsze i oszczędniejsze mieszkanie. Duże domy po prostu wyszły z mody...

Nurek_
05-06-2019, 09:32
Wentylacja grawitacyjna i rekuperator? Jak chcesz to łączyć?
10 cm styropianu na ścianie to nie jest żaden standard energooszczędny wręcz przeciwnie.
Z jednej strony chcesz oszczędnie, a z drugiej planujesz piwnicę. Piwnica nie jest tania, jest droższa niż normalna kondygnacja. Ocieplenie piwnicy, izolacja - wszystko kosztuje. Do tego musisz jakoś tam wchodzić, więc dochodzą schody zabierające powierzchnie w i tak malutkim domku.

Ogólnie oszczędności szukasz tam gdzie nie powinieneś i niepotrzebnie kombinujesz. Po co jakieś keramzyty, takiego mikrusa postawisz z betonu komórkowego w tydzień czasu i w trzy dni ocieplisz styropianem. Masz 50m2 ściany, ile będą kosztować bloczki, 3000 zł i 300 zł klej? Gdzie tu chcesz szukać oszczędności? Sądzisz, że keramzyt wyjdzie taniej?

Piec z płaszczem wodnym do takiego domu to już całkowita bzdura. Zamontuj klimę, w zimę będzie grzała w lato chłodziła. Jak w duże mrozy by nie wydalała, to dogrzejesz się farelką.

Ogólnie post wygląda jakbyś w ogóle nie przygotował się do tematu albo (bez obrazy) był trollem ...

Elfir
05-06-2019, 11:37
to ma być altanka czy dom?