PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja podbitki drewnianej - pilne



Anula73
20-06-2004, 22:37
Witam,

Jak macie rozwiązaną wentylacje podbitki drewnianej dachu ? Stolarz, ktory mi to bedzie robil, mówi ze owszem wentyluje sie ale plastikową. Mowi ze przez folie paroprzepuszczalna, powietrze bedzie mialo kontakt z "rzeczywistoscia zewnetrzna". Robil wiele podbitek, i nigdy wentylacyjnych deseczek nie montowal, tez nigdzie nie widzial na dachach drewnianych. Ja w sumie tez nie widzialam wentylacji w drewianych podbitkach.

Co o tym sadzicie ?
Pozdrawiam,
Anula

M@M
21-06-2004, 05:19
U mnie podbitka jako taka nie ma otworów wentylacyjnych. Wentylowany jest cały dach - dom parterowy z poddaszem nieużytkowym.

krzysztofh
21-06-2004, 06:14
Też się zastanawiam, czy wentylowana powinna być podbitka czy raczej folia, a podbitka powinna to umożliwić. Przy szczelnej podbitce od dołu raczej nie ma szans na skuteczną wymianę powietrza, ale folia jest wentylowana od góry. Powietrze wchodzi nad rynną i pod dachówką a wychodzi kalenicą i dachówkami wentylacyjnymi. Pytanie czy to wystarczy?

Wojciech Nitka
21-06-2004, 11:33
Podbitka, nawet drewniana, z otworami wentylowanymi winna być wówczas gdy dach jest z poszyciem z desek czy płyty.