PDA

Zobacz pełną wersję : oświetlanie schodów led



Roksana123411
18-02-2013, 20:03
Witam serdecznie wszystkich.
chciałbym wykonać ledowe podświetlenie schdów z czujnikiem ruchu (po wejściu na pierwszy stopień kolejno zapalalyby się następne).
I tu mam dylemat bo niedłogo fachowcy będą robili tynki wewnątrz . czy powinienem rozprowadzic kalbe przed tym etapem budow przy schodach ,jesli tak co gdzie i jak zrobic????prosil bym o jakies porady???????

Alina&Mariusz
19-02-2013, 07:30
Kable przed tynkami. Jest sens robić stopniowe zapalanie? A jak w połowie zawrócisz, to poprzednie stopniu już będą wyłączone i idziesz w ciemności?

edde
19-02-2013, 08:32
....prosil bym o jakies porady???????

ja bym radził zrezygnować z tego tandetnego zapalania, to bajer, który szybko się znudzi, obrzydnie, opatrzy i zacznie irytować, a sterowanie, czujniki itp swoje będą kosztować
z własnego doświadczenia mogę polecić sterowanie czasowe (programator elektroniczny) połączone z automatem zmierzchowym, podśiwetlenie zapala się kiedy na zewnątrz się zciemni do ustawionego progu jasności (sonda zewnętrzna) a dodatkowo zegarem ustawiam sobie przedziały czasowe, w których nie chcę żeby światło się paliło (24-6), programator i automat zmierzchowy w wersji na szynę i umieszczone w rozdzielnicy głównej, do niej więc trzeba poprowadzić przewód z obwodu puszek lampek, przewód do sondy zewnętrznej automatu zmierzchowego, która umieszczamy na zewnątrz budynku w miejscu nie narażonym na załączane po zmroku oświetlenie (podświetlenia podbitek, wejścia, lampy ogrodowe itp)
i nie instaluj lampek na każdym stopniu co 2-3 wystarczy przeważnie, a najlepiej jest po zmroku wziąć lampkę taką jaka ma być zamontowana (lub zbliżoną barwą, jasnością i sposobem świecenia) i przykładając do sciany namacalnie dobrać rozstaw i wysokość montażu, żeby nie było za ciemno, ale też i żeby po oczach nie waliło, to powinna być delikatna poświata a nie schody do nieba na festiwalu w San Marino ;)