PDA

Zobacz pełną wersję : projekt łazienki w bliżniaku



kori
19-02-2013, 07:43
Witam serdecznie,

Wraz z mężem rozpoczynamy na wiosnę budowę połówki bliżniaka. Aktualnie mamy gorący okres, bo tydzień temu urodziła nam się córeczka. Mąż ogarnia kwestie konstrukcyjne z architektem, a ja powoli się biorę za projekt łązienek oraz kuchni, tak aby póżniej ni ekuć i przestawiać ścian niepotrzebnie.
Prośba uprzejma o Waszą pomoc, bo z dwójką dzieci w domu+mąż do nocy w pracy to cięzki temat.
Na dole mamy łazienkę dla gości i męża :-) Chcemy pomieścić tam przysznic, umywalkę, wc, grzejnik drabinka, szafpka w zabudownie (aby weszło jak najwięcej gratów) Wymiar łazienki głębokość 214cm, na wejściu szer. 140 (ze względu na przeowdy wentylacyjne) dalej 168cm, Na końcu po prawej stronie okno na wysokości 145cm (co do okna możemy je zmeniszyć, zwiększyć;natomiast już nie możemy przenieść na inną scianę)
Na poddaszu łazienka dla mnie i dziewczynek. Chciałybyśmy aby była wanna standardowa prostokątna (z ew. szybą jako prysznic) 2x umywalka, wc no i szapki na nasze kosmetyki.Wymiar łazienki głębokość 214cm, na wejściu szer. 250 (ze względu na przeowdy wentylacyjne) dalej 222cm.Na końcu po prawej stronie okno na wysokości 145cm (co do okna możemy je zmeniszyć, zwiększyć;natomiast już nie możemy przenieść na inną scianę)

Łazienka 1 i 2 znajdują się w tym samym pionie i zastanawiam się czy nie wykorzystać tego do zaadaptowania zrzutu na ubrania wtedy ew. na dole w łazience dac kosz na pranie i wstawić pralkę o ile się da. Co o tym myślicie

Elfir
19-02-2013, 14:38
Dolna łazienka - na wprost wejścia szafka z umywalką, w narożniku kabina 80x80 z narożnym wejściem, z boku toaleta:

http://images34.fotosik.pl/564/121b2b303d15b5e7.jpg

Grzejnik może zanleżć się na ścianie przy oknie (po prawej od umywalki). Posłuży do wieszania ręczników. Nad toaletą wejdą płytkie szafki, jak tu:

http://bi.gazeta.pl/im/5/8296/z8296725Q,Aranzacje--Szafki-maja-fronty-z-laminowanej-plyty.jpg

kori
19-02-2013, 14:46
Elfir, czy wg Ciebie wc owinno znajdować się odraz na wejsciu, jako wizytówka pomieszczenia ??:-)
czy tak jak było pierwotnie??

Masz może jakiś program, aby wrzucić to i zobaczyć jak wygladałaby przestrzeń??
Łatwiej bedzie mi to zobrazować

wielkie dzieki

Elfir
19-02-2013, 14:55
u mnie wc znajduje się z boku, a na wprost jest umywalka z lustrem.

Symulacja kąta patrzenia przy wchodzeniu do łazienki :D
http://images47.fotosik.pl/1726/65c171bb288a7d32.jpg

Polecane programy do projektowania są zgromadzone w specjalnym wątku

kori
19-02-2013, 15:00
Elfir a na jakiej wysokości w takim razie powinnam zrobić okno pierwotnie w projekcie mieliśmy 55cm teraz zmieniłam na 145 ale nie wiem czy nie bedzie za wysoko.
Obecnie w projekcie jest wys 145 i wymiary okna 60x70.

Jak myslicie??

co myślisz o łązience na górze??

Elfir
19-02-2013, 17:19
kori - okno najlepiej jakby było równo z blatem umywalki.
Powiedzmy, że 85 to górna granica krawędzi umywalki.
Jesli będzie to szafka w tym stylu:
http://www.elazienka.net/images/szafka_pod_umywalke_FDM-4.jpg
to okno równo z krawędzią umywalki, czyli też na 85 cm.

Jesli w tym stylu:
http://cdn1.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/23796/umywalki_zdjecia_lazienke_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
to trzeba odliczyć wysokość umywalki.

Sprytny stolarz może zrobić szafkę z blatem i parapetem jako jedną całość.

Dałoby się wrzucić rysunek górnej łazienki w rzeczywistych proporcjach?

moniss
19-02-2013, 17:56
kori, wizualizacja męskiej łazienki z układem wg. Elfir. Wrzuciłam tam też pisuar, ale nie musi go tam być (możliwe że będzie trochę ciasno).
Parapet okna dałam na wys. 1,1m tak jak dolną krawędź lustra.
Stelaż wc schowałam w ścianie (jeśli masz taką możliwość), dzięki temu wc schowało się całkiem za scianą i nie "wpada" się na nie przy wchodzeniu.
171683

Elfir
19-02-2013, 18:09
Moniss - oj, grzejnika nie ma :D

moniss
19-02-2013, 18:15
Moniss - oj, grzejnika nie ma :D

Nie posiadam w moim wysypanym programie drabinki, a skoro już zaznaczyłaś na swoim rysunku, w którym miejscu ma ona być, to darowałam sobie wstawianie jedynego kaloryfera jaki mam w programie :)

A tu druga odsłona z wnęką okienną. blat umywalki oraz parapet na wys. 90cm:
171698

Elfir
19-02-2013, 18:27
parapet mógłby służyć za dodatkową półeczkę na drobiazgi

moniss
19-02-2013, 18:46
Taki grzejnik byłby odpowiedni do męskiej łazienki:
171699

kori
19-02-2013, 19:57
moniss i Elrfi wielkie dzieki, uspalałm dzieciaki i już działam.
Z pisuaru rezygnuje, sprobuje przekonac meza i przerobić wystrój trochę pod siebie i tu moje pytania..
Umywalka pod zlewem mi się podoba fajnie doświetli twarz dziennym siwatlem podczas malowania :-)
Pytanie jaka w takim razie wejdzie kabina prysznicowa chodzi o wymiar, nie musi być wielka, tylko taka, że wziąść szybki prysznic. no i pytanie czy musi to być kwardat czy zaokrąglany i drzwi przesuwane
Pisuar kasujemy, z wc przekonałyście mnie, czyli bedzie po lewej stronie jak się wchodzi

no i sobie mysle zeby wrzucić takie kolorki, zobaczice:vivida:
http://plytki24.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe/vivido-/-vivida/cat_1738.html

kori
19-02-2013, 20:03
słuchajcie to okno wstawiać na 85cm czy 90cm od podłogi zeby bylo równo z blatem??

no i pytanie jesli zabuduje wc to jaka bedzie jego glebokosc?? Drzwi dajemy 80cm wiec zostaje 60cm, myslicie ze sie zmiesci, zeby się o niego nie potykać??

i ostatnie pyt dot. łązienki na partzerze moze dać dodatkowo jakąś wąską wysoką szapkę (kosmetyki, papier toal,etccc...)

co myslicie

a lazienke na pietrze juz podsylam

moniss
19-02-2013, 21:57
Kabina prysznicowa 80 lub 90cm. Lepsza będzie kabina z murowanymi/gips-kartonowymi ściankami obłożonymi płytkami bo szafkę umywalki będzie można do takiej ścianki dosunąć (przy szklanej kabinie zaokrąglanej musi być ze 20cm wolnego miejsca aby móc umyć szkło).
Można też zrobić drzwi otwierane po skosie (to coś drewnopodobne wyobraża drzwi)
lub tak jak zaproponowałą Elfir na swoim rysunku.
Tu dałam stelaż wc nie wbudowany w ścianę, oraz wysoka szafeczkę.

Które z tych kolorów Paradyża Cię interesują?

kori
19-02-2013, 22:21
moniss jesteś wielka :-)
naprawdę jest praktycznie

umywalecka pod onem podoba mi sie = ponizej szafka na graty
kabina zrobię 80cm większa nie potrzebna, to i tak bedzie tylko dla meza i ew gosci, którzyu nas zabawią albo dziadkowie I wybieram opcję ze ścianką ta aby obok postawić wysoką szafkę, albo docelowo zabuduje również jakimiś plytkami i dam tylko drzwi zeby byla jedna całość

kibelek jezeli bedzie weższy w wersji wbudowanej w sciane to taką wybieram, tak aby nie potykać się o niego.

a kolorek podoba mi się taki:
http://www.paradyz.com/plytki/lazienkowe/vivida-vivido

i w tej kolorsytyce zółty w połączeniu z fioletem. Bardzo wyraziste i mocne uderzenie dla oka. Kazdy kto by wchodzilby robiły wowwww :-)
jak szaleć to szaleć

moniss
20-02-2013, 00:06
Ha ha ha!!!
Sądzisz, że Twój mąż przeżyje ten szok kolorów? ;)
A nie lepiej aby sam sobie wybrał kolorystykę własnej łazienki? W końcu n będzie tam najczęściej (podobno) ;)

Jeśli decydujesz się na kabinę z tymi skośnymi drzwiami, to lepiej aby jej wymiary były 90x90cm

Płytki stelaż wc, który można zabudować w ścianie to Gebeit Slim - forumowiczka -ula- ma taki.
Inna opcja, to stelaż nie wbudowywany w ścianę, za to mniejsza miska wc np. Cersanit Nano (ma chyba 50cm długości/głębokości).

Jeśli chodzi o łazienkę damską, to mam coś takiego:
171755 171756 171757 171758

Obok wanny wysoka szafka na kosmetyki itp. A ten obraz na ścianie kominowej, to miejsce na drabinkę ;)
Okno na wysokości wanny - automatycznie z parapetu robi się półeczka na przybory toaletowe. Węższa półeczka, na której znajduje sie bateria wannowa, jest wzdłuż wanny

Zostawiłam bidet i będę Cię do niego przekonywać :)
Powiem Ci, że nigdy nie miałam w moich domach/mieszkaniach tego sanitariatu jednak szaleni mi go brakuje. Obecnei aby się podmyć, czy umyć zakurzone nogi latem muszę wchodzic pod prysznic, co nie jest wygodne. Nawet mój facet chce mieć bidet w przysypialnianej łazience :)
Jeśli jednak się uprzesz, że nie chcesz tego ustrojstwa w łązience, to wtedy wc można dać w miejsce umywalki, a 2 umywalki w miejsce wc i bidetu:
171761

Nie mam na razie pomysłu na zrzut ciuchów do pralni, ale pomyślę nad tym jutro.

moniss
20-02-2013, 03:01
A tutaj poprawiona męska łazienka - chodzi o ksztalt kabiny prysznicowej, a nie o kolory płytek ;)
171771
Z kolorami wstrzymam się do decyzji Twojego małża :)

kori
20-02-2013, 08:10
moniss dzięki za info dolna łazieneczka jest super jeżeli chodzi o rozmieszczenie i rozrysowanie poszczególnych.
+ do tego szafeczka, w której upchnie się sporo rzeczy BARDZO FAJNIE.
Drzwi od prysznica zrobie takie jak u CIebie czyli skośne, w ten sposób będzie wiejcej miejsca na przejście do umywalki.
Blat od umywalki zrobie na tej samej wysokosci co okno, czyli 90cm, myślisz że bedzie ok??

Wc zrobię albo cersanit nano ze standardowym stelazem, albo geberit slim z normalną misą wc. Zobacze co bedzie tańsze

Odnośnie kolorów, dziś rano przekonałam męża ze będzie po mojemu, więc dziewczymy możemy szaleć :-):-)
Chciałabym aby było wyraziście, a gość który wejdzie zrobił wow, co myslisz o paradyz vivida, ew. co innego mogłabyś zasugerować??

kori
20-02-2013, 15:20
moniss bylam dzis w castoramie stelaz + misa wc to kolo 65-70cm, cersanit nano jest za malutki :-)
a wiec wstawie drzwi 70cm i odrazu po lewej wc okolo 65cm (stelaz 12cm + misa 51)

pytanie tylko o kaloryfer-drabinke. Specjalista ze sklepu mowil zeby nie dawać go przy samym oknie (utrata ciepla), ani na scianie przy kanałach wentylacyjnych przy kratce wylotowej, bo automatycznie cieple powietrze bedzie uciekac w wentylacje i do nieba

Myslisz ze zmiesci sie drabinka tutaj przy misce wc na tej scianie co drzwi wejsciowe??

moniss
20-02-2013, 16:00
moniss bylam dzis w castoramie stelaz + misa wc to kolo 65-70cm, cersanit nano jest za malutki :-)
a wiec wstawie drzwi 70cm i odrazu po lewej wc okolo 65cm (stelaz 12cm + misa 51)

pytanie tylko o kaloryfer-drabinke. Specjalista ze sklepu mowil zeby nie dawać go przy samym oknie (utrata ciepla), ani na scianie przy kanałach wentylacyjnych przy kratce wylotowej, bo automatycznie cieple powietrze bedzie uciekac w wentylacje i do nieba

Myslisz ze zmiesci sie drabinka tutaj przy misce wc na tej scianie co drzwi wejsciowe??

A możesz schować stelaż wc w ścianie, czy to ściana zewnętrzna? Poza kolekcją Cersanit Nano są także inne mmniejsze niż standardowe miski wc: 53-58cm np. z serii Touch2 włoskiej firmy Disegno Ceramica http://www.lazienkowy.pl/2404-3-3-ceramika-sanitarna-do-malej-lazienki.html
Ja bym chyba nie zmieniała drzwi na 70cm. U mnie w łazience w otworze 80cm po zamontowaniu drzwi, w świetle pomiędzy futryną zostało tylko 70cm i jest w sam raz.

U mnie w domu drabinka służy generalnie do suszenia ręczników (ewentualnie dogrzewania), a zwykły kaloryder pod oknem do ogrzewania łazienki (chociaż w nowym domu planuję podłogówkę). Drabinkę mam umieszczoną przy oknie właśnie i jakoś nie zauważyłam uieczki ciepła, a generalnie jest taka zasada aby wszelkie grzejniki/kaloryfery umieszczać pod oknami, aby była kurtyna cieplna przeciwko chłodom z zewnątrz ;)
Druga sprawa:
z to z tego co widać na rysunku, kanał wentylacyjny tej łazienki masz blizej drzwi niż okna, więc nawet nie ma co przejmować się tym, co pracownicy marketu mówią.

kori
20-02-2013, 16:06
ok uspokoiłaś mnie

co mozesz mi doradzić w kwestii kolorów?? coś zywego i wyrazistego??

Elfir
20-02-2013, 19:31
pytanie tylko o kaloryfer-drabinke. Specjalista ze sklepu mowil

Z niego taki "specjalista" jak z koziej dupy trąba. Jak myślisz, dlaczego grzejniki "od zawsze" znajdowały się pod oknami?
Bo one mają ogrzewać powietrze wyziębiające się z powodu okna. Tworza kurtynę cieplną zapobiegającą ucieczce ciepła z pomieszczenia. Im grzejnik znajduje się dalej od okna tym silniejszą moc musi posiadać, bo jego wydajność w pomieszczeniu maleje.

kori
20-02-2013, 20:02
[ok Elfir.
Tez przemysłałam temat na spokojnie w domu i widać ze gośc głupoty opowiada

moglybyscie wrzucic jaka zywa, moze byc jaskrawą aranżację łazienki na parterze??
wieleki dzieki z góry

Elfir
20-02-2013, 20:13
http://cdn13.epasaz.smcloud.net/t/photos/thumbnails/999/energetyczna_mieszanka5_632x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Elfir
20-02-2013, 20:20
http://static.e-aranzacje.pl/e-projektanci/realizations/1810/big_f468b80fdc27a025d1c66e22b8d9126f60406a11.jpg

kori
20-02-2013, 20:21
no przyjemnie:-) ok trzeba bedzie pokombinowac i poszukac
jeszcze jedno pytanie, gdzie najlepeij kupowac te wszystkie rzeczy, plytki, wanny etc??
Ogladac w sklepach a pozniej zamowienia przez net?? masz jakies swoje sprawdzone sklepy www ??

Elfir
20-02-2013, 20:31
a tu totalny odjazd :
http://designyoutrust.com/wp-content/uploads/2012/06/569-750x576.jpg

Elfir
20-02-2013, 20:33
Ja wyposażenie kupiłam przez neta bez oglądania na żywo. Płytki jednak chciałabym zobaczyć, bo kolor na ekranie może inaczej wyglądac.

kori
20-02-2013, 20:47
NO NIEZLY ODJAZD.
ok w takm razie lazienke na dole mam rozplanowaną. WIELKIEEEE DZIĘKI ZA POMOCCCCC :-)

moge prosić jeszcze Twoje wspracie z górą??
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-łazienki-wizualizacje/page220

kori
21-02-2013, 19:27
plis pomozcie

Elfir
21-02-2013, 19:34
Ale z górną nie ma co wymyslać. moniss chyba wydusiła wszystko co mozna.

kori
21-02-2013, 20:11
Elfir ale zerknij prosba swoim okiem, jest problem bo jezeli wanna jest pod oknem to ja nie dosiegne zeby je otworzyc, bede musiala wchodzic do wanny za kazdym razem jesli bede chciala przewietrzyc pomieszczenie :-(

Elfir
21-02-2013, 20:45
Już próbowałam ustawiać inaczej.
Jak ustawić na ścianie obok drzwi za mało pozostaje miejsca na dwie umywalki i sedes. Chyba, że sedes zrobić pod oknem i zaraz obok dwie umywalki (na ścianie do drzwi).

moniss
21-02-2013, 22:09
Jeszcze jedna wersja - inne ustawienie wanny:
172314
Zsyp na brudy po podniesieniu deski "dekla" koło wanny

kori
21-02-2013, 22:16
moniss hmmmm no i ta opcja jest fajna.

Teraz przy wc musze podniesc wysokosc okna.
Jak myslisz na jaka 145cm??

Elfir
21-02-2013, 22:30
Sprawdż wysokośc stelaża i zlicuj jego górną krawędź z parapetem.

Tutaj nie ma dwóch umywalek. Daj co najwyżej jedną dłuższą i dwa krany. Często symultanicznie korzystacie z łazienki? :D

moniss
21-02-2013, 22:33
hehe, nie, na pewno nie na 145cm. Coś ty się tej wysokości tak uczepiła? :)
Na wizualce przyjęłam dolną krawędź otworu okiennego na 110cm. Sama tak mam i jest ok, a wc mam pod samym oknem.

moniss
21-02-2013, 22:40
Tu zaznaczyłam zsyp:
172323
Klapa jest na zawiasach, tak wiec nie trzeba podnosić całej dechy aby wrzucić ciuchy do zsypu.

Wanna ma 160x75cm

A tu jeszcze jeden obrazek:
172322
To białe na ścianie naprzeciw drzwi to grzejnik/drabinka

Elfir
21-02-2013, 22:49
może drabinkę przesunąc nad wanne a na wprost drzwi lustro?

moniss
21-02-2013, 22:53
Teraz zastanawiam się, gdzie umieścić odpływ wc aby zgrabnie wkomponować pion kanalizacyjny w dolnej łązience.
Chyba najlepiej będzie pociągnąć odpływ wc za szafką/obudowany w szafce. A w dolnej łazience pion kanalizacyjny byłby dostawiony i zgrabnie obudowany przy kominach wentylacyjnych.
P.S.
Podaj jeszcze wymiary ścianki z kominami w obu łazienkach.

moniss
21-02-2013, 22:55
może drabinkę przesunąc nad wanne a na wprost drzwi lustro?

Tak na początku zrobiłam, ale doszłam do wniosku, że:
1. lustro naprzeciw wejścia jest niezgodne z zasadami feng shui ;)
2. łatwiej wieszać ręczniki nie schylając sie nad wanną
172324

Jest jeszcze trzecia opcja: dać dwie drabinki elektryczne :D
172325

kori
27-02-2013, 20:59
moniss & Elfir koncepcja łazienki na partzerze zatwierdzona .

Natomaist zmieniło się trochę na góze.
Mianowicie łązienka jest w zupełnie innym miejscu.

Sama zerknijcie.
Mogę prosic Was o pomoc??

kori
27-02-2013, 21:00
prosze

Elfir
27-02-2013, 21:05
Jak dasz wannę zachodzącą częsciowo pod okno to ci wejdą dwie umywalki (sedes do narożnika)

kori
27-02-2013, 21:11
Elfir z tym, że pralki chce wyrzucić na parter do pralni wiec wiecej miejsca sie robi.
Mogę Was prosić o tylko prostą wizualizację, tak jak pomogłą mi moniss ostatnio

Proszę :-)

łatwiej mi bedzie to wyobrazić

moniss
27-02-2013, 21:21
Czy to jest pomieszczenei pod giblem/lukarną?
Skosy zaczynają się w połowie pomieszczenia, czy coś źle czytam?

kori
27-02-2013, 21:31
tak moniss to jest pomieszczenie pod lukarna, dobrze czytasz:-)

pralke mozemy dać na dół, jak Ty myślisz??
w domu nie bedzie balkonów wiec pytanie gdzie suszyć.
I wymyśliłam pralnie na dole, tylko pojawia się problem gdy goscie przyjdą bo trzeba gdzieś schować suszące się pranie :-(

Elfir
27-02-2013, 21:34
Wolałabym pralkę na górze - inaczej musisz biegać z praniem po schodach, bo sypialnie i szafy są na górze.

kori
27-02-2013, 21:36
no nuby tak, ale w lato musze latac z praniem na taras/pgród a pozniej znowu na góre

sama już nie wiem

moniss
27-02-2013, 22:07
A zsyp na brudną bieliznę? Gdzie teraz wypada nowa lokalizacja łazienki? Mogłabyś może zamieścić tu jakieś rzuty domu? I chociaż jeden widok z zewnątrz, bo do tej pory myślałam, że masz piętrowy, a tu się okazuję, że jednak nie...

I wymyśliłam pralnie na dole, tylko pojawia się problem gdy goscie przyjdą bo trzeba gdzieś schować suszące się pranie
W słoneczny dzień suszenie na zewnatrz, deszczowy dzień - suszenie w pralni oraz w suszarce elektrycznej, którą też można umieścić w pralni.

kori
27-02-2013, 22:14
juz wysyłam.

wychodzi na to ze zsypu nie da sie w tej konfiguracji zrobic :-(

moniss zerknij swoim fachowym okiem

moniss
27-02-2013, 23:26
Czy w tej lukarnie w łazience są drzwi tarasowe i wyjście na jakiś mały balkonik/loggię? 150cm szerokie i 235cm wysokie?
Do tego małego pomieszczenia przy łazience można by w ostateczności wstawić pralkę, gdyby zawadzała w łazience, co jeszcze nie jest przesądzone ;)
Na dole lepiej zostawić spiżarkę, bo przy tak małej kuchni dodatkowe miejsce do przechowywania się przyda.

kori
28-02-2013, 08:06
Moniss w projekcie jest błąd. Bedzie normalne okno pewnie 150x150cm

Co do pralki - to małe pomieszczenie przy łazience na1szym pietrze to garderoba.
Wiec ze wzgledu na wilgotność (pralka) wiele osób odradza nam wsadzenie tam pralki

a znowu na dole obok łazienki planujemy pralnie-suszarnie.
Natomiast spizarke planujemy zrobić pod schodami

co o tym myslisz??

moniss
28-02-2013, 11:24
Na temat, gdzie umieścić spiżarkę, gdzie garderobę itp. niech lepiej wypowie się Elfir, bo to ona jest specjalistką wyciskania z układu mieszkania 200% normy :D
A na razie mam dla Ciebie coś takiego z pralką i suszarką w łazience:
173509 173510
Ściana z drzwiami i oknem ma dodatkowe 10cm (to ściana, a nie wymiar wnętrza łazienki, więc nei zwracaj na to uwagi).
Ustawiłam pralkę i suszarkę, które jak najbardziej można obudować. Aby była odpowiednia ilość wolnej przestrzeni przed wc, stelaż został wmurowany w ścianę z garderobą (bardzo mi ten pomysł przypadł do gustu, zwłaszcza gdy -ula- wrzuciła fotkę jak to wygląda w realu).
Wannę można przysunąć do ściany z oknem, lub jak na wizualizacji wstawić wolnostojącą.
Okno dałam na wys. 90cm bez konkretnego powodu ;)

kori
28-02-2013, 11:44
Elfir mogłabyś rzucić swoim okiem na projekt domku??
powoli się gubie z tym wszystkim.
nie wiem czy teraz w spizarni nie wstawic pieca i zasobnika (na końcu pomieszczenia) a na poczatku regał na słoik/napoje etc.
natomiast drugą spizarke zrobic pod schodami.
Obawiam, się ze jesli piec dam do garazu z zasobnikiem i oddzielne scianką to moze nie zmieścic sie samochód na długosć :-( plissss doradz cos :)

moniss dzieki za wizualizacje a dałoby rade tam dodać szafki i zabudowe, zeby gdzies wszystko pomiescic??
no i pytanie czy nie zamenić miejscami wanny z pralką/suszarka??
masz jeszcze inną koncepcją jak to zaaranzowac??

no i nie bede miala mojej wymyslonej zrzutni na brudne ubrania :-(
sama nie wiem

moniss
28-02-2013, 15:40
Teraz zwiększyłam odległość wanny od ściany z oknem do 40cm. Pralka i suszarka są zamknięte w szafiepod skosami, gdzie znajdzie sie także miejsce na proszki do prania itp.
Wc nadal ze stelażem ukrytym w ścianie, lecz można dać zwykły kompakt, lub płytki stelaż/płytszy wc.
173533 173534 173535 173536

kori
28-02-2013, 16:23
wielkie dzieki moniss, sluchaj wg Ciebie powinna dać lukarne i duze okno, czy normalny dach i kono połaciowe??
co bedzie praktyczniejsze??

no i jesli okno zwykle to jakich wymiarów??

chciałabym łazienke w ciepłych barwach, ale w nowoczesnym stylu, tak aby nie była mdła, i pojawiały sie jakieś kontrasty.
Kolor wenge odpada, bo wszedzie to juz widze, poza tym dla mnie za ciemny.
myse o jakis odmianach bezów i plytkach ceramicznych drewnopodobnych.

orientujesz sie ktore kolekcje, producentow cos takiego maja i gdzie moglabym znalesc/.??

moniss
28-02-2013, 17:21
Płytki drewnopodobne ma wielu producentów np. Paradyż :My Way, Holcer Kwadro, Legno, Woodentic, Woodhaven; Opoczno - Naturale; Tubądzin Select; Ceramica Picasa; Nowa Gala Stonewood; Gardenia Orchidea Rovere; Pilch Capri; Baldocer Saman Roble...

Jeśli zlikwidujesz lukarnę w łazience, to pomieszczenie ze ścianką kolankową o wys. 1m nie będzie aż tak przestronne jak obecnie(wannę wówczas już koniecznie trzeba będzie odsunąć od ściany o te 40cm). Lecz z drugiej strony - brak lukarny to mniejszy kłopot finansowy i nie masz obaw, że dekarze odwalą fuszerę w koszach dachu. Bardzo ważny jest też wygląd domu, zwłaszcza, że u Ciebie to ściana frontowa. Jak masz jakieś rysunki to "wymaż" z nich lukarnę i daj tam ze 2 okna połaciowe. Sprawdzisz wówczas, jak to wygląda i czy Wam się nadal podoba.
Pamiętaj tylko, że podczas opadów śniegu będziesz miała zasypane połaciówki. Trzeba też sprawdzić, czy lukarna sąsiedniej części tego bliźniaka nie będzie za bardzo zacieniała Waszych okien.

A najważniejsze: w eksperymentach z zamianą lukarny na połaciówki trzeba wziąść pod uwagę cały budynek, a nie tylko wasz segment.

173570 173578
to rysunek poglądowy pełnego skosu, bez lukarny (na razie też bez połaciówek). Wydaje mi się, że macie dach o mniejszym nachyleniu (może 40st.) niż zrobiłam powyżej(45st.)

kori
28-02-2013, 18:24
no niby masz racej
znowu 2 okna połaciowe do tanich tez nie należą

grunt tylko dobrych dekarzy, co nie jest łatwe:-)


zaraz spóbuje nałożyć dwa budynki i bed ewiedziala

kori
28-02-2013, 22:10
moniss a mogłabyś coś zaaranżować w wizji - styl ciepły i nowoczesny?? najlepiej odcienie beżu??

Elfir
28-02-2013, 23:43
Twój projektant robił ci przekroje kondygnacji? Bo ja też chciałam spiżarkę i wnękę na szafę pod schodami. Z tego wszystkiego wyszło, że spiżarka znalazła się na samym końcu biegu schodów, nie można jej było zrobić w niższym, bo było za nisko.

Średnia wysokość stopnia to u ciebie 17,7 cm. Czyli na wysokości 11 stopnia (tuż przy garażu) górna krawędź stopnia jest na wysokości 192 cm. Same schody betonowe mają swoją grubość - ok 30 cm. Czyli przy garażu jest ok 160 cm. Wysokość na składzik na klamoty ale nie na spiżarkę, do której można wejść.

kori
01-03-2013, 08:27
a gdyby ewentualnie zabudować schody w szafki wysuwane i tam zainicjować spizarnie??

rzuty kondygnacji masz na poprzedniej stronie
plisss pomocy

moniss
01-03-2013, 13:13
moniss a mogłabyś coś zaaranżować w wizji - styl ciepły i nowoczesny?? najlepiej odcienie beżu??
Masz może jakąś inspirację w tych kolorach i stylu, którą mogłabyś wrzucić? To wiele ułatwi :)

kori
01-03-2013, 13:15
zaraz poszukam

Elfir
01-03-2013, 21:39
a gdyby ewentualnie zabudować schody w szafki wysuwane i tam zainicjować spizarnie??


To już zalezy od twoich preferencji. Co dla ciebie ważniejsze? Pralnia, zsyp, spiżarka.

kori
01-03-2013, 22:56
zrzutni nie bedzie
teraz pytanie Elfir czy spizarnia pod schodami nie bedzie za mala

moniss moje typy Paradyż Meisha / Garam
opoczno zebrano,

Elfir
01-03-2013, 23:33
kori - A skąd mam wiedzieć, ile potrzebujesz miejsca do przechowywania? Niektórzy potrzebują wielkich przestrzeni innym starczą szuflady w kuchni :)

moniss
02-03-2013, 00:26
Kori, nie mam niestety tych płytek poza ciemnym zebrano, ale bardzo mi się podobają :) Mam nadzieję, że te jasne na ścianie chociaż trochę przypominają jasne zebrano. Dekory to też ma udawać tą samą serię Opoczna, tyle że kwieciste zawijasy na brązowej płytce.
173876

Co do spiżarek i pralni, to bym spiżarkę pozostawiła w obecnym miejscu, a pralka i suszarka bębnowa mieszczą się w szafie w górnej łazience. To co będziesz chciała/musiała wysuszyć na zewnątrz, to niestety trzeba będzie po schodach biegać. Ale i tak musiałąbyś po schodach biegać aby odnieść wysuszone pranie do szaf.
Ale pomyśl tak:
gdybyś miała pralnię na dole, to musiałąbyś po wszystkich sypialniach zbierać brudne ciuchy i biec z tym na dół. Póżniej upraż i rozwiesić do suszenia... no właśnie gdzie? Jeśli jest łądna pogoda to na zewnątrz, ale przez mniej więcej połowę roku jest paskudnie i trzeba pranie suszyc w domu. Na parterze masz tylko salon, rozwieszasz tam pranie gdy nagle wpadają goście...
Na podaszu nie byłoby tego problemu - masz sporą łazienkę gdzie dałoby się zamontować rozciagane sznurki (taki fajny patent gdy potrzebujesz to rozciągasz a gdy jest po suszeniu to ładnie wszystko wraca do kasety na ścianie). A gdyby miejsca było za mało, to do dyspozycji masz jeszcze sypialnie, gdzie można powiesić ciuchy na składanych suszarkach ub kaloryferach.

Dobra, dobra. Kończę już te moje przydługaśne wywody :P

kori
02-03-2013, 13:01
ok zate pralke robimy na górze, przekonałaś mnie
Pytanie jak wyglada suszarka podwieszana kasetowa??

wiec spizarnia laduje na dole tam gdzie miała być pierwotnie:-)

moniss
02-03-2013, 13:59
http://allegro.pl/suszarka-automatyczna-zwijana-do-bielizny-22-5m-sz-i3070759522.html
Są różne modele kaset, ale zasada działania ta sama: sznurki sie rozwijają, gdy ją rozkładasz (zahaczasz na przeciwległej ścianie za uchwyty) i nawijają sie ponownie gdy ją z uchwytów zdejmiesz. Są też modele prostsze, gdzie samemu zwijasz pokrętełkiem:173971