PDA

Zobacz pełną wersję : ukruszone szkło w płycie indukcyjnej



gkobe
19-02-2013, 21:30
Witam
Mam mały problem, ukruszyłem kubkiem brzeg płyty, jest mała rysa która dochodzi do pola grzewczego (pole działa )
Czy mozna to jakos naprawic we własnym zakresie, czy trzeba wymieniac??

Pozdrawiam

robertsz
19-02-2013, 22:50
Raczej wymiana, ze względu na temperaturę odpadają kleje samochodowe.
Przez rysę może się przedostawać woda => zwarcie.

danielw
20-02-2013, 09:55
I własnie przed tym ostrzegano mnie w sklepie, uszkodzenia płyt indukcyjnych przeważnie mają dwie przyczyny
1) ukruszenie/pęknięcie szkła (np przy stawianiu lub zsuwaniu garczka)- raczej nalezy wybierać indukcje z ramką metalową która znacznie ogranicza prawdopodobienstwo uszkodzenia szkła
2) uszkodzenie elektroniki spowodowane np wbiciem ostrego przedmiotu np widelec w szczeliny wentylacyjne od spodu płyty (bardzo prawdopodobne jeśli ktoś pod indukcją ma szuflady ze sztućcami)- dlatego pod płytą nalezy stosowac dodatkowe osłony zgodnie z instrukcjami montażu płyt indukcyjnych.

Semafori
04-09-2014, 18:07
Pozostaje tylko wymiana na nowszy model. Lepiej jeść i żyć niż zjeść ostatni dobry posiłek :P

pick
08-09-2014, 15:19
Jak po gwarancji, a pewnie już tak, no to faktycznie wymiana na nową :P

Kierzko
09-09-2014, 20:01
Jak bedziewsz uzywal tego dalej to zwarcie gotowe. NIe sadze tez by ktos zalatwil ci plyte na wymiane bez gwarancji. także tego... gratuluje nowej kuchenki indukcyjnej... :)

Anya1500
30-09-2014, 01:27
Miałam podobnie i mimo gwarancji nie chcieli wymienić na nową. W sumie się nie dziwię, moja wina (a raczej córki), a nie ich.

Zbyszko_z_Łodzi
30-09-2014, 10:21
No niestety to jest uszkodzenie mechaniczne, więc nawet jeśli miałbyś gwarancję, to raczej nie uznają. Także niestety ale tak jak tu już napisano płyta jest raczej do wymiany, bo takich rzeczy się nie naprawia. Pamiętaj, że tu chodzi o bezpieczeństwo - pęknięta kuchenka może powodować zwarcia.

hefalump91
14-11-2017, 14:29
Też sobie kiedyś rozbiłam szybę płyty... Była to nowiuteńka płyta ale nie uznano mi gwarancji...Popytałam trochę i w serwisie pogotowie-agd.pl w Krakowie poradzili mi wymienienie samej szyby i pomogli w jej znalezieniu co w sumie wyszło mnie taniej niż kupno nowej płyty