PDA

Zobacz pełną wersję : Raba II a odszkodowanie



Łukasz789
20-02-2013, 10:57
Sprawa wygląda tak ponad 20 lat temu kupiliśmy działkę budowlaną .W jej połowie przecina ją rura dostarczająca wodę dla Krakowa (Raba II) .I teraz pytanie czy przysługuje nam z tego tytułu jakieś odszkodowanie czy nie? Są to moje domysły ale poprzedni właściciel raczej nie otrzymał żadnego odszkodowania. Ta rura psuja nam wszelkie szyki bo po pierwsze. Muszą być zachowane wszelkie odległości od tej rury .Z tego co wiem to 15metrów.A po drugie nie ma możliwości uzbrojenia tej działki w żadne medium ponieważ żadne medium nie może przechodzić (przecinać się) z tą rurą.a po trzecie z tego co wiem ( znów domysły) co kilkadziesiąt lat( podobno wypada to niedługo) dochodzi do konserwacji rury i wtedy panowie z wodociągów zrobią mnie ....na działce i sobie pójdą.A ja działce tej mam drzewka owocowe itp. Jak się zabrać do takiej sprawy ? Trochę odstrasza mnie to ,ze straszą mnie ,ze nie warta jest skórka za wyprawkę tak niskie jest to odszkodowanie.
I ostatnia sprawa czy w momencie konserwacji tej rury przysługuje mnie jakieś odszkodowanie?

Odpuściłbym wszystko , ale wkurza mnie to ,ze piękna działka stoi mnie pusta i nic nie mogę z nią zrobić.