PDA

Zobacz pełną wersję : Stolarka na profilu Aluplast 8000- jacy dobrzy producenci okien, co myślicie?



Stynia
21-02-2013, 20:56
Wypatrzyłam taki profil:
http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=1&grupa=6&podgrupa=9&strona=1&id=38
Oglądałam, niestety, tylko narożnik takiego okna.Amatorskim okiem-to może być...

Czy macie swoje obserwacje takiego okna, jak sprawują się okna na profilu aluplast?
Jak gatunkowo prezentują się okna?
Dlaczego tak niewiele o nich słychać?

MMichal
21-02-2013, 22:21
Witam


Wypatrzyłam taki profil:
http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=1&grupa=6&podgrupa=9&strona=1&id=38
Oglądałam, niestety, tylko narożnik takiego okna.Amatorskim okiem-to może być...

Czy macie swoje obserwacje takiego okna, jak sprawują się okna na profilu aluplast?
Jak gatunkowo prezentują się okna?
Dlaczego tak niewiele o nich słychać?

Wg mnie całkiem niezły profil co do producentów to znam jednego z Poznania, którego ewentualnie mogę polecić.

a dlaczego nie słychać ? - to pytanie chyba trzeba zadać marketingowcom z Aluplasta :)


Pozdrawiam

aluplast
22-02-2013, 07:26
Jeśli chodzi o rozgłos, to mam nadzieję, że wkrótce o tej serii profili będzie zdecydowanie głośniej. Promocja związana z tymi profilami startuje :-). Coraz większa liczba producentów wprowadzających go do oferty z pewnością zwiększy też jego dostępność na rynku. Podobnie jak seria profili energeto jest to rozwiązanie dedykowane do budwonictwa energooszczędnego i tzw. pasywnego. Oczywiście na prezencję i funkcjonalność okna ma wpływ wiele róznych czynników, poza samym profilem, ale w przypadku zainteresowania mogę wskazać producentów do których można skierować zapytania w tej sprawie.

Stynia
22-02-2013, 08:22
Artykuł "Profile okienne PVC. Klasa A kontra klasa B" jest bardzo ciekawy, w jakiej grupie jest profil aluplastu ideal 8000?
pozdrawiam

Brass
22-02-2013, 08:31
Ja mogę polecić firmę EKO-OKNA, która robi okna z profilu IDEAL 8000. Z jednym ale: cena tych okien nie jest konkurencyjna w stosunku do okien z profilu VEKA ALPHALINE (przynajmniej jeśli chodzi o oferty, które ja sporządzam dla swoich klientów).

ClNEK
22-02-2013, 08:40
Brass ma racje, V90+ z Vetrexu wychodzi taniej jak ten 8000 z Eko okien, może to właśnie przez jego cenę nie jest popularny ?

Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

Ideal 8000 jest zdaje się w klasie B, przez co jeszcze trudniej mu konkurować np z Veką w klasie A

Stynia
22-02-2013, 09:17
Brass ma racje, V90+ z Vetrexu wychodzi taniej jak ten 8000 z Eko okien, może to właśnie przez jego cenę nie jest popularny ?

Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

Ideal 8000 jest zdaje się w klasie B, przez co jeszcze trudniej mu konkurować np z Veką w klasie A

Nigdzie, ale dokładnie nigdzie nie znalazłam opisu Aluplastu dot ich klasy A czy B...

Stynia
22-02-2013, 09:22
Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

Ideal 8000 jest zdaje się w klasie B, przez co jeszcze trudniej mu konkurować np z Veką w klasie A


Czy o tym piszesz?
http://www.adams.com.pl/pl/system-pvc/okna-ideal-8000
lecz mi się wydaje, że wzmocnienie futryny było pełne w narożniku, który oglądałam!

T12345T
22-02-2013, 09:41
Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

AdamS produkuje też okna na klasycznym złożeniu Ideal 8000. W wersji max to się chyba nazywa Passiv line plus. Pisząc całkiem niedawno o innym "najcieplejszym" oknie miałem okazję pooglądać trochę kwitów:-).

T12345T
22-02-2013, 09:47
Nigdzie, ale dokładnie nigdzie nie znalazłam opisu Aluplastu dot ich klasy A czy B...

A to takie ważne mając na uwadze, że kształtownik o ścianie 2,79 jest w klasie B, a 2,81 już w klasie A? 0,02mm? Niby w jaki znaczący sposób na konstrukcję okna może wpłynąć grubość włosa przysłowiowej blondynki?

Stynia
22-02-2013, 10:25
A to takie ważne mając na uwadze, że kształtownik o ścianie 2,79 jest w klasie B, a 2,81 już w klasie A? 0,02mm? Niby w jaki znaczący sposób na konstrukcję okna może wpłynąć grubość włosa przysłowiowej blondynki?

no cóż, może być i klasa C, której się przecież już nie podaje!

złaź z tej blondynki :mad:

T12345T
22-02-2013, 10:37
no cóż, może być i klasa C, której się przecież już nie podaje!

Mocny argument :-):-):-)


złaź z tej blondynki :mad:

Z największą chęcią. Szkoda czasu na dyskusję z "argumentami".

MMichal
22-02-2013, 11:15
Witam


no cóż, może być i klasa C, której się przecież już nie podaje!

złaź z tej blondynki :mad:

nie ma się co złościć droga Styniu - kolega Test jak zwykle w swoim specyficznym stylu zwrócił uwagę, że akurat TA informacja jest bardzo mało istotna dla Ciebie czy też dla samego gotowego okna.

Pozdrawiam

PS: tak mi właśnie wpadło do głowy w jaki sposób inwestor może sprawdzić rzeczywistą grubość ścianek w gotowym oknie ?? :)

ClNEK
22-02-2013, 11:23
przy odwodnieniu :)

Stynia
22-02-2013, 11:25
Witam



nie ma się co złościć droga Styniu - kolega Test jak zwykle w swoim specyficznym stylu zwrócił uwagę, że akurat TA informacja jest bardzo mało istotna dla Ciebie czy też dla samego gotowego okna.

Pozdrawiam

PS: tak mi właśnie wpadło do głowy w jaki sposób inwestor może sprawdzić rzeczywistą grubość ścianek w gotowym oknie ?? :)

seksizm, qrde!

Stynia
22-02-2013, 11:27
przy odwodnieniu :)


A ono tam jest ? trzeba sobie wcześniej kupić suwmiarkę do mierzenia 0,00001 carata :yes:
Pomysł jest jednak świetny!

T12345T
22-02-2013, 12:16
kolega Test jak zwykle w swoim specyficznym stylu zwrócił uwagę, że akurat TA informacja jest bardzo mało istotna

Hm...specyficzny styl? To niby co trzeba napisać w poście o klasach kształtowników, aby było stylowo, ale niespecyficznie?

slaku
22-02-2013, 20:05
Adamsa lubię, do tej pory brak problemów z ich oknami od kilku lat :)

Stynia
24-02-2013, 09:12
Poproszę wobec tego o namiary na producentów :)



Drążąc dalej temat, znalazłam:
profil Aluplast Ideal 8000 ze wzmocnieniem zamkniętym w ramie:http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa=6&podgrupa=9&module=katalog&kategoria=36
http://oknacennik.pl/okna.php?ceny=aluplast_ideal_8000

oraz stary cennik ADAMSa, lecz bez informacji czy to netto, brutto, cena brutto 8% z montażem:
http://www.adams.com.pl/cennik.php -(trzeba otworzyć plik, bo tam jest Ideal8000)


Znalazłam również produkcje na okuciach http://hurtowniaokien.pl/pl/c/Siegenia-Aubi-Titan-AF/132- jakie ono ma funkcje?


Jeśli chodzi o rozgłos, to mam nadzieję, że wkrótce o tej serii profili będzie zdecydowanie głośniej. Promocja związana z tymi profilami startuje :-). Coraz większa liczba producentów wprowadzających go do oferty z pewnością zwiększy też jego dostępność na rynku. Podobnie jak seria profili energeto jest to rozwiązanie dedykowane do budwonictwa energooszczędnego i tzw. pasywnego. Oczywiście na prezencję i funkcjonalność okna ma wpływ wiele róznych czynników, poza samym profilem, ale w przypadku zainteresowania mogę wskazać producentów do których można skierować zapytania w tej sprawie.

stary
24-02-2013, 18:11
Stynia - muszę pogratulować samozaparcia w poszukiwaniach:)
Podajesz link do starej strony i nieaktualnego cennika w wersji "dealerskiej", którego nie ma na nowej.
Tamten cennik był w cenach netto, przed rabatem, bez montażu .
Mimo, że nowy specjalnie nie różni się w cenach wyjściowych to niewiele będzie to dla Ciebie pomocne w tej chwili.
Wypisz swoje główne warunki stawiane oknom i odwiedź jakiegoś przedstawiciela w swojej okolicy, który ma u siebie takie okna.
Ocenisz produkt, wykonanie , przygotowanie przedstawiciela do sprzedaży i montażu, wypytasz o interesujące rozwiązania, etc.
"Suche" zapytania mejlowe i takież odpowiedzi niewielką mają wartość merytoryczną, jednak na pewno wprowadzają większy mętlik w głowie.

Stynia
24-02-2013, 19:44
Stynia - muszę pogratulować samozaparcia w poszukiwaniach:)
Podajesz link do starej strony i nieaktualnego cennika w wersji "dealerskiej", którego nie ma na nowej.
Tamten cennik był w cenach netto, przed rabatem, bez montażu .
Mimo, że nowy specjalnie nie różni się w cenach wyjściowych to niewiele będzie to dla Ciebie pomocne w tej chwili.
Wypisz swoje główne warunki stawiane oknom i odwiedź jakiegoś przedstawiciela w swojej okolicy, który ma u siebie takie okna.
Ocenisz produkt, wykonanie , przygotowanie przedstawiciela do sprzedaży i montażu, wypytasz o interesujące rozwiązania, etc.
"Suche" zapytania mejlowe i takież odpowiedzi niewielką mają wartość merytoryczną, jednak na pewno wprowadzają większy mętlik w głowie.

Wydaje mi się, że nogi mi już pod pachy wlazły i zieleńsza się zrobiłam po sprawdzaniu cudzych ... poglądów (wg porzekadła o trzech prawdach!)
Z tego łażenia-to znalazłam jeden narożnik w tym profilu, pisałam na początku tego wątku.

Mam wszystkie wypatrzone potrzebne parametry pogrupowane w grupy zgodnie z profilami- teraz te grupy uzupełniam o informacje.
:bash: