PDA

Zobacz pełną wersję : Kabina prysznicowa bez brodzika - spad, duże płytki itd.



zonkilos
22-02-2013, 19:53
Witam
Jako, że jestem tu nowy to się przedstawię. Nazywam się Kamil i mieszkam w Krakowie. Wraz z żoną wykańczamy poddasze o powierzchni 100m2.
Zajmuje się wykończeniami głównie flizowaniem łazienek.

Nasza łazienka jest biało grafitowa. Na podłodze płytki gresowe 60x60. Jako, że jest to poddasze i chciałem uzyskać jak największą wysokość pomieszczeń pod wylewkę dałem 3cm styropianu co zmusiło mnie do podniesienia postumentu pod prysznic. Ogólnie z żoną ustaliliśmy, że chcemy kabinę prysznicową bez brodzika. Zamontowałem odwodnienie liniowe 90cm przy ścianie na postumencie 10cm nad wylewką. wszystko uszczelniłem folią w płynie. Ogólnie brodzik przystosowany pod kabinę 120x90 :
172461

Problem pojawił się gry przyszło montować płytki pod kabinę. Jak mam uzyskać spad 2,5cm/m i zamontować kabinę tak aby pasowała pod kątem do ściany? Gdy podniosę płytki na wejściu to kąt kabiny nie będzie pasował do kąta ściany. Poza tym jak wg was można rozłożyć płytki 60x60 na takim brodziku?

Poniżej rzut łazienki z góry na czerwono przy ścianie odwodnienie liniowe i wejście.
172462

Jutro dodam więcej zdjęć. Z góry dziękuję za pomoc.

MARIANESKO
24-02-2013, 10:31
cześć piszesz że zajmujesz się flizowaniem a zadajesz takie pytanie dobre,to może zatrudnij fliziarza ?. A takie kabiny robi się tak płytki w kabinie układasz osobno ciecia robisz dokładnie pod kabiną a jeśli masz same szyby to najpierw montujesz szyby a dopiero póżniej układasz płytki . A wcale nie musisz mieć ciągu fug można rozmierzyć płytki osobno zależy od gustu co się komu podoba pozdrawiam.

Mariusz Haska
07-03-2013, 21:44
Piszesz, żę łazienka jest grafitowa. A jaki jest kolor fug, bo to też jest ważne:)