PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena okien PROŚBA O KOMENTARZ



kori
22-02-2013, 20:03
Witam,

Dzis otrzymałam wycenę okien z Oknoplastu seria WInegretic Premium
Prośba o komentarz i czy ta oferta nie jest zawyzona.
Moze jakieś porównywalne okna innego producenta beda tańsze??
Cenny netto

PARTER:
- 60x90 jednoskrzydło szyba P2, okucia WK2 = 475zl
- 120x120 2xskrzydła szyba P2, okucia WK2 = 1.365zł
- 240x80 STAŁE FIX szyba P2, okucia WK2 = 1.232zł
- 360x235 (tj 2x120stale FIX + 1xprzesuwane PSK) szyba P2, okucia WK2 = 7.457

PIETRO
- 60x90 jednoskrzydło = 475zl
- 3x180x235 2skrzydłowe = 3x2.307zł=>6923

łącznie netto 17.927 = montaż 1.833, DAJE KWOTĘ 19.760 + 8% => 21.340zł

Czy to jest dobra ofeta??????????

Prośba o pomoc

Stynia
22-02-2013, 20:54
Chyba drukują z ich programu, bo jedno z wymienionych w/w mam u siebie w wycenie.

Nie zamierzam mieć utrzymanka piłkarza!

kori
22-02-2013, 21:04
Stynia nie rozumiem, Twoje odpowiedzi

Stynia
22-02-2013, 21:17
Stynia nie rozumiem, Twoje odpowiedzi



to sobie poczytaj http://www.oknoplast.com.pl/sponsoring/inter-mediolan

kori
22-02-2013, 21:22
Stynia o tym to ja wiem, zapytałam grzecznie forumowiczów, co ewentualnie innego poleacają w podobnym standardzie i w jakiej cenie
.....

Stynia jakie są Twoje typy poza piłką nożna??

ClNEK
22-02-2013, 21:28
Innych producentów robiących na Vece jest sporo, każdy raczej bez negatywów i tańszy od Oknoplastu a standard zazwyczaj wyższy (np: Vetrex, KNS, Vidok, Dako)

Stynia
22-02-2013, 21:47
Witam,

Dzis otrzymałam wycenę okien z Oknoplastu seria WInegretic Premium
Prośba o komentarz i czy ta oferta nie jest zawyzona.

Cenny netto



- 3x180x235 2skrzydłowe = 3x2.307zł=>6923
[/B]

Czy to jest dobra ofeta??????????

Prośba o pomoc

Mam oferty w/w o tysiąc pln tańsze na jedym tylko oknie balkonowym na jednakowych moich wymaganiach na identycznym profilu jak WPremium i lepszych okuciach...

kori
22-02-2013, 22:29
Mam oferty w/w o tysiąc pln tańsze na jedym tylko oknie balkonowym na jednakowych moich wymaganiach na identycznym profilu jak WPremium i lepszych okuciach...

Stynia a jakiej firmy jest to oferta i jakie to lepsze okucia??
Sugerujesz coś a nie dzielisz sie nawet informacjami...

witek86
23-02-2013, 07:27
Witam,

Dzis otrzymałam wycenę okien z Oknoplastu seria WInegretic Premium
Prośba o komentarz i czy ta oferta nie jest zawyzona.
Moze jakieś porównywalne okna innego producenta beda tańsze??
Cenny netto

PARTER:
- 60x90 jednoskrzydło szyba P2, okucia WK2 = 475zl
- 120x120 2xskrzydła szyba P2, okucia WK2 = 1.365zł
- 240x80 STAŁE FIX szyba P2, okucia WK2 = 1.232zł
- 360x235 (tj 2x120stale FIX + 1xprzesuwane PSK) szyba P2, okucia WK2 = 7.457

PIETRO
- 60x90 jednoskrzydło = 475zl
- 3x180x235 2skrzydłowe = 3x2.307zł=>6923

łącznie netto 17.927 = montaż 1.833, DAJE KWOTĘ 19.760 + 8% => 21.340zł

Czy to jest dobra ofeta??????????

Prośba o pomoc

Nikt ci nie powie czy oferta jest dobra chyba że ma możliwość wycenienia takich samych okien
Ogólnie przyjeło się że oknoplast drutex działają jak płachta na byka na tym forum a to dlatego że mają polityke taką jaką mają
Oknoplast wyrobił sobie markę za którą klient musi zapłacić trochę więcej niż za okna bardzo podobne ale marka to marka choć powoli zaczyna to się zmieniać
a drutex jest nie lubiany bo jak ktoś kto choć troche się zna na oknach widzi że ktoś mówi najlepsze okna o oknach które są oknami dla deweloperów itp
to się scyzoryk sam otwiera:)

aby zobaczyć czy masz dobrą ofertę musiał byś mić drugą z innego salonu oknoplastu
ale wiem że są też salony oknoplastu które mają ceny wyższe o kilka procent od salonów "za miedzy " ale wiedzą za co biorą pieniądze bo montaż wykonują b.profesjonalnie a ci drudzy sztuka dla sztuki

Stynia
23-02-2013, 19:32
Stynia a jakiej firmy jest to oferta i jakie to lepsze okucia??
Sugerujesz coś a nie dzielisz sie nawet informacjami...

Kori, mam wymiary swoich okien i takie okna są wyceniane tam, gdzie poproszę! Okien jest dużo, ale powtarzają się wymiary i b. łatwo to kontrolować. Wiem, które są jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, R+RU, U. Moje potrzeby są już sprecyzowane! Są jednakowe bez względu na producenta i tu zaczyna się kujawiaczek- bo jedni mają pewne udogodnienia w standardzie, inni życzą sobie jak Cygan za matkę.

Mam dwa typy, które łatwo porównać:
-jedne z grupy porównywalnej z WPremium. W tej grupie zaczęłam od O z czasu ich najwyższej promocji i gdyby nie kumpela, obdarliby mnie ze skóry-wszystko było poza standardem...Najważniejsze, że odholowała mnie wówczas do domu aby usadzić przed komputerem i pokazać, że na tej firmie świat polskiej stolarki się nie zaczyna i nie kończy!:eek:
-druga grupa porównywalna między sobą wykonana na Veka Alphaline 90mm z klinem docieplającym. Tu z kolei jest łatwiej porównać i jest znacznie więcej informacji i więcej firm tym się para.
Okucia?- od Sigenii po Winkhaus... Mimo lepszych wg mnie okuć, oferty są tańsze, rozbudowane lub za 5 zł można je dodać.
Napisałam Ci, że na jednym oknie balkonowym (dokładnie jak Twój rozmiar) mam różnice 1tys pln pomiędzy Wpr.
Przecież nie napiszę Ci tutaj, bo natychmiast takie rzeczy są usuwane, wątki sprzed miesiąca są siekane jak pod Warną.

kori
23-02-2013, 19:56
Stynia dzieki za info.

Inaczej, nie musze kupować Oknoplast.
DOradzcei co moge kupic dobrego i tańśzego innego producenta

Stynia
23-02-2013, 20:39
ale wiem że są też salony oknoplastu które mają ceny wyższe o kilka procent od salonów "za miedzy " ale wiedzą za co biorą pieniądze bo montaż wykonują b.profesjonalnie a ci drudzy sztuka dla sztuki
Montaż jest liczony zupełnie oddzielnie, na końcu oferty, która jest liczona dokładnie do każdego okna.

jareko
23-02-2013, 20:41
PARTER:
- 60x90 jednoskrzydło szyba P2, okucia WK2 = 475zl
....
PIETRO
- 60x90 jednoskrzydło = 475zl
-.....
Czy to jest dobra ofeta??????????
zacznijmy od tego, że okna o identycznych wymiarach - jedno w wersji P-2 i WK-2 i drugie standard w tej samej cenie ?
Ktoś tu kogoś chce zrobić w balona ;)

Pobawiłem się i zrobiłem wycenę na podstawie podanych przez Ciebie wymiarów - za tą sumę zgodnie z wyposażeniem jakie opisałaś możesz mieć Schuco Si82 w obustronnym kolorze z montażem tzw. tradycyjnym lub dodatkowo ok 1.300,- zł za montaż warstwowy (tzw. ciepły)

kori
23-02-2013, 20:53
jareko

z tym oknem to mój błąd, zel przepisałam dane.
Nie znam Schuco, co to dokłądnie jest?? lepsze ??
komletnie się nie orientuje

doradź proszę

jareko
23-02-2013, 20:58
Jako że handluję oknami Schuco, wybacz, nie będę się wypowiadał - podałem to tylko jako przykład, że można mieć dobre okna w cenie porównywalnej bądź niewiele niższej a przy dobrej negocjacji nawet coś jeszcze "uszczknąć"

Stynia
23-02-2013, 21:09
Poczytaj sobie o tym profilu Schuco, okuciach,

http://www.schueco.com/web/pl/privatkunden/fenster_und_tueren/produkte/fenster/kunststofffenster#ancor14561918

oraz wyrobie fabryki produkującej z tych profili okna
http://hekaplast.pl/oferta/okna-pvc
http://hekaplast.pl/oferta/okna-pvc



jareko

Nie znam Schuco, co to dokłądnie jest?? lepsze ??
komletnie się nie orientuje

doradź proszę

IVO333
23-02-2013, 21:39
Hmm, na tej stronie jest CT70 w wersji MD? Funkcjonuje taka wersja na naszym rynku?

kori
23-02-2013, 21:44
no dobra wszystko fajnie, to jakiej oferty szukać??
co bedzie optymalne i z dobrą ceną??

jareko
23-02-2013, 21:48
Hmm, na tej stronie jest CT70 w wersji MD? Funkcjonuje taka wersja na naszym rynku?Nie zetknąłem się z nią, tak samo jak jeszcze nie widziałem wykonanych dla klienta okien Top Alu - zarówno w CT jak i Si
Jednak kasa.....

kori
25-02-2013, 15:17
ok finalnie wybierami miedzy Oknoplast Winegretic Premium a Vetrex V90+,
Vetrex ponad 2tys tańszy

co radzicie??

MMichal
25-02-2013, 17:14
Witam


ok finalnie wybierami miedzy Oknoplast Winegretic Premium a Vetrex V90+,
Vetrex ponad 2tys tańszy

co radzicie??

Wybrać VETREX a różnicę przekazać na cele charytatywne .


Pozdrawiam

finlandia
25-02-2013, 17:20
ok finalnie wybierami miedzy Oknoplast Winegretic Premium a Vetrex V90+,
Vetrex ponad 2tys tańszy

co radzicie??
Fin już dawno wybrał Vetrex a nie Oknoplast ;)

Ps. pozwoliłem sobie na tą "reklamę" (chociaż to szczera prawda) w odpowiedzi na kampanię marketingu szeptanego prowadzonego przez konkurencję..

bluenet
25-02-2013, 17:20
Witam,

Dzis otrzymałam wycenę okien z Oknoplastu seria WInegretic Premium
Prośba o komentarz i czy ta oferta nie jest zawyzona.
Moze jakieś porównywalne okna innego producenta beda tańsze??
Cenny netto

PARTER:
- 60x90 jednoskrzydło szyba P2, okucia WK2 = 475zl
- 120x120 2xskrzydła szyba P2, okucia WK2 = 1.365zł
- 240x80 STAŁE FIX szyba P2, okucia WK2 = 1.232zł
- 360x235 (tj 2x120stale FIX + 1xprzesuwane PSK) szyba P2, okucia WK2 = 7.457

PIETRO
- 60x90 jednoskrzydło = 475zl
- 3x180x235 2skrzydłowe = 3x2.307zł=>6923

łącznie netto 17.927 = montaż 1.833, DAJE KWOTĘ 19.760 + 8% => 21.340zł

Czy to jest dobra ofeta??????????

Prośba o pomoc

Casting na wybór okien mam na szczęście za sobą. Co do Oknoplastu, firma niezła, lecz dystrybutorzy z moich stron pozostawiają wiele do życzenia. Dostałem ofertę z Oknoplastu i bliźniaczą z profilami Vetrex. 20% na korzyść tych drugich. Poszukaj przedstawiciela Vetrex z Twoich okolic. Taka rada...

Stynia
25-02-2013, 19:02
ok finalnie wybierami miedzy Oknoplast Winegretic Premium a Vetrex V90+,
Vetrex ponad 2tys tańszy

co radzicie??

Kori, tych ofert nie można tak porównać!!
To są zupełnie inne parametry!!
WPremium jest płytsze, ma chudsze szyby, słabsze (tak tu piszą-nie znam się) okucia, ciepła ramka droga jak złocona.
Dla mnie porównaniem z WPremium jest z obmacanych DAKO DPQ-82.


Aby porównać szczerze te oferty, to musisz wziąć z
Oknoplastu TERMICO,
z Vertexu Alfaline 90 z ciepłym klinem,
z Vidoka Alphaline 90 z klinem docieplającym,
z DAKO ssystem DPS 90;
z amberline też coś jest,
z avante chyba też jest,
tu chłopaki dodawali KNS

Stynia
25-02-2013, 19:20
http://www.vidok.pl/okna-pvc-energo
http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v90.html
http://www.dako.eu/article,1,89,707
Oknoplast nie ma tego okna na swej stronie www, ale jest w sprzedaży
http://www.amberline.eu/oferta.php?id_strony=10&id_grupy=4&id_dzialu=3&lang=pl

jareko
25-02-2013, 20:20
....tak tu piszą-nie znam się....Oj chyba nie do końca, wiedzę masz lepszą od niejednego handlowca ;)
DOdaj do tego wykazu jeszcze Schuco Si82 lub CT70 choć 70 ma dwie a nie trzy uszczelki

Stynia
25-02-2013, 20:32
porównywałam profilami tzn ich producentami. Schuco Si 82 zaliczyć należy do grupy wg mnie jak Wpremium, (ale niedawno zmieniono układ strony Schueco i nie lubię tam zaglądać, za dużo grzebania i zabawy w podchody).

Na razie wzięłam na ząb Vekę.


Oj chyba nie do końca, wiedzę masz lepszą od niejednego handlowca ;)
DOdaj do tego wykazu jeszcze Schuco Si82 lub CT70 choć 70 ma dwie a nie trzy uszczelki

kori
25-02-2013, 20:44
to co Wpremium porównywać z V90+ Vertex??
a jaki model jest odpowiednikiem Schuco ??

Stynia
25-02-2013, 20:52
Nie umiem porównać WinergeticPremium z Alphaline90 z klinem ocieplającym...to zupełnie inne grupy produktów.



O które Schueco Ci chodzi, jest trzy produkty na ich stronie?
Dla mnie, wg mojej wiedzy to WinergeticPremium można jakoś porównywać z Schueco SI82,
http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/okno-pvc-oknoplast-winergetic-premium-1230x1480-41942,85/
http://www.schueco.com/web/pl/privatkunden/fenster_und_tueren/produkte/fenster/kunststofffenster
http://dako.eu/article,1,89,745
Nie znam więcej firm produkujących na takim profilu: 3 szyby, 3 uszczelki z suchą komorą, minimum 80 mm głębokości rama i skrzydło, zamknięte wzmocnienie w ramie.





to co Wpremium porównywać z V90+ Vertex??
a jaki model jest odpowiednikiem Schuco ??

jareko
25-02-2013, 21:01
klin ocieplający - wybaczcie ale nie dajcie się wpuścić w maliny z tym całym klinem - przyjrzyjcie się uważniej gdzie i jak wygląda ten klin - każdy inny profil, nawet zwykła trzykomorówka z zabudowa 60mm będzie tak samo ciepła jak węgarek "najedzie" na ościeżnicę 35-40 mm - kolejny marketingowy chwyt byleby coś konkurencji udowodnić i podnieść obliczeniową czy nawet testową wartość Uw - realnie bez jej podnoszenia w wykończonym domu.

Jaka inna grupa produktów - tylko dlatego, że klin klina ;)
Podstawowe porównanie na początek to głębokość zabudowy, ilość uszczelek, jakie szyby można zastosować i. . . czy nam się podobają ;)

By porównywać to trzeba zdecydować się na czym nam zależy o wybrać kryterium do porównań, co jest dla nas ważne i dopiero porównywać :)

kori
25-02-2013, 21:31
Jakim model ejest za tem odpowiednikem V90+ w Oknoplaście i Schuco??

jareko
25-02-2013, 21:37
biorąc pod uwagę głębokość zabudowy, liczbę uszczelek - Schuco Si82
Tylko jak wspomniałem - kryterium wyboru musi być w jakiś sposób określone - zadam pytanie na opak - dlaczego wybrałeś włąśnie z Oknoplastu okna z serii WInegretic Premium - jakiś powód musiał być :)

kori
25-02-2013, 21:39
w sumie zalezy mi aby okna były szczelne i ciepłe. TO są moje kryteria
Oczywiści ebezpieczne i solidne

No i przede wszystkim CIEPŁE RAZ JESZCE

jareko
25-02-2013, 21:46
i już się wtrącę - nie zapomnij, że przy wentylacji grawitacyjnej musisz w jakiś sposób dostarczyć powietrze do wnętrza by wogóle funkcjonowała - tym samym co najmniej jeden nawiewnik na pomieszczenie bez kratki wentylacyjnej - czyli zapomnij o kryterium - SZCZELNE
Nie myśl kategoriami większości "mądrych" przed szkodą - nie po to kupowałem szczelne okna by teraz je rozszczelnić
Jakże trudno jest ludziom wytłumaczyć tak proste zależności i przede wszystkim pozbyć ich takiego własnie myślenia jak wytłuszczone
A później . . . dzieci częściej chorują, zapadają na alergię, zanim czarny grzyb pojawi się na ścianie - i bynajmniej nie straszę, niedowiarki niech poszperają w sieci czym grozi nadmiar wilgoci we wnętrzu i jaka jest zależność punktu rosy (czyli wykraplania się pary wodnej) od wilgoci i temperatury) a i znajdą tez nie jeden artykuł o grzybach, pleśni i ich wpływu na nasz organizm - zwłaszcza małych dzieci

kori
25-02-2013, 21:48
jesli w kazdym pomieszczeniu bedzie kratka wentylacyjna??

kori
25-02-2013, 21:52
wg mnie mikrowentylacja powinna wystarczyć

jareko
25-02-2013, 21:56
i jeszcze raz coś przypomnę - bo temat pojawia się prawie zawsze gdy przychodzi potencjalny klient mający wentylację grawitacyjną
A wszystko bierze się realnie z dwu powodów - opisanego poprzednio jak i źle pojętej oszczędności kasy

Od 1 stycznia 2009 roku uległy zmianie przepisy dotyczące szczelności okien i drzwi. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra
Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 201, Poz. 1238) dotyczącym warunków technicznych jakim powinny
odpowiadać budynki w sposób znaczący uległy zmianie wymagane parametry okien. Zgodnie z nowymi przepisami współczynnik infiltracji
powietrza dla otwieranych okien i drzwi balkonowych powinien wynosić nie więcej niż 0,3 m3/(m*h*daPa) zachowując jednocześnie treść
§ 155 ust. 3, który mówi, że w przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji, niż wentylacja mechaniczna
nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić
przez urządzenia nawiewne umieszczone w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych.
Stosowane urządzenia nawiewne powinny być stosowane zgodnie z wymaganiami określonymi w Polskiej Normie dotyczącej wentylacji w
budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej (PN-83/B-03430-Az3). (§ 155 ust. 4)
Od początku 2009 roku, aby spełnić wymagania nowych przepisów, dostarczając okna do budynków wielorodzinnych należy ze szczególną
uwagą uwzględniać zalecenia projektów wentylacji grawitacyjnej, grawitacyjnej wspomaganej lub mechanicznej wywiewnej, które określają
które okno spełnia w danym przypadku funkcję wentylacyjną i musi być wyposażone w nawiewnik powietrza. W przypadku wentylacji
mechanicznej nawiewno-wywiewnej wszystkie dostarczane okna muszą pozostać szczelne

Kori - jeśli ktoś zaszalał i ma w każdym pomieszczeniu kratkę wentylacyjną to ma dwa wyjścia :
1) usunąć część kanałów wentylacyjnych
2) w każdym pomieszczeniu zamontować nawiewnik
Jasne - już widzę jak przy minus 10 rozszczelnisz okno, już to widzę - przed oczyma staje ci mamona wylatująca przez szczelinę - człowiek w 99% nie myśli wtedy racjonalnie - widzi w takim momencie tylko kasę a zdrowie ma w d... a jak nie rozszczelni to później na FM zada pytanie - co mi spieprzono? zimą wieje mi z komina do środka zamiast na zewnątrz

kori
25-02-2013, 22:07
ok rozumiem
jaki jest zatem koszt nawiewników i jakie są rodzaje??

no i co w zime, czy z nawiewników wieje zimne powietrze??

jareko
25-02-2013, 22:22
o raaaaaany ;) a jakie ma wiać - ogrzane ? sorki że taki dziwny humor mi dopisuje
A przy mikrowentylacji powietrze z zewnątrz - czyli zimne - nie wieje ? Wieje i to o wiele bardziej gdyż powierzchnia "otwarta dla przepływu powietrza" jest o wiele większa od analogicznej w nawiewnikach
Odpowiednio dobrany nawiewnik, odpowiednia ich ilość na pomieszczenie - nie ma prawa wiać
nawiewniki to temat na pracę magisterską - tyle tego ;)
- międzywrębowe - nie widać że okno je posiada, na stałe gwarantują przepływ powietrza, przeważnie są wyposażone w klapkę zamykającą przy silnym wietrze (np. Vento - http://www.jareko.pl/filmy/)
- zewnętrzne mechaniczne - mocowane do skrzydła (bądź dodatkowego poszerzenia - ale to nie w Polsce - poszerzenie kosztuje ;) ) ma możliwość zamknięcia dźwigienką ale nie zamyka się całkowicie - przynajmniej nie powinno, minimalna szczelina powinna pozostać (np. AERECO - EFR - http://www.aereco.com.pl/products/nawiewniki )
- zewnętrzne higrosterowane - podobnie mocowane jak mechaniczne z tą różnicą, że w zależności od wilgotności wnętrza otwierają się bardziej lub mniej - nie zamykają się całkowicie - i słusznie (np. AERECO - EMM - http://www.aereco.com.pl/products/nawiewniki)

kori
25-02-2013, 22:27
ktore polecacie i jaki jest koszt??\ja mysle o higrosterowanych i miedzywrebowych bo mozna zamknac calkowicie


jakie sa ich ceny??

jareko
25-02-2013, 22:32
obu nie można zamknąć całkowicie - wybaczy Pan ale proszę czytać ze zrozumieniem
koszt od 60 do prawie 300 zł, oczywiście na Aledrogo będą inne - nic nie stoi na przeszkodzie by samemu sobie je zamontować i wyfrezować odpowiednie otwory czy podcięcia we wrębach

Stynia
26-02-2013, 05:46
Już Ci wyżej napisałam,
w Oknoplaście jest model Termiko
itd



Jakim model ejest za tem odpowiednikem V90+ w Oknoplaście i Schuco??

Brass
26-02-2013, 05:50
klin ocieplający - wybaczcie ale nie dajcie się wpuścić w maliny z tym całym klinem - przyjrzyjcie się uważniej gdzie i jak wygląda ten klin - każdy inny profil, nawet zwykła trzykomorówka z zabudowa 60mm będzie tak samo ciepła jak węgarek "najedzie" na ościeżnicę 35-40 mm - kolejny marketingowy chwyt byleby coś konkurencji udowodnić i podnieść obliczeniową czy nawet testową wartość Uw - realnie bez jej podnoszenia w wykończonym domu.



A kolega to chyba tak tylko z zawiści, bo Schuco klina nie ma........ :-)

slaku
26-02-2013, 07:50
Bo gdyby miało to byłoby całkiem inaczej pisane o tym ;)

ClNEK
26-02-2013, 10:19
Bo gdyby miało to byłoby całkiem inaczej pisane o tym ;)

Wg mnie ten klin ma za zadanie docieplić najbardziej newralgiczne miejsce w profilu jakim jest stalowe wzmocnienie.

oraz dla mnie Schuco jest przereklamowane :D

jareko
26-02-2013, 11:55
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że podnoszona sprawa klina bierze w łeb w momencie, gdy prawidłowo ociepli się ścianę i okno - czyli gdy jest wykonany węgarek i zachodzi 30-40 mm na ościeżnicę

A kolega to chyba tak tylko z zawiści, bo Schuco klina nie ma........ :-)
Oczywiście ;) jest przereklamowane jak większość profili o których tu mówimy

T12345T
26-02-2013, 12:49
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że podnoszona sprawa klina bierze w łeb w momencie, gdy prawidłowo ociepli się ścianę i okno - czyli gdy jest wykonany węgarek i zachodzi 30-40 mm na ościeżnicę

Wydaje mi się jareko, że to jednak takie proste nie jest. Profile okienne "z wkładką", przy takim samym szkleniu z reguły osiągają lepszą wartość współczynnika przenikania ciepła Uf niż "bez wkładki" i to są fakty (np. Energeto). Musi zatem powstawać różnica wartości mostka cieplnego po ociepleniu wegarkiem okna wykonanego "z wkładką" i "bez wkładki". Liczył nie będę, ale na logikę... cieplej komuś będzie jak założy płaszcz wyłącznie na koszulę, czy na koszulę i sweterek?

jareko
26-02-2013, 13:24
zależy jaka koszula i jaki sweterek - tak na mój chłopski rozum różnica może i jest w tysięcznych miejscach po przecinku ;) ale co tam, spierać się nie zamierzam - sam pomysł jest fajny

_FIX_
26-02-2013, 13:46
Współczynnik przenikania ciepła Uf dla Alphaline:
- "z klinem" -Uf = 1,0
- "bez klina" - Uf= 1,1
Więc jakaś tam różnica jest.

jareko
26-02-2013, 14:04
FIX - oczywiście jakaś tam różnica jest - nawet określona 0,1 ale bądź realistą, przełóż Uf na Uw okna - choćby referencyjnego 1230/1480 -tu masz różnicę 0,1 na ościeżnicy, zero różnicy na skrzydle, szyba bez zmiany - jak myślisz ile to będzie na Uw? Dodajmy do tego, że okno to nie wstawione okienko do badań lecz także wstawione w otwór i ościeżnica zakryta węgarkiem z ocieplenia - jaki będzie wtedy wpływ klina w tym miejscu na Uw całego okna ? 0,01 a może 0,001 a może nawet jeszcze mniej ?
Powtórzę, mam nic przeciwko i nie neguję samego klina ale neguję robienie nas w balona - dlaczego tak alergicznie zaczynamy reagować na reklamy Oknoplastu, Oknoplusa czy Drutów ?
Zwróciłem tylko uwagę na klina w połączeniu z węgarkiem i już burza się rozpętała ;) luziku troszkę ;)

Stynia
26-02-2013, 14:11
Ten profil VEKA Alphaline90 chyba jest w oknach tylko z klinem docieplającym?



Kori, chyba znalazłam odpowiednik WinergeticPremium:
http://www.amberline.eu/oferta.php?id_strony=267&id_grupy=4&id_dzialu=3&lang=pl

aha :yes:

T12345T
26-02-2013, 14:26
FIX - oczywiście jakaś tam różnica jest - nawet określona 0,1 ale bądź realistą, przełóż Uf na Uw okna - choćby referencyjnego 1230/1480 -tu masz różnicę 0,1 na ościeżnicy, zero różnicy na skrzydle, szyba bez zmiany - jak myślisz ile to będzie na Uw?

Jareko, no weź daj spokój. Wartość Uf podawana jest z reguły dla złożeń rama skrzydło! Współczynnik dla samej ościeżnicy, to rzadkość nad rzadkości. Uf na Uw też łatwo policzyć:-) i tu się akurat z zgodzę. 0,1 różnicy w Uf, to znikomy wpływ na wartość Uw okna. Tak na szybko licząc "z ręki" dla okna 1230 x 1480:

Ug = 1,1
Uf = 1,3
Psi = 0,05

Uw = 1,279 = 1,3

Zmieniając Uf na 1,2, wartość Uw = 1,254 = 1,3

Licząc "maszynowo" może wyjść kapinkę inaczej, ale fakt pozostaje faktem:-). Różnica niewielka na poziomie 0,03 W/(m2*K)

kori
26-02-2013, 14:28
T12345T powinna zatem wybrać Vetrex V90+ 3szybówki na okusiach Roto??
Doradz proszę finalnie

finlandia
26-02-2013, 14:35
Kori - rzuć monetą. Test Ci raczej nie odpowie wprost(trzeba zachować chociaż trochę obiektywizmu), chociaż patrząc na jego dziecko - ranking pro quality - jego namaszczenie znasz .

Stynia - powinnaś pracować w jakiejś służbie dochodzeniowej, bo inaczej Twój talent się może marnować :) / właściwie to miał być komplement - gratuluję spostrzegawczości i analitycznego umysłu!

T12345T
26-02-2013, 14:40
T12345T powinna zatem wybrać Vetrex V90+ 3szybówki na okusiach Roto??
Doradz proszę finalnie

Matko jedyna, pytasz, czy ja powinnam wybrać Vetrex na Roto? Ja już kupiłam okna, kiedyś wcześniej.:-). A tak poważnie, to wybacz, ale tego typu porad na forach ode mnie nie zobaczysz. Już niedługo ogłosimy na naszej stronie projekt edukacyjno-techniczny realizowany w okresie wiosna - jesień kierowany wyłącznie do nabywców okien. Tam będziemy odpowiadać na tego rodzaju pytania, a nawet jeszcze bardziej podchwytliwe:-). Już zapraszam wszystkich zainteresowanych kupnem okien.

Stynia
26-02-2013, 14:41
Stynia - powinnaś pracować w jakiejś służbie dochodzeniowej, bo inaczej Twój talent się może marnować :) / właściwie to miał być komplement - gratuluję spostrzegawczości i analitycznego umysłu!


nic się nie marnuje...

Stynia
26-02-2013, 14:43
Matko jedyna, pytasz, czy ja powinnam wybrać Vetrex na Roto? Ja już kupiłam okna, kiedyś wcześniej.:-). A tak poważnie, to wybacz, ale tego typu porad na forach ode mnie nie zobaczysz. Już niedługo ogłosimy na naszej stronie projekt edukacyjno-techniczny realizowany w okresie wiosna - jesień kierowany wyłącznie do nabywców okien. Tam będziemy odpowiadać na tego rodzaju pytania, a nawet jeszcze bardziej podchwytliwe:-). Już zapraszam wszystkich zainteresowanych kupnem okien.

a ja myślałam, że to pci męskiej! (tak mówiła moja biologica ś.p.)

T12345T
26-02-2013, 14:45
Kori - rzuć monetą. Test Ci raczej nie odpowie wprost(trzeba zachować chociaż trochę obiektywizmu), chociaż patrząc na jego dziecko - ranking pro quality - jego namaszczenie znasz .

No proszę co za przenikliwość:-). A ranking nie ma nic wspólnego z namaszczaniem czego i kogokolwiek. Fin namów jakąś firmę niech daje kwity i zdetronizuje lidera! Czas już by był po temu, bo inaczej lider w "sadło" obrośnie:-).

kori
26-02-2013, 14:46
ok wybrałam Vetrex V90+ :-)

T12345T
26-02-2013, 14:48
a ja myślałam, że to pci męskiej! (tak mówiła moja biologica ś.p.)

Dobrze myślałaś. Kori zabawnie sformułowała post, to się uśmiechnąłem:-).

jareko
26-02-2013, 15:39
Jareko, no weź daj spokój. Wartość Uf podawana jest z reguły dla złożeń rama skrzydło! Współczynnik dla samej ościeżnicy, to rzadkość nad rzadkości...... Różnica niewielka na poziomie 0,03 W/(m2*K)
No widzisz, program Schuco PlanSoft podaje oddzielnie wartości Uf skrzydła i oddzielnie ościeżnicy - to tak na marginesie ;)
A co do różnicy - więc jednak nie tysięczne tylko setne części po przecinku - niewiele się pomyliłem hi hi hi
Ile to będzie? jedna łyżka stołowa oleju opałowego więcej na sezon ? ;) No może ze dwie ;)

Kori dobry producent, dobry wyrób, jeszcze do tego dobry montażysta = dobra decyzja :)

finlandia
26-02-2013, 17:41
No proszę co za przenikliwość:-). A ranking nie ma nic wspólnego z namaszczaniem czego i kogokolwiek. Fin namów jakąś firmę niech daje kwity i zdetronizuje lidera! Czas już by był po temu, bo inaczej lider w "sadło" obrośnie:-).
Ależ wg mnie ma! Wyznajesz "marketing techniczny" Parametry, przejżystość oferty i jej warunków to Twoje "oczko w głowie" więc chyba się nie wyprzesz firm, które pod tym względem spełniają Twoje oczekiwania?:)

T12345T
26-02-2013, 18:59
Ależ wg mnie ma! Wyznajesz "marketing techniczny" Parametry, przejżystość oferty i jej warunków to Twoje "oczko w głowie" więc chyba się nie wyprzesz firm, które pod tym względem spełniają Twoje oczekiwania?:)

Masz rację! Jestem wyznawcą "marketingu technicznego". Sam ukułem to pojęcie. Nie wyprę się tego za nic w świecie! Tak właśnie ma być, jasno, prosto, przejrzyście, porównywalnie i o oknach!!! Popierałem, popieram i będę popierał firmy, które dążą do tego, by przekaz o ich produktach był bardzo konkretny i możliwie dokładny oraz zgodny z wymaganiami. Nie zaprzeczę też, że uważam markę Vetrex za czyniącą największe postępy w tym względzie, świadczy o tym chociażby przyznana im nagroda - "marketingowa" Fenestra Aurea. Co więcej porównując stan dzisiejszy z okresem roku, dwóch wstecz, uważam, że firmie opłaciło się wejść w nowe buty i wizerunek. Życzyłbym sobie, aby w nim trwała i żeby szybko znalazła godną konkurencję, bo to będzie z pożytkiem dla nabywców, a o to przecież chodzi. Okna są dla ludzi!

kori
28-02-2013, 16:34
Hej

ostatnio moim faworytem był Vetrex V90+
a co myslicie o Oknoplus model Thermo +??

Profil Brugmann, profil A, 73mm, okucia Winkhaus, ukryte zawiasy (jak V90+)
3xszyba, szyka u=0,6 ramka swiss spacer, kontaktory
okucia wk2, szyba P4

cena 19tys z montazem


jakie są wasze zdania??

IVO333
28-02-2013, 18:04
Hej

ostatnio moim faworytem był Vetrex V90+
a co myslicie o Oknoplus model Thermo +??

Profil Brugmann, profil A, 73mm, okucia Winkhaus, ukryte zawiasy (jak V90+)
3xszyba, szyka u=0,6 ramka swiss spacer, kontaktory
okucia wk2, szyba P4

cena 19tys z montazem


jakie są wasze zdania??

Brugmann to dobry profil, znany z nieprzeciętnej statyki na wzmocnieniach stosowanych przez oknoplus w tych "zimniejszych" wersjach. Moim zdaniem piłowanie jego parametrów cieplnych wiążące się m.in. ze zmianą wzmocnień na takie jak w tych o które pytasz to kaleczenie systemu i pozbawianie go chyba największej zalety. Kiedy zaczynają się wyginać skrzydła szlag trafia wyśrubowane parametry a reklamacje tego typu należą do najbardziej wkurzających i trudnych do usunięcia.
Czasem kiedy krytykuję takie wątpliwe rozwiązania słyszę "ale przecież mam gwarancję". OK. Każda kiedyś się kończy. Kup ten Vetrex a myślę że będziesz zadowolona.

Brass
28-02-2013, 20:35
Biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady (jakie wady??? nie przypominam sobie ;-) ) i ich stosunek do ceny to najlepszym aktualnie produktem na rynku profili dla okien energooszczędnych jest wg mnie VEKA ALPHALINE (czyli V90+).

GraMar
28-02-2013, 20:47
Biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady (jakie wady??? nie przypominam sobie ;-) ) i ich stosunek do ceny to najlepszym aktualnie produktem na rynku profili dla okien energooszczędnych jest wg mnie VEKA ALPHALINE (czyli V90+).


Bardzo możliwe, ale między producentami okien na Veka Alphaline 90+ rozstrzał cen niesamowity!! :rolleyes:

finlandia
28-02-2013, 21:01
A po jaką chorobę pchać sie w te niewidoczne okucia ?

kori
28-02-2013, 22:02
słuszna uwaga finlandia.
Dziś znajomy który ilka lat temu pracował i wstawał okna twierdzi ze Schuco na profilu Veka + okucia Winkhause to nr 1.

co o tym uwazacie??


GraMar jak wygladają inni producenci z tym profilem cenowo??

Brass
01-03-2013, 05:43
słuszna uwaga finlandia.
Dziś znajomy który ilka lat temu pracował i wstawał okna twierdzi ze Schuco na profilu Veka + okucia Winkhause to nr 1.

co o tym uwazacie??




Prawdziwy fachowiec

IVO333
01-03-2013, 06:11
Prawdziwy fachowiec

Co tak skromnie, ja bym powiedział że genialny wizjoner.....

MMichal
01-03-2013, 08:03
Witam


słuszna uwaga finlandia.
Dziś znajomy który ilka lat temu pracował i wstawał okna twierdzi ze Schuco na profilu Veka + okucia Winkhause to nr 1.


chyba się coś pomyliło, może z nadmiaru wrażeń :)

a co do znajomego co to kilka lat temu montował - mój znajomy jakiś czas temu jeździł super samochodem - POLONEZEM :)

Świat się zmienia profile, technologie, okucia itd również.

Pozdrawiam

kori
01-03-2013, 08:11
MMichal co w takim razie sie zmieniło.
skoro Schuco jest na profilu Veki i okuciach Winthaous??

mera?
01-03-2013, 08:51
skoro Schuco jest na profilu Veki

co jak co, ale tak to nie da rady....

kori
01-03-2013, 09:11
a na jakim/??

ClNEK
01-03-2013, 09:17
to może ja wyjaśnię :)

Schuco to Schuco
Veka to Veka

2 konkurencyjne profile

kori
01-03-2013, 09:35
ok
Cinek a jak porównać Schuco do Veki??
jak to sie ma??

witek86
01-03-2013, 09:47
sam profil ma się do siebie nijak bo ważne jest kto z półproduktów zrobi Produkt dobry
znam okna na różnych profilach i w zależności od tego kto to robi moga być okna i Okna
taka jest zależność a co ważne same okna nic nie dadzą prawidłowy montaż to klucz do sukcesu

kori
01-03-2013, 09:50
witek86 zatem jakie bys wybrał dla siebie??

witek86
01-03-2013, 11:30
witek86 zatem jakie bys wybrał dla siebie??

moja opinia jest wypaczona przez to że sprzedaje schuco :)
a jakich szukasz okien ? jakie założenia? z czego budujesz i jak? ile ocieplenia? jaka wentylacja ?
itd jest tyle pytań np czy rolety? jak tak to jakie?
szczerze jak do mnie przychodzą klienci to chyba im się odechciewa jak już im zaczynam zadawac pytania;p

antonin
01-03-2013, 12:36
. Nie zaprzeczę też, że uważam markę Vetrex za czyniącą największe postępy w tym względzie, świadczy o tym chociażby przyznana im nagroda - "marketingowa" Fenestra Aurea. Co więcej porównując stan dzisiejszy z okresem roku, dwóch wstecz, uważam, że firmie opłaciło się wejść w nowe buty i wizerunek. Życzyłbym sobie, aby w nim trwała i żeby szybko znalazła godną konkurencję, bo to będzie z pożytkiem dla nabywców, a o to przecież chodzi. Okna są dla ludzi!
Pytanko do Testa. Czy ty jako właściciel strony na której porównuje się okna różnych firm nie powinieneś być bezstronny? Czytając twoje wypowiedzi mam wrażenie, że istnieje tylko jedna firma. W moim odczuciu przy takim podejściu Twój ranking mocno traci na wiarygodności. Nie chcę Cię urazić, po prostu taka jest moja opinia. Pozdrawiam

kori
01-03-2013, 12:55
witek86 okno energooszczedne, ocieplenie 15-20cm
beton komórkowy
wentylacja grawitacyjna
brak rolet

jareko
01-03-2013, 13:20
kori - musisz mieć świadomość, że okna na pewnym poziomie technicznego wykonania i porównywalnych profilach ceną różnią się niewiele - można przydusić sprzedawcę by dał ci jeszcze jakiś tam rabat ale jak szukasz oszczędności, w wydanej teraz kasie, zapomnij o jakości wyrobu finalnego - taka jest prawda o której nie każdy z tu bywających ma odwagę powiedzieć
Niejako podsumowując - szukasz ceny ? Tu chyba nie znajdziesz - promujemy producentów dobrych a to nie idzie w parze z najniższą ceną
Dostałeś ode mnie ofertę cenowo niższą od pierwszej kwoty tu zapodanej - w dobrym profilu Si82 ale byłem droższy od Vetrexu na V90+ - niecałe 8% droższy - czego jeszcze szukasz?
Wszyscy Ci powiedzieli że zarówno Vetrex jak i V90+ to dobry wybór - nie trać czasu na pisanie tylko idź do dealera i zamów okna - temat będziesz miał z głowy

tomekwa
01-03-2013, 13:25
Kori, gdybym miał wybierać PVC to wybrałbym Si82 albo zainteresował sie PVC Internormu z aluminiowa nakładką: KF 410. Myślę, że mogą wyjść tylko trochę drożej niż Schuco.

jareko
01-03-2013, 13:34
Tomekwa - obawiam się, że z nakładką wyjdą nie tylko ale bardzo drożej od swoich profili bez nakładek.
Naprawdę, Vetrex jest dobrym wyborem, cena jest chyba niezła jak na okna jakie Kori ma do swojego domu i na tym, na miejscu Kori, bym poprzestał.
Ile jeszcze możesz urwać z ceny ? 500 - 1000 zeta ? więcej to już nie będzie okno tylko wyrób oknopodobny
Zastanowiłbym się jeszcze nad nawiewnikami - i na tym bym nie oszczędzał dla zdrowia siebie i Twoich dzieci (o ile posiadasz bądź planujesz)
Przy takiej wentylacji jaką masz nie zastanawiałbym się i dopłacił do tzw. ciepłego montażu i masz temat z głowy
Później tylko przypilnować przy montażu, patrzeć na ręce tynkarzom by nie zniszczyli Ci pięknych okien i na sam koniec uważać i być przy montażu parapetów wewnętrznych by przy ich montażu nie została zniszczona praca innych
Zastanawiające jest - to tak na marginesie - jak wiele zdjęć w termowizji ukazuje najzimniejsze miejsca w rogach okien na styku okna z parapetem - co monterom parapetów tam przeszkadza, ze wydłubują pianę na wylot ? Tego nie pojmuję

tomekwa
01-03-2013, 13:52
Myślę, że jakieś 20% :)

finlandia
01-03-2013, 15:35
Myślę, że jakieś 20% :)
Nie gdybajmy. Zrób wycenę to wtedy wszyscy będziemy wiedzieć ( o ile podzielisz się tym info na forum:) )

T12345T
01-03-2013, 16:06
Pytanko do Testa. Czy ty jako właściciel strony na której porównuje się okna różnych firm nie powinieneś być bezstronny? Czytając twoje wypowiedzi mam wrażenie, że istnieje tylko jedna firma. W moim odczuciu przy takim podejściu Twój ranking mocno traci na wiarygodności. Nie chcę Cię urazić, po prostu taka jest moja opinia. Pozdrawiam

Rozumiem:-), ale zgodzić się trudno. Cytat dotyczy działalności marketingowej, a nie produktów. Ranking, do którego nawiązujesz też jest oceną sposobu informowania o produkcie, a nie bezpośrednią oceną produktu. W zamyśle był zachętą do rozpoczęcia rozmowy o oknach i ich wartości określanej poziomem właściwości użytkowych, a nie jak do tej pory bezmyślnym klepaniem o komorach i temu podobnych. Każda firma ma równe szanse na drodze do osiągnięcia określonego wysokiego poziomu w zakresie komunikacji, tylko jedne podzielają mój punkt widzenia na marketing i doceniły znaczenie "marketingu technicznego" inne wolą żyć jeszcze w epoce komorowej. Tych ostatnich chwalił nie będę, bo i za co? Za ściemnianie i ukrywanie lub brak wiedzy o własnych produktach? Te pierwsze mają u mnie plusa, bo dają szanse nabywcom na lepsze zakupy.

Wydaje mi się, że poza tą jedną wypowiedzią odnoszącą się stricte do polityki komunikacyjnej trudno byłoby odnaleźć inne moje posty, w których wdaję się publiczną ocenę produktów, zachwalam je lub ich producenta dowodząc wyższości firmy A nad firmą B. Myślę również, że nikt z moich rozmówców, czy też korespondentów nie mógłby powiedzieć, że otrzymał ode mnie jasne wskazanie - proszę iść do tej, a nie innej firmy i kupić to, a to. W miarę moich możliwości każdy z nich otrzymał jedynie informacje jakie były mu potrzebne.Wyboru musiał dokonać sam.

Na czele rankingu były już różne firmy. Od kilku miesięcy lider utrzymuje pozycję, ale ja mu w tym nie pomagam. Wręcz zachęcam do czegoś odwrotnego - producenci, zróbcie coś, aby to zmienić, bo taka zmiana, to będzie kolejny kroczek do przodu zarówno w dziedzinie komunikacji z rynkiem jak i doskonalenia produktu. I oto chyba chodzi, żeby okna były coraz lepsze, coraz tańsze i coraz lepiej opisane. Zgodzisz się ze mną?

A co do ocen mojej stronniczości lub bezstronności nie mnie ją osądzać, chociaż rozglądając się wokoło i tak wychodzimy na dziwaków, co to jako jedyni potrafią "czepiać się" nawet własnych reklamodawców:-). Chociaż, czy ja wiem? Może to nie świadczy o bezstronności, ale o braku instynktu samozachowawczego:-).

mera?
02-03-2013, 20:47
Ze stolarką robi się powoli straszna bieda. zjawisko wyżynania się i walki o klienta powoli robi się zatrważające... Naprawdę, mam nadzieję, że w tym ( może i następnym ) roku zrobi się luźniej.

OkTomek
06-03-2013, 10:05
Brugmann to dobry profil, znany z nieprzeciętnej statyki na wzmocnieniach stosowanych przez oknoplus w tych "zimniejszych" wersjach. Moim zdaniem piłowanie jego parametrów cieplnych wiążące się m.in. ze zmianą wzmocnień na takie jak w tych o które pytasz to kaleczenie systemu i pozbawianie go chyba największej zalety. Kiedy zaczynają się wyginać skrzydła szlag trafia wyśrubowane parametry a reklamacje tego typu należą do najbardziej wkurzających i trudnych do usunięcia.
Czasem kiedy krytykuję takie wątpliwe rozwiązania słyszę "ale przecież mam gwarancję". OK. Każda kiedyś się kończy. Kup ten Vetrex a myślę że będziesz zadowolona.
Witam,

IVO333 nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd - wzmocnienia montowanie w oknach Thermo OknoPlusa są wzmocnieniami systemowymi Brugmanna i statyka w takich oknach również ma wysokie parametry.

IVO333
06-03-2013, 10:39
Pozostawię bez komentarza. Nie wszyscy odrobili lekcję pod nazwą np. Ideal 6000, Brugman jak widać też. A że systemowe nie zaprzeczam. Te Ok w Twoim nicku to od firmy?

OkTomek
06-03-2013, 12:59
IVO333 jestem z branży i sprzedaje okna o których mowa - w poprzednim poście chwalisz profil Brugmanna z nieprzeciętnej statyki w następnym temu zaprzeczasz - po prostu nie pisz bzdur o profilu którego nie znasz i - jak sądzę - sam jesteś z branży to żeby zachęcić kliienta do kupna " twoich okien " podawaj jakieś ich konkretne zalety a nie piszesz brednie na temat konkurencji.Takie podejście jest nieuczciwe w stosunku do potencjalnego nabywcy który na foorum chce się dowiedzieć postronnych opinii na temat wybranych przez niego okien a dostaje nieżetelną opinnię od " eksperta " który nie mając argumentów na temat " swojch okien " oczernia okna które z jakiś względów kliient bieże pod uwagę- tak to odebrałem .

IVO333
06-03-2013, 13:31
IVO333 jestem z branży i sprzedaje okna o których mowa - w poprzednim poście chwalisz profil Brugmanna z nieprzeciętnej statyki w następnym temu zaprzeczasz - po prostu nie pisz bzdur o profilu którego nie znasz i - jak sądzę - sam jesteś z branży to żeby zachęcić kliienta do kupna " twoich okien " podawaj jakieś ich konkretne zalety a nie piszesz brednie na temat konkurencji.Takie podejście jest nieuczciwe w stosunku do potencjalnego nabywcy który na foorum chce się dowiedzieć postronnych opinii na temat wybranych przez niego okien a dostaje nieżetelną opinnię od " eksperta " który nie mając argumentów na temat " swojch okien " oczernia okna które z jakiś względów kliient bieże pod uwagę- tak to odebrałem .

Sprzedawco Oknoplusa, znajdź mój post w którym napisałem o "moich" oknach, do tego zachęcający do ich kupienia. I nie zarzucaj mi bredni tylko poczytaj ze zrozumieniem za co chwalę Brugmana a co jest moim zdaniem niewłaściwe.

Charlie
06-03-2013, 14:42
Ze stolarką robi się powoli straszna bieda. zjawisko wyżynania się i walki o klienta powoli robi się zatrważające... Naprawdę, mam nadzieję, że w tym ( może i następnym ) roku zrobi się luźniej.

Tylko export ratuje kogokolwiek.
RPP obniżyło dzisiaj stopy do poziomu niespotykanego jeszcze w RP a to świadczy tylko o fatalnej sytuacji w gospodarce.
Na zakupy to najlepszy czas.

OkTomek
06-03-2013, 15:59
No właśnie - " moim zdaniem " - w oknach termo idzie wzmocnienie grubsze niż stosowane w profilach standardowych przez co statyka zachowuje swoje parametry i nie ma potrzeby straszenia wyginaniem się skrzydeł - osobiście nie miałem takiej reklamacji - za to tu Twój cytat " Kiedy zaczynają się wyginać skrzydła szlag trafia wyśrubowane parametry a reklamacje tego typu należą do najbardziej wkurzających i trudnych do usunięcia" musiałeś to już przerabiać i może dlatego jesteś na tym punkcie uczulony.

IVO333
06-03-2013, 17:00
w oknach termo idzie wzmocnienie grubsze niż stosowane w profilach standardowych przez co statyka zachowuje swoje parametry
Według Oknoplusa w klasycznych liniach wzmocnienie ma 1,5-2mm a w termo 2mm więc z tą "grubszością " nie przesadzaj. Nie wiem co tam Oknoplus kładzie do głów na szkoleniach ale grubość to nie wszystko i klasyczne wzmocnienie VS 105 2mm ma współczynnik lx =5 , VS102 1,5mm około 4 (nie pamiętam dokładnie) a to z linii Termo 2mm ma lx w granicach 2-2,5 więc zachowywanie parametrów statycznych to co najwyżej w ulotkach i ustach sprzedawców ma miejsce. Jeśli się mylę popraw mnie ;-)

P.S. lx tego ostatniego wnioskuję z wymiarów, przedstaw jakieś dane jeśli Oknoplus je udostępnia.

stary
06-03-2013, 18:01
O to chodziło ?

IVO333
06-03-2013, 18:30
Ale jaja, 105 pamiętałem a pozostałe sporo ;-) przeszacowałem, nie wiedziałem że to 202 takie małe w przekroju. No, ale statyka porównywalna he, he.
P.S. Gdzieś zaginął mi taki fajny program w który wrysowywało się kształt, podawało wymiary i grubość ścianki a on podawał lx i ly. Gdzie tego szukać?

OkTomek
14-03-2013, 09:47
W oknach thermo wzmocnienie montowane jest w zależności od wielkości okien - w większych oknach montowane jest wzmocnienie 105 którego jak sam wiesz lx = 5.01 .