PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek ciśnienia ggwc



pyton79
24-02-2013, 09:56
Witam 3 tygodnie temu miałem montaż wentylacji jangaz wraz z ggwc.
Ciśnienie w instalacji 1 bar po tygodniu spadło do 0,2 dobiłem do 1 i po 1,5 tygodnia zaraz będzie prawie zero:(
Instalator zapewniał mnie że wszystko jest na 100% szczelne i czasem trzeba będzie sobie dobijać.
Czy to normalne?

michał dereń
24-02-2013, 10:28
nie normalne. chyba że słabo odpowietrzy instalacje i teraz sama się odpowietrza ale to i tak za duże jak dla mnie spadki ciśnienia. dobij ze 2-3 razy jak dalej będzie tak spadać to nie ma opcji i gdzieś jest nie szczelne. jeżeli nie jesteś w stanie zlokalizować wycieku na żadnym z połączeń przy gwc to może być większa lipa że źle położyli rurkę gdzieś się przełamała i teraz wycieka glikol w glebę.

pyton79
24-02-2013, 10:35
Ok dobiję tak jak piszesz jeszcze ze dwa razy i zobaczę ,jak nie przestanie spadać to w tedy będę myślał co dalej......

michał dereń
24-02-2013, 11:34
reklamacja...

pyton79
24-02-2013, 15:18
Ciekawe u kogo......

psulek
24-02-2013, 19:36
Jeżeli to wężownica z pex al pex w gruncie, to na 90% była/jest zapowietrzona i bym się tym raczej nie przejmował. Puść pompę na maks i obserwuj. Wbrew pozorem tego powietrza może być tam całkiem sporo i będziesz jeszcze dobijał kilka razy aż wyjdzie całkiem.

pyton79
24-02-2013, 22:55
Dlatego czekam spokojnie.
Ale swoja drogą cieknie po rurkach aż miło i z całej chłodnicy.....
Pewnie różnica temperatur:)

kangaxx
25-02-2013, 22:46
czyli działa :)

michał dereń
26-02-2013, 09:07
jak cieknie woda to znaczy ze działa jak glikol to znaczy ze przecieka. na a jak cieknie po rurach to warto zaizolować

pyton79
27-02-2013, 03:29
Powiem szczerze że na drugi raz Bardzo bym się zastanowił nad wentylacja ...

fiodork
27-02-2013, 07:07
Powiem szczerze że na drugi raz Bardzo bym się zastanowił nad wentylacja ...

Możesz rozwinąć ? :)

byry007
27-02-2013, 09:20
A jak u mnie wymiennik jest suchutki i nigdy nie zauważyłem skroplin to co nie działa ?? tez mi spada ciśnienie dobijałem kilka razy i nadal spada do ilu dobić i w ciagu 24h jak spadnie to co przeciek gdzieś ??

michal_l
27-02-2013, 12:59
dobrze zrobione GGWC powinno trzymać ciśnienie kilka lat.

Jeżeli instalacja nie została odpowietrzona to faktycznie razem z powietrzem "uchodzi" też ciśnienie.
Nie wiem jak duże jest naczynie przeponowe i tej instalacji, ale dobijanie ciśnienia co chwilę jest niepokojące.

Pytania:
1. czy instalacja została odpowietrzona? [ wg moich obserwacji odpowietrzenie trwa co najmniej godzinę przy napełnianiu instalacji zewnętrzną pompą o dużej mocy, a odpowietrzenie przy pomocy pompy obiegowej może trwać znacznie dłużej.

2. W jaki sposób sprawdzono szczelność? [powinno się to robić identycznie jak w instalacji ogrzewania podłogowego - manometr+ ciśnienie.

3. Nasze instalacje AQUACOM pracują przy ciśnieniu 2 bary - GGWC nie potrzebuje nic więcej.

michał dereń
27-02-2013, 17:52
dlatego ja nigdy nie namawiam klientow na zadne gwc bo moim zdaniem ktore juz zreszta nie raz wyrazalem na forum gwc jest slabe i nie kalkuluje sie za duzy koszt inwestycyjny a za male straty. znacznie lepiej kupic pozadny reku.

pyton79
05-08-2013, 11:12
Witam wczoraj po raz osmy dobijałem ciśnienie do ggwc,czy jeszcze może się odpowietrzać?

kerado28
06-08-2013, 18:28
Witam wczoraj po raz osmy dobijałem ciśnienie do ggwc,czy jeszcze może się odpowietrzać?

Do jakiego ciśnienia nabijasz?
Do jakiego ciśnienia spada?

pyton79
07-08-2013, 12:04
Do jakiego ciśnienia nabijasz?
Do jakiego ciśnienia spada?
Dobijam do 1,8 a spada do 0,3

kerado28
07-08-2013, 12:13
Jaki długi masz kolektor?
Jaki przekrój kolektora?
Ile litrów dolewasz?
Ile litrów weszło d instalacji?

pyton79
08-08-2013, 10:40
Jaki długi masz kolektor?
Jaki przekrój kolektora?
Ile litrów dolewasz?
Ile litrów weszło d instalacji?
q32 rury, długośc to 2 pętle po 20 m
Litrów nie wiem ile nie było mnie przy napełnianiu
dolewam mało nie wiem bo podłączam węza i dolewam ok 3 sek

rwxw
08-08-2013, 17:47
Witam wczoraj po raz osmy dobijałem ciśnienie do ggwc,czy jeszcze może się odpowietrzać?
Zamknij odpowietrzniki, dobij, jeśli ucieknie, to gdzieś jest dziura.

pyton79
09-08-2013, 07:40
Zamknij odpowietrzniki, dobij, jeśli ucieknie, to gdzieś jest dziura.
W jaki sposób zamknąć? mam go na górnej rurze wchodzącej do chłodnicy

pyton79
19-08-2013, 05:55
Z drugiej strony tak myśle ze gdzie może uciekać płyn jak są pętle które nie mają chyba zadnych łączeń w ziemi .
Z drugiej strony zastanawia mnie że Piczman powiedział żeby co jakiś czas dobijać nie do konca wiem co miał na myśli! Ogólnie to mam żal ze olewa sprawe i nie kwapi się aby naprawić to co spartolił........

jasiek71
19-08-2013, 12:28
Z drugiej strony tak myśle ze gdzie może uciekać płyn jak są pętle które nie mają chyba zadnych łączeń w ziemi .
Z drugiej strony zastanawia mnie że Piczman powiedział żeby co jakiś czas dobijać nie do konca wiem co miał na myśli! Ogólnie to mam żal ze olewa sprawe i nie kwapi się aby naprawić to co spartolił........
masz naczynie przeponowe na instalacji ...?

znając piczmana to nie zainstalował bo po co ...:cool:

pyton79
20-08-2013, 14:01
masz naczynie przeponowe na instalacji ...?

znając piczmana to nie zainstalował bo po co ...:cool:

Nie mam.....I powiem szczerze na tak chwalonego chłopaka zrobił pare babolio......
Tylko co zrobić skoro wziął pieniadze i milczy!!!!

kerado28
20-08-2013, 17:30
Mam wrażenie, że Ty nie potrzebujesz pomocy, tylko chciałeś się poskarżyć.
Wsadź zdjęcia to zobaczymy i na pewno dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie.

jasiek71
20-08-2013, 22:57
Nie mam.....
załóż sobie to naczynie i problem skoków ciśnienia się skończy ...
swego czasu na którymś wątku była taka debata czy dawać to naczynie czy nie, oczywiście twój instalator twierdził że nie ma potrzeby ...;)

pyton79
21-08-2013, 08:29
Mam wrażenie, że Ty nie potrzebujesz pomocy, tylko chciałeś się poskarżyć.
Wsadź zdjęcia to zobaczymy i na pewno dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie.

Poskarżyć to może się dziecko mamie ,jesteśmy dorosłymi ludźmi to trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi!a Zapłaciłem pieniądze i co, zostawił mnie na lodzie z niepoprawnie zrobioną instalacją.
Tak sie nie postępuję z klientem ,obudowa porysowana też miał wymienić na nową i milczy .Za całość zapłaciłem tyle ile chciał .
Generalnie chodzi o to zebym nie musiał dobijać ciśnienia co 2 tygodnie resztę przeżyje......
Jaki sens ggwc jak zaraz zamiast glikolu bedzie woda....
Miejsce do skarżenia jest na czarnej liście wykonawców gdzie niewątpliwie tego osobnika należy umieścić za brak profesjonalizmu i chociażby ludzkiego podejscia do sprawy. jak np nieodbieranie telefonu..

pyton79
21-08-2013, 08:38
załóż sobie to naczynie i problem skoków ciśnienia się skończy ...
swego czasu na którymś wątku była taka debata czy dawać to naczynie czy nie, oczywiście twój instalator twierdził że nie ma potrzeby ...;)
Tylko jak pisałem następuje spadek do zera praktycznie , ,jak możesz podlinkuj coś

byry007
21-08-2013, 12:15
Zrób zdjęcia zobaczymy, ja też mam robione przez piczmana i na początku też spadało mi ciśnienie zimą a teraz latem jest oki a ggwc przez ostatnie 2 miesiące pracowało co dziennie jak temp wzrosła do 25 C

byry007
21-08-2013, 12:18
a z telefonem mogą być różne sytuację może być że olewa sprawę a może być że jest na wakacjach i zrobił sobie wolę od tel, prosty sposób jest na sprawdzenie tego dzwoń z innego numeru i będziesz wiedział na czym stoisz.

kerado28
21-08-2013, 18:03
Tylko jak pisałem następuje spadek do zera praktycznie , ,jak możesz podlinkuj coś
Fakt, że nie powinieneś dobijać..
Najprawdopodobniej jest źle odpowietrzone.

Indiana_
21-08-2013, 21:00
Jakie źle odpowietrzone, nie było próby szczelności, gdzieś jest dziura i tyle. Ja w każdą jedną instalację przed zalaniem nabijam 8 barów sprężarką i tak ma stać na czas budowy. Potem po napełnieniu mówię do widzenia i więcej się z klientem nie spotykam, bo wszystko chodzi lata i nie ma problemów, nie trzeba odpowietrzać ani kombinować. Na forum już mało piszę, bo po prostu szlag mnie trafia jak czytam jakie fuszery i dziadostwa tutaj się promuje i wykonuje......

pyton79
22-08-2013, 06:02
Jakie źle odpowietrzone, nie było próby szczelności, gdzieś jest dziura i tyle. Ja w każdą jedną instalację przed zalaniem nabijam 8 barów sprężarką i tak ma stać na czas budowy. Potem po napełnieniu mówię do widzenia i więcej się z klientem nie spotykam, bo wszystko chodzi lata i nie ma problemów, nie trzeba odpowietrzać ani kombinować. Na forum już mało piszę, bo po prostu szlag mnie trafia jak czytam jakie fuszery i dziadostwa tutaj się promuje i wykonuje......

Postaram się załatwić sprężarkę i zrobię próbę szczelności,bo jak na ta chwilę to nie mam innego wyjscia........?

Sławek...
30-08-2013, 17:10
Postaram się załatwić sprężarkę i zrobię próbę szczelności,bo jak na ta chwilę to nie mam innego wyjscia........?

miałeś wyjście wcześniej: trzeba było wziąć do roboty kogoś kto się zna na tym co robi a nie samozwańczego fachowca od siedmiu boleści częściowo wykreowanego przez forum, który po zbudowaniu domu dla siebie od razu stał się ekspertem od dziedzin wszelkich...
swoją drogą ostatnio daje się coraz częściej zaobserwować jak się kończą kontakty z forumowymi gwiazdorami, dobra nauczka ku przestrodze dla innych...

a wracając do tematu to zrób tą próbę bo ona wiele Ci powie i jeżeli okaże się, że instalacja jest szczelna to masz szczęście i kolejny dowód na niefachowość instalatora, który nie potrafi nawet napełnić instalacji i odpowietrzyć jej (może nie ma czym)...

malux20
30-08-2013, 17:20
po lecie twierdze ze na 100 proc. ggwc to strata kasy
mam nadzieje ze zimą bede miał inne odczucia

Sławek...
30-08-2013, 21:16
po lecie twierdze ze na 100 proc. ggwc to strata kasy
mam nadzieje ze zimą bede miał inne odczucia

a gdzie masz wymiennik przed czy za jednostką?

jasiek71
30-08-2013, 21:21
Postaram się załatwić sprężarkę i zrobię próbę szczelności,bo jak na ta chwilę to nie mam innego wyjscia........?

a po co sprężarka ...?
wystarczy ciśnienie wody z sieci, wystarczy połączyć instalację wymiennika z najbliższym kranem...:yes:

jasiek71
30-08-2013, 21:22
po lecie twierdze ze na 100 proc. ggwc to strata kasy
mam nadzieje ze zimą bede miał inne odczucia
w zimie wszystko co nim "ukręcisz" to i tak na wyrzutni wyląduje ...:cool:

malux20
31-08-2013, 06:08
Przed

Sławek...
31-08-2013, 10:38
jakbyś miał za to efektywność chłodzenia latem wzrośnie (a dla zimy i tak moim zdaniem gwc ma znaczenie symboliczne więc można go sobie darować)

pyton79
07-09-2013, 19:29
Mam już dosyć
piczmana i jego nierzetelnej roboty,fakt dużo mówi zrobił na mnie dobre wrażenie na forum ale powiedział że mam 2 lata gwarancji a terazi nie odbiera telefonów poczty i jeszcze twierdzi ze teraz to on robi takie instalację za 3 tys więcej........Niepoprawnie działające za 3 tysie więcej :)
Mam nadzieje ze tak jak piszecie życie zweryfikuje forumowych fachowców którzy uwazają sie za naj naj a w rzeczywistości .......ech szkoda gadać.
Pozdrawiam piczmana i oby nikt nie naciął sie więcej nie podpisując umowy tak jak ja to zrobiłem...

malux20
07-09-2013, 20:14
takie zycie he he

pozdrawiam
to ja maruda

Sławek...
08-09-2013, 09:04
Mam już dosyć
piczmana i jego nierzetelnej roboty,fakt dużo mówi zrobił na mnie dobre wrażenie na forum....

a pomijając kwestię "Najlepszego Doradcy..." to co się dzieje z instalacją?
nadal ciśnienie spada?

malux20
13-07-2014, 18:27
musze dolac glikolu
wystarczy że kupie borygo?
chce zalożyć naczynie wyrównawcze
w chlodnicy mam wejscie pół cala
najlepiej cos przezroczystego

kerado28
14-07-2014, 18:07
musze dolac glikolu
wystarczy że kupie borygo?
chce zalożyć naczynie wyrównawcze
w chlodnicy mam wejscie pół cala
najlepiej cos przezroczystego

Dolej wodę "z nieba", możesz także kupić destylatkę.

Indiana_
15-07-2014, 23:15
Czy oglądałeś wnętrze GGWC? Czy nic tam w środku nie kapie na jakimś łączeniu? Zdarzyło mi się że jeden GGWC zaczął przeciekać na uszczelnieniu, za wiele nie było widać bo uciekało w kanalizę, dopiero dokładne oględziny pozwoliły znaleźć przeciek.
PS
Klienci również nie są zadowoleni z efektów chłodniczych GGWC czy GWC, piszę to otwarcie, nie polecam, robię tego coraz mniej. Jak już to kilkumetrowe odcinki podziemnej rury do czerpni, w największe mrozy mocno podnosi temperaturę co znacząco skraca czas odmrażania reku, aż się zdziwiłem że takie kilka metrów tyle daje.

malux20
21-07-2014, 11:38
MI TO w miarę chłodzi-w miarę
pewnie taniej byłoby założyć klimatyzator
szedłbym w rozwiązanie indiany]

doałem trochę glikolu-2 litry
no i ggwc chodzi
błedem jest robienie takiej ggwc bez naczynia wyrównawczego

kerado28
21-07-2014, 14:11
MI TO w miarę chłodzi-w miarę
pewnie taniej byłoby założyć klimatyzator
szedłbym w rozwiązanie indiany]

doałem trochę glikolu-2 litry
no i ggwc chodzi
błedem jest robienie takiej ggwc bez naczynia wyrównawczego
Nie jest to błędem.
Ciężko jest odpowietrzyć system z 100kg glikolu.

malux20
21-07-2014, 14:59
NIBY GLIKOLU NADMIAR A jak zmieniam biegi na pompce to bulgocze jak cholera

kerado28
22-07-2014, 08:19
Bulgoczą pęcherzyki powietrza.