PDA

Zobacz pełną wersję : Kolektory produkowane w Polsce - proszę o podawanie firm



wojtek_janisz
25-02-2013, 12:06
Witam,
powoli myślę nad kolektorami do mojego domu. Przeczytałem sporo postów i powoli nie ogarniam. Proszę o wypisanie firm, które robią swoje kolektory w całości w Polsce. Wiem, że nie warto brać od Chińczyka, stąd moja prośba. Dziękuję :)

red1980
25-02-2013, 23:34
Źle to chyba interpretujesz, bo nie tyle kraj pochodzenia definiuje jakość towaru, co same zasady produkcji. A chińczyk zrobi dobrze lub źle - w zależności od ceny.
Płaski Hewalex jest robiony w PL, podobnie chyba WATT.

hypcio
26-02-2013, 07:34
Źle to chyba interpretujesz, bo nie tyle kraj pochodzenia definiuje jakość towaru, co same zasady produkcji. A chińczyk zrobi dobrze lub źle - w zależności od ceny.
Płaski Hewalex jest robiony w PL, podobnie chyba WATT.

Widocznie kolega poczytał trochę tematów na forum, tam wniosek jest prosty: zdaniem wielu użytkowników kraj produkcji definiuje jakość wyrobu. Z polskich firm dodał bym jeszcze SunGallo no i Galmet - na pewno w Polsce, gdyż ostatnio otworzyli własną halę produkcyjną.

yaiba83
26-02-2013, 09:06
O ile z płaskimi nie ma problemu o tyle próżniowe w Polsce chyba za dużo produkowane nie są.

kolektor1
26-02-2013, 09:36
Z polskich firm dodał bym jeszcze SunGallo no i Galmet - na pewno w Polsce, gdyż ostatnio otworzyli własną halę produkcyjną.
Jeżeli chodzi o próżniowe to SunGallo ma Chińszczyznę, sam je na zlecenie montowałem, Galmet podobnie Chińszczyzna.

red1980
26-02-2013, 16:31
Właśnie miałem napisać, że jeśli chodzi o rurki SunGallo i Galmet, to nie wygląda mi to na rodzimy produkt tylko na typowego chińczyka. Powiedzmy sobie szczerze - chyba nikt poza Chinami nie robi dziś heat-pipea. Chyba że się mylę.

gentoonx
26-02-2013, 17:34
już kilka lat temu 9 na 10 rur do kol. próżniowych na świecie robił Chińczyk. Raczej nie ma zmian w tej materii.

kolektor1
26-02-2013, 20:44
już kilka lat temu 9 na 10 rur do kol. próżniowych na świecie robił Chińczyk. Raczej nie ma zmian w tej materii.
Można powiedzieć, że u nas 10 na 10 rur robi Chińczyk Ale rura rurze nie równa. tu link do poczytania: http://www.słoneczny.com.pl/porownanie.php.
To jedno, a drugie co z tych rur można wyczarować a można!

firewall
26-02-2013, 20:54
WATT wybudował fabrykę w Sosnowcu - więc na pewno produkt polski.

gentoonx
26-02-2013, 23:12
Można powiedzieć, że u nas 10 na 10 rur robi Chińczyk Ale rura rurze nie równa. tu link do poczytania: http://www.słoneczny.com.pl/porownanie.php.
To jedno, a drugie co z tych rur można wyczarować a można!

tak wiem, czytałem już jakiś czas temu.

swoją drogą jakby ktoś nie wiedział to są produkty chińskie, Chińskie i CHińskie. Dla każdego coś się znajdzie