PDA

Zobacz pełną wersję : baterie na podczerwień



jakubdab
26-02-2013, 11:34
Jakie jest Wasze zdanie o bateriach na podczerwień ? warto?

jareklbn
03-03-2013, 21:34
według mnie niepraktyczne i zbędny bajer.

CityMatic
03-03-2013, 21:48
Jakie jest Wasze zdanie o bateriach na podczerwień ? warto?

Warto w toaletach miejskich i łazienkach ogólnodostępnych (hipermarkety, kina, restauracje) zapewniają higienę użytkownikowi i po części oszczędzają wodę.

tomraider
04-03-2013, 11:12
Warto w toaletach miejskich i łazienkach ogólnodostępnych (hipermarkety, kina, restauracje) zapewniają higienę użytkownikowi i po części oszczędzają wodę.

Witam
Dokładnie do tego je wynaleziono i tam się najlepiej sprawdzają, w domu w umywalce powinny mieć zgoła inne funkcje użytkowe. Wady to włączanie wody przy myciu umywalki , przy praniu czy czyszczeniu czegoś tam w umywalce , brak rozwiązań kompatybilnych do baterii które już mamy zamontowane, brak automatyki do szybkiego dostarczenia ciepłej wody ( co wybaczalne jest w darmowych toaletach miejskich a w domu chciałoby się , bez cyrkulacji, prawie od razu ciepłej wody ). Najrozsądniejszym mogłaby być podstawka pod baterię z klasycznym mieszaczem wyłączająca wodę poprzez mechaniczne zamknięcie tego mieszacza po ,,zaniku ruchu'' . włączenie wody oczywiście klasycznie ręką,klamką do góry. System szybkiego dostarczenia ciepłej wody składałby się niewielkiego ogrzewacza przepływowego ( jakieś 4 kW) grzejącego parę minut wodę ( a nieraz wcale jak nie zdążyła wystygnąć) do momentu dopłynięcia ciepłej lub upuszczający ( jednocześnie zasilający baterię) parę litrów wody - kwestia ekonomii.Taki właśnie zamierzam sobie zrobić tymi ręcyma.
pozdrawiam.

Marczak
11-03-2013, 00:39
Warto w toaletach miejskich i łazienkach ogólnodostępnych (hipermarkety, kina, restauracje) zapewniają higienę użytkownikowi i po części oszczędzają wodę.
znacznie oszczędzają wodę ;)

jakubdab
11-03-2013, 09:44
aa dziękuję za odpowiedzi, mam pytanie: Czy może ktoś z Was ma / zastosował w domu baterie firmy DELFIN? Fachowiec mi poradził, nie znam się kompletnie, cenowo spoko, ale chciałem zasięgnąć opinii.