PDA

Zobacz pełną wersję : Sadzenie żywopłotu



Grewama
27-02-2013, 19:20
Witam Was Serdecznie, myślę aby posadzić teraz żywopłot przed domem jednak boję się o mrozy, jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Warto zasadzić czy jeszcze trochę się wstrzymać. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Elfir
27-02-2013, 20:15
a szkółki już rozpoczęły sprzedaż materiału?

Mis Uszatek
28-02-2013, 11:30
Tak, tak - poromawiajmy o żywopłotach.
Póżną jesienią zeszłego roku wsadziłem graby z gołym korzeniem. Sadzonki są wys. ok. 150-200cm, oczywiście mało gęste - ok 3-4 solidniejszych rozgałęzień. Przewertowałem książki i mam dość rozbieżne opinie jak je przyciąć: od 1/3 do 2/3 długości wszystkich pędów. To jak to właściwie powinno być? I czy jednakowo traktować przewodnik i pędy boczne? Chciałbym uzyskać docelowo żywopłot ok 2-3m. Drugie pytanie: termin cięcia - spotkałem opinię, że grab "płacze" i że cięcie powinno być latem. Podkreślam, że wszystko dotyczy pierwszego, kształtującego cięcia.

Elfir
28-02-2013, 19:32
Miś - Jest jeden wielki temat o zywopłotach z gatunków liściastych. Kolejny tylko o zywopłotach z buku i grabu.
Żebyś nie musiał szukać, linki do tematów zebrane są w przyklejonym watku "najczęsciej szukane tematy". Po co zakładać kolejny na ten sam temat?

Gierga
16-03-2013, 16:39
wstrzymać sie to nie pora na żywopłoty zwłaszcza przy tych temperaturach takie rzeczy sie robi na jesień albo od wiosny po przymrozkach jak ziemia zelżeje ;0