PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja od okapu - brak komina...



dugolo
02-03-2013, 14:36
Witam

Może ktoś podpowie mi jak sprytnie rozwiązać problem odprowadzenia wentylacji od okapu - na etapie budowy "zapomnieliśmy " o tej kwestii - w chwili aktualnej mam wolny kominek wentylacyjny na " jaskółką " - ale odległość w linii prostej " poziomie " to ok 4 metry + odległości w pionach jakieś 3 metry do kominka na dachu - czy to rozwiązanie ma jakiś sens ?
Może ktoś ma jakiś pomysł jak sensownie rozwiązać tą kwestię - bardzo bym chciał uniknąć dostawiania pustaków wentylacyjnych na górze - szły by na ścianie w sypialni ,którę chciałbym jednak zagospodarować a taka " wstawka " bardzo mi burzy te plany ..
Czy możliwe jest np przekucie przez ścianę i wyprowadzenie nad połać dachu przewodów wentylacyjnych a następnie ukryć je w styropianie podczas ocieplania domu - czy takie rozwiązanie może mieć zastosowanie ?

poniżej link do budowanego domku

http://www.dobredomy.pl/projekt/rusalka/lustro

Z góry dziękuję za rady .

Pozdrawiam

gentoonx
02-03-2013, 14:46
Powinni takie rzeczy na bluetooth'kach wymyslić :) byłoby łatwiej dla zapominalskich

drugi sposób łatwiejszy - bezpośrednio za ścianę tylko, z klapą zwrotną coby nie pizgało do środka jak nie uzywane

zresztą było tyle razy - poszukaj

a na przyszłość myśleć, potem robić

Konto usunięte_12*
06-03-2013, 21:19
drugi sposób łatwiejszy - bezpośrednio za ścianę tylko, z klapą zwrotną coby nie pizgało do środka
Zgadza się - z kilkoma zastrzeżenieniami :)
1. Ta rura przez ścianę powinna się lekko wznosić do wylotu (ok. 5 do 10 st.), aby klapa zaworu zwrotnego nie zwisała zbyt luźno, bo nawet przy lekkim wietrze na zewnątrz będzie uciążliwie "kłapać" :( Jeśli okap ma własny zawór zwrotny (a większość chyba ma), to ten zawór zwrotny w rurze nie będzie juz potrzebny
2. Wylot (wyrzutnia) na zewnątrz powinien odstawać od ściany kilkanaście centymetrów, aby ewentualne skropliny po niej nie ściekały oraz powinien (z tego samego powodu) posiadać ekran uniemożliwiający nadmuch wyziewów na chłodniejszą od nich ścianę :D
3. w najniższym miejscu tej rury trzeba zainstalować odskraplacz
z odprowadzeniem do kanalizy lub jakiś okresowo opróżniany zbiorniczek na spodziewane skropliny.

Pozdrawiam