PDA

Zobacz pełną wersję : Chudziak na gruncie a stan surowy zamkni?ty ???!!!



nurni
21-06-2004, 21:37
No właśnie. Dla mnie było to takie oczywiste, że należy do stanu surowego zamkniętego, że nie zauważyłem braku tej pozycji w kosztorysie.
Czy jest jakiś standard, który mówi, że powinien należeć do stanu surowego zamkniętego ???
Kurna, że nie zauważyłem :o :o :D .
Proszę pilnie o opinie bo jutro będę toczył boje z wykonawcą.

Dziękuję

nurni
21-06-2004, 22:49
Dalej proszę !!!! :cry:

Jerzysio
22-06-2004, 07:39
Ja miałem to w cenie, co do standartu to nie wiem, ale wg mnie z definicji wynika że stan surowy ZAMKNIĘTY zamyka się z wszystkich stron, również od dołu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wynik bojów.
J

ppp.j
22-06-2004, 09:08
To wszystko zależy od wstępnego dogadania się z wykonawcą. A jak będziesz kładł kanalizę pod chudziaka gdy chudziak już wylany? Ja miałem wszystko bez wylewek. Teraz powoli wylewam chudziaka w pomieszczeniach gdzie nie będzie rur kanalizacyjnych, potem założę kanalizę i dokończę wylewki.

Boo
22-06-2004, 10:50
Jako załacznik do umowy miałam szczegółowy spis robót do wykonania w ramach danego etapu, chudziaka tam nie było. Na podstawie tego spisu wykonawca wycenił robotę. Kiedy jednak wylał chudziak (tak zadecydowaliśmy), była to robota dodatkowa.

wg
22-06-2004, 11:09
Najlepiej wymienić w umowie czego wykonawca MA NIE ROBIĆ i dać zapis, że wszystkie pozostałe prace potrzebne do wykonania domu według projektu wchodzą w zakres robót. Wtedy nie będzie wątpliwości.

markus_gdynia
22-06-2004, 12:17
Pisanych standardów chyba nie ma są raczej zwyczajowe. Ja na etapie sporządzania umowy uwzględniłem rozprowadzenie kanalizy i wylanie chudziaka jako element stanu surowego otwartego.