PDA

Zobacz pełną wersję : Po malowaniu sciany ciemne plamy help!!



theswierzak
04-03-2013, 13:40
Witam, a wiec tak jak w temacie pomalowałem sciane oczywiscie ona już była pomalowana wczesniej innym kolorem, po pomalowaniu zrobily mi sie ciemne plamy tak jakby za duzo farby bylo w tych miejscach, malowalem walkiem. Nie wiem co mam zrobic mozna jakos zeskrobać ta farbe w tych miejsach i pomalowac ponownie, albo na ta pomalować ale może przebijać.A jak zeskrobac to czym? chce pozbyc sie tylko farby bez dodatkowego gruntowania itp.

Pozdrawiam zalezy mi na szybkiej odp.

G.N.
04-03-2013, 14:00
Dawno było malowane? Farba gotowa, z mieszalnika czy mieszałeś kolor na miejscu? Możliwych przyczyn widzę parę.
Jeśli farba mieszana na miejscu to mogła być źle rozmieszana, nie ma rady trzeba malować jeszcze raz.
W pozostałych przypadkach:
Podłoże o nierównej chłonności, nierówno schnie, jak wyschnie to się wyrówna.
Miejscami za cienko pomalowane i przebija kolor z pod spodu, możliwe że trzeba domalować, ale może też być że jak wyschnie to się wyrówna.
Miejscami bardzo grubo pomalowane, nie wszędzie wyschło, jak wyschnie to się wyrówna.

theswierzak
04-03-2013, 14:37
Farba już gotowa nie z mieszalnika. Mozliwe ze w paru miejscach pomalowalem za grubo ta farba jest strasznie gesta, co mam zrobic pomalowac jeszcze raz ?. Pod ta farba jest jasniejsza weic nic nie moze przebijać gdzie nie gdzie sa grudki a dobrze wymieszalem farbe przed malowaniem co mam z nimi zrobic tylko z ta farba mam takie problemy moge je zdrapac jak TAK to czym?

przesyłam fote
http://imageshack.us/a/img51/5778/dsc0073ar.jpg

desmond
04-03-2013, 14:39
może słaba jakościowo farba albo zbyt rzadka?? albo po malowaniu gruntem trzeba było jeszcze pomalować farbą podkładową a dopiero farbą właściwą 2 razy?

theswierzak
04-03-2013, 14:51
Nie mam pojecia farba to Dekoral, co moge w takim razie zrobic teraz?

theswierzak
04-03-2013, 19:22
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale tam gdzie jest ciemniej to jest wiecej nalozonej farby, wziąłem szmate delikatnie zmoczona wytarłem zeby farba sie troche wytarła i w weekend pomaluje jeszcze raz.

G.N.
05-03-2013, 07:26
Nie wiem czy dobrze zrobiłem..... IMHO niepotrzebnie, trzeba było dać jej wyschnąć i już


.... w weekend pomaluje jeszcze raz. Skoro już powycierałeś to maluj jeszcze raz.

Fotka niestety na niewiele się przydaje, robiona telefonem na czułości 800 ISO i jeszcze ten monitor walący na maxa wprost w obiektyw.