PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł EG-Pellet Mini



bobpoz
04-03-2013, 18:08
Witam Serdecznie,

Czy, ktoś może powiedzieć coś więcej o tej konstrukcji?
Jakiej produkcji palnik, sterownik, i ogólnie co sadzicie o tej konstrukcji?

Pozdrawiam
Sławek

Nela_32
04-03-2013, 19:01
Witam Serdecznie,

Czy, ktoś może powiedzieć coś więcej o tej konstrukcji?
Jakiej produkcji palnik, sterownik, i ogólnie co sadzicie o tej konstrukcji?

Pozdrawiam
Sławek

Tu masz ulotkę nt. tego kotła
http://499.com.pl/doc/gren/Ulotka-EG-PELLET-MINI.pdf?osCsid=m26lle5vb7mv66cem18j6is0d0
Wszystko jest w niej opisane, palnik masz z firmy Ecofire, sterownik robi Estyma, wymiennik rurowy
dobry ale trochę krótki.
Poszukaj w google firmy ABC PELLETU, oni robia dobre kotły i palniki na pellet.

pzdr

Puławiak
04-03-2013, 19:25
Witam Serdecznie,

Czy, ktoś może powiedzieć coś więcej o tej konstrukcji?
Jakiej produkcji palnik, sterownik, i ogólnie co sadzicie o tej konstrukcji?

Pozdrawiam
Sławek

Palnik Ecovarm. Sterownik dedykowany do palnika prosty ale funkcjonalny. Ale zastanawia mnie jedna rzecz spalanie drewna ??? Palnik się wyłączy - wentylator stanie i skąd powietrze do spalania drewna ??? To już lepiej jest skonstruowany EcoFire DP.

Puławiak
04-03-2013, 19:26
Sterownik do tego palnika robi Key.

bobpoz
06-03-2013, 19:38
Dzięki za informację.

Kocioł mi odpowiada ze względu na wymiary i układ. Osobno kocioł, i osobno podajnik.
Czy konstrukcja wymiennika jest tu zła?

Alternatywnie fajny jest EcoFire PE (tylko jakość ceny nie mogę znaleźć), lub HT Q PELLET DUO (ten jest stosunkowo wąski i wejdzie mi do kotłowni).
Chciałbym kupić w dobrej cenie dobry kocioł na pelet, i nie zależy mi specjalnie do dodatkowym ruszcie. Ważne są wymiary, łatwość obsługi (czyszczenie).

Puławiak w innym wątku polecałeś mi kociołek MZ INDRO, przyznam że wolę coś z rodzimej produkcji.

Reasumując, jeśli nie będę palić drewnem, to czy kocioł z wątku to dobra propozycja i warto ją zakupić?
Czy sterownik, pozwala obsłużyć pogodówkę, tem. wewnętrzną, i 2 obiegi?

Puławiak
06-03-2013, 19:51
MZ idro produkowany jest w Kielcach.

bobpoz
06-03-2013, 19:54
:) a nazwa taka jakaś włoska mi się wydawała, powiesz coś wiecej o tym kotle i firmie?

Puławiak
06-03-2013, 20:03
Konstrukacja kotła jest włoska. Włąscicielem firmy która produkuje te kotły w Polsce jest włoch. Firma wcześniej produkowała i produkuje elementy do maszyn budowlanych np Volvo. Kocioł prosty konstrukcyjnie łatwy do czyszczenia. Ogólnie jest to konstrukcja znana z piecyków na pelet. Tylko w troche innej obudowie dobre proste sterowanie wypozażony w naczynie przeponowe pompę c.o. zawór bezpieczeństwa, palnik wrzutkowy. Kocioł sam się rozpala i wygasza. Ale może też pracować w trybie mocy minimalnej. Moc palnika modulowana. Kocioł pracujący w podciśnieniu na wentylatorze wyciągowym.

bobpoz
10-03-2013, 10:08
Podbijam.

Wracając do tematu, czy mogę prosić o opinie na temat tej konstrukcji?

maggieQ
15-03-2013, 12:58
wszystko wskazuje na to, że niebawem będę mogła napisać jakąś opinię.

Kociołek ten niedawno zakupiłam w wersji 18kW
i na dniach będzie instalowany w naszej kotłowni - nie ukrywam, że właśnie przez Puławiaka.

Ciężko będzie znaleźć opinie osób, które ogrzewały tym kotłem w mijającym sezonie ponieważ kociołek dopiero niedawno pojawił się na rynku (z tego co mi wiadomo).
Ja planuję nim też ogrzewać wodę użytkową w sezonie letnim.

Pewnie nie będzie to prędko zanim się bliżej zaprzyjaźnimy z kociołkiem, bo wprowadzić sie do domu mamy zamiar dopiero latem, ale jeśli będe miała jakieś uwagi czy w ogole informacje na temat użytkowania obiecuję sie podzielić.

maggieQ
15-03-2013, 13:19
Podbijam.

Wracając do tematu, czy mogę prosić o opinie na temat tej konstrukcji?


aaaa teraz zajażyłam, że prośba jest o opinie na temat kotła z tematu EG-Pellet-Mini,

To nie skojarzyłam, u mnie bedzie MZ Idro 18kW,
sorki za offtopa zatem

bobpoz
15-03-2013, 16:19
Dzięki za informację, o Mz Indro mało wiadomo, więc napewno się przyda. Życzę bezproblemowej obsługi!