PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki zlew na równi z blatem?



troopers
06-03-2013, 11:57
Witam proszę , poradźcie jaki zlew wybrać do kuchni montowany na równi z blatem .. jakiś w przystępnej cenie nie za duży. Ogólnie nie uśmiecha mi się płacić 2k za zlew :( a tak mi się podobają

Coś jak:

FRANKE PLANAR PPX 610/210-44
FRANKE PLANAR 8 PEX 210-42

koktajl
06-03-2013, 15:00
Witam proszę , poradźcie jaki zlew wybrać do kuchni montowany na równi z blatem .. jakiś w przystępnej cenie nie za duży. Ogólnie nie uśmiecha mi się płacić 2k za zlew :( a tak mi się podobają

Coś jak:

FRANKE PLANAR PPX 610/210-44
FRANKE PLANAR 8 PEX 210-42

na pewno duravit modele kiora można montować na rowno z blatem ( są różne wersje) ale on kosztuje miedzy 2 a 3 tysiące. myslę ze cena wynika ze specyfiki samego zlewu- materiału z którego jest wykonany i z tego, że tak naprawde mało jest jeszcze takich zlewów na rynku

Michumm
08-03-2013, 15:25
Ja będę miał z tej firmy http://www.alveus.pl/strona-gwna/ z serii quadrix i właśnie na równi z blatem

troopers
09-03-2013, 15:55
No właśnie alveus bardzo ładne zlewy ale jak z jego trwałością ktoś posiada :)?


bo teraz patrze i znalazłem w fajnej cenie właśnie Alveus Quadrix 40 + dozownik w fajnej cenie 970zł....

cameo
21-04-2013, 21:57
Odświeżę wątek. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/zlew-teka-podwieszany-linea-400-400-w-wa-i3139766600.html
Sporo tańszy od topowych zlewów tego rodzaju. Jest jakiś haczyk czy brać? :-)

Bayzone_pl
25-04-2013, 09:25
Ten zlew Teki jest podwieszany a nie do montażu na równi z blatem.
Alveusa można przyjąć jako alternatywę zwłaszcza cenową dla Planarów od Franke.

GOSC12_3
02-05-2013, 10:59
Ten zlew Teki jest podwieszany a nie do montażu na równi z blatem.
Alveusa można przyjąć jako alternatywę zwłaszcza cenową dla Planarów od Franke. oooo to teraz mnie zagieliście. Jaka jest różnica między podwieszanym a montowanym na równi z blatem? ups

Bayzone_pl
04-05-2013, 09:13
oooo to teraz mnie zagieliście. Jaka jest różnica między podwieszanym a montowanym na równi z blatem? ups

podstawowa różnica - to już w nazwie masz:

podwieszany - montowany jest pod blatem kuchennym - zupełnie od spodu.

montowany na równi z blatem - jest specyficznym rodzajem zlewu wpuszczonego w blat od góry z tą różnicą że dzięki kształtowi brzegu można zamocować go tak by tworzył z blatem kuchennym spójną powierzchnię.

GOSC12_3
05-05-2013, 20:55
Aha, dziękuję
w takim razie ja też chcę montowany na równi z blatem :*

Bayzone_pl
06-05-2013, 11:13
Jaki rozmiar, układ komór, wielkość ociekacza?

GOSC12_3
06-05-2013, 16:59
o qrcze, jeszcze nie wiem. kuchnie bede robic w przyszłym roku :) ale bedzie miał 1 komorę i mały ociekacz :)

Bayzone_pl
07-05-2013, 08:13
o qrcze, jeszcze nie wiem. kuchnie bede robic w przyszłym roku :)

eh, to na spokojnie - zdążą się co najmniej raz zmienić linie stylistyczne u czołowych producentów ;)

cameo
07-05-2013, 13:00
Pytanie odnośnie zlewu podwiesznego a montowanego na równi z blatem:
Aby zamontować zlew podwieszany trzeba mieć blat albo z kamienia albo z konglomeratu etc ze względu na ochronę przed wodą.
Czy w przypadku zlewu montowanego na równi z blatem też jest taki wymóg czy może być "zwykły" blat?

jakubdab
07-05-2013, 14:11
ja mam zlewozmywak z delfina , wszędzie pasuje ;)

Bayzone_pl
08-05-2013, 07:18
Pytanie odnośnie zlewu podwiesznego a montowanego na równi z blatem:
Aby zamontować zlew podwieszany trzeba mieć blat albo z kamienia albo z konglomeratu etc ze względu na ochronę przed wodą.

W grę wchodzi jeszcze lite drewno odpowiednio zaimpregnowane.


Czy w przypadku zlewu montowanego na równi z blatem też jest taki wymóg czy może być "zwykły" blat?

Niestety tak, chociaż - np. w ofercie marki Franke można znaleźć zlewy "Slim-top" umożliwiające montaż:
- stricte na równi z blatem (czyli w podfrezowanym wgłębieniu) - i wtedy tylko jw. czyli kamień, konglomerat, lite drewno
- "typowo" na blacie ale dzięki kształtowi nie ma charakterystycznego "garba" - zlew odstaje nad blatem na grubość blachy.

jakubdab
15-05-2013, 08:03
Pamiętaj jedynie, że zlewozmywak na równi z blatem jest faktycznie najwygodniejszy i najefektowniejszy, ale jednocześnie najkosztowniejszy zlewozmywak! Wykonuje się go zazwyczaj na zamówienie, nie wiem czy warto ładować tyle kasy ? Ogromnym minusem jest jeszcze to, że jak Ci się znudzi zlewozmywak, to będzie do wymiany cały blat. To samo dotyczy jakiś uszkodzeń zlewozmywaka. Ja jak pisałem mam zlewozmywak Delfin jednokomorowy, taki standrad, z ociekaczem, wpuszczony w blat i jestem zadowolony.

Eliaszek
16-05-2013, 14:40
Ja jak pisałem mam zlewozmywak Delfin jednokomorowy, taki standrad, z ociekaczem, wpuszczony w blat i jestem zadowolony.

potwierdzam zlewozmywak na równi z blatem to katorga. Jak coś pęknie to wymieniasz wszystko ;( W kuchni można się pobawić fajnymi dodatkami, ale w kwestii zlewu postawiłbym jak to kolega nazwał na standard ;)

Bayzone_pl
17-05-2013, 08:12
Jak coś pęknie

co może pęknąć w stalowym markowym zlewozmywaku??


Jak coś pęknie to wymieniasz wszystko ;(

a niby dlaczego - nawet zakładając tak abstrakcyjną sytuację to równie dobrze można wtedy zamontować zlew wpuszczany


zlewozmywak na równi z blatem to katorga.

a dlaczego?


w kwestii zlewu postawiłbym jak to kolega nazwał na standard ;)

a ja nie będę zniechęcał - jeżeli ktoś robi fajną - designerską kuchnię to czemu ma to psuć zlewem który będzie psuł obraz? co więcej - jak już ustaliliśmy wcześniej - taki zlew montuje się w specyficznych rodzajach blatów, które mówiąc krótko - nie są tanie -więc "standard" to jak zakładanie kołpaków do lexusa.

Eliaszek
17-05-2013, 13:08
Katorga w tym sensie , że jak np. uszkodzimy blat (pęknie, cokolwiek tam się stanie) - to trzeba wymieniać wszystko. Tyle tylko ;) Nie, że zlewozmywak pęka, a ładnie wygląda taki na równi, zgodzę się. Każdy robi jak lubi;)

Agami
30-05-2013, 21:11
Katorga w tym sensie , że jak np. uszkodzimy blat (pęknie, cokolwiek tam się stanie) - to trzeba wymieniać wszystko. Tyle tylko ;) Nie, że zlewozmywak pęka, a ładnie wygląda taki na równi, zgodzę się. Każdy robi jak lubi;)

Eliaszek - chyba mylisz zlewozmywaki "całkowicie" zintegrowane z blatem (np: Corian robi blaty z możliwością zamówienia jednocześnie zlewu), a te na równi z blatem, które są zupełnie indywidualną jednostką montowaną z blatem. Jak coś się stanie w takim wypadku zlewozmywakowi, to tylko zlew się wymienia, a nie zlew i blat. W przypadku tych "corianowych" to prawda - jak coś się stanie z blatem czy zlewem, to wszystko jest do wymiany... Choć czy na pewno?

Bayzone_pl
31-05-2013, 08:00
W przypadku tych "corianowych" to prawda - jak coś się stanie z blatem czy zlewem, to wszystko jest do wymiany... Choć czy na pewno?

Nie wiem na pewno - bo w temacie zlewów zintegrowanych z blatem to miałem jedynie kontakt ze stalowymi blatami od Franke - ale na "chłopski rozum" jak coś się stanie z takim zlewem z corianu to zakładam że można go wyciąć i wtedy rzeźbić jak w zwykłym blacie.

Agami
31-05-2013, 08:30
Nie wiem na pewno - bo w temacie zlewów zintegrowanych z blatem to miałem jedynie kontakt ze stalowymi blatami od Franke - ale na "chłopski rozum" jak coś się stanie z takim zlewem z corianu to zakładam że można go wyciąć i wtedy rzeźbić jak w zwykłym blacie.


No właśnie tak na "chłopski rozum" to też tak myślałam - że da się go wyciąć i ewentualnie wstawić zlew - tylko tutaj w grę będzie pewnie wchodzić tylko nakładany na blat.
Tylko pytanie, czy dałoby się to zrobić bez zdejmowania blatu? ;) To pewnie pytanie do producenta...
Z drugiej strony - jak coś się stanie z blatem, to niestety, ze zlewem także.

Bayzone_pl
31-05-2013, 10:29
No właśnie tak na "chłopski rozum" to też tak myślałam - że da się go wyciąć i ewentualnie wstawić zlew - tylko tutaj w grę będzie pewnie wchodzić tylko nakładany na blat.
Tylko pytanie, czy dałoby się to zrobić bez zdejmowania blatu? ;) To pewnie pytanie do producenta...
Z drugiej strony - jak coś się stanie z blatem, to niestety, ze zlewem także.

hmm... jeśli się zakombinuje to w corianie można zamontować zlew stalowy na równi z blatem ;)

a swoją drogą... jak ktoś decyduje się na blat i zintegrowany zlew z corianu to... nie wiem czy go zaboli jak się z nim coś stanie ;)

Semafori
04-09-2014, 16:29
Można też wybrać normalny kanciasty w normalnej cenie, a w samym blacie wyfrezować wpusty efekt podobny i zostanie na porządną wylewkę.