PDA

Zobacz pełną wersję : Kosiarka - trymer Murray TM6000



jburek
07-03-2013, 14:03
Będąc ostatnio w Obi, znalazłem takie cudo:

http://www.nokaut.pl/kosiarki-spalinowe/produkt-kosiarka-spalinowa-murray-tm-6000-x61.html

Jest to dość specyficzna kosiarka.

Ciężko znaleźć jakieś rzeczowe opinie od posiadaczy takich wynalazków - czy ktoś z Was ma może taką kosiarkę i może coś więcej o niej napisać?

Ja generalnie potrzebuje kosić około 10 arów - na razie gołych ale docelowo będą tam rabatki itp typowa ogrodowa zabudowa.

G.N.
07-03-2013, 20:45
Ma to cień sensu tylko jeśli nie masz w planach wogóle cywilizować tej działki. Wynalazek do miejsc bardzo zaniedbanych nierównych, kamienistych i zaśmieconych rozmaitymi szpejami na których normalny nóż łatwo złamać. I to jest jedyny plus że w razie najechania na niespodziankę ukrytą w trawie w najgorszym wypadku zerwiesz kawałek żyłki. Minusy, bez napędu, nie zbiera pokosu, nie mulczuje nawet nie układa pokosu równo tylko rozpirza dosyć byle jak a "czystość" cięcia też pozostawia nieco do życzenia (w końcu elementem tnącym jest żyłka i to grubaśna) Z grubymi chwastami i wysoką trawą też radzi sobie kiepsko.
Jeśli planujesz kosić nieużytki na których ludzie rozrzucają butelki, złom itp a na wyglądzie trawnika Ci nie zależy to będzie w sam raz . Do przydomowego ogródka nie polecam.

jburek
08-03-2013, 08:56
No tak, ale z drugiej strony jest bardzo zwrotne więc lawirowanie między drzewkami i rabatkami jest na pewno o wiele łatwiejsze niż klasycznym 4-ro kołowcem.

G.N.
11-03-2013, 09:45
No tak, ale z drugiej strony jest bardzo zwrotne więc lawirowanie między drzewkami i rabatkami jest na pewno o wiele łatwiejsze niż klasycznym 4-ro kołowcem. Zapewne tak, choć trudności z "lawirowaniem między drzewkami" normalną kosiarką, są nieco demonizowane.
Z drugiej strony jeszcze większą łatwość w dotarciu do rozmaitych trudno dostępnych miejsc, daje kosa spalinowa a przegrywa z tym nieco cudacznym wynalazkiem jedynie szerokością koszenia.
Nie wiem jak masz ukształtowaną działkę, ale jeśli bez jakichś ekstremów, kupił bym normalną kosiarkę w przedziale mocy 4,5-6 KM i szerokości 46-55 cm plus jakąś niewielką podkaszarkę do poprawek przy drzewach, brzegach rabat itp.

jburek
15-03-2013, 11:33
W sumie przemyślałem sprawę i chyba jednak zwykła kosiarka + mała podkaszarka to będzie lepszy wybór.