PDA

Zobacz pełną wersję : Blacha na rąbek stojący - ratunku!!!



peterson2013
07-03-2013, 14:47
Witam, dzisiaj zaczęli dekarze układać panel BUD-MAT i oto co wychodzi!!!174940174941174942

To co wychodzi chyba nie powinno tak wyglądać :((((

Ratunku!!!

Kas007
07-03-2013, 15:08
witam z tego co wiem to rozstaw lat jest co 20cm i musza byc idealnie wyprostowane:):):):)

Jan P.
07-03-2013, 15:30
To urok tej blachy. Jan.

peterson2013
07-03-2013, 16:09
MistrzJan - trochę mnie to pociesza, ale jeszcze poczekam na inne opinie :)

frank_gr
07-03-2013, 16:47
bylo kupic taka blache ale z przetloczeniem posrodku. nie wypukla sie tak. Kiedys jak kryli takimi arkuszami, to zeby sie nie wyginala i odksztalcala przeginali lekko arkusz po przekatnej.

peterson2013
07-03-2013, 16:47
Z większej odległości tak to wygląda:
174995

Z perspektywy wygląda to lepiej...

awieuro
07-03-2013, 20:08
Poczekaj aż Ci komin zaczną tynkować, dopiero się załamiesz...
Zapewniam podeszwy będzie widać również z daleka.
Pozdrawiam

peterson2013
08-03-2013, 11:01
Poczekaj aż Ci komin zaczną tynkować, dopiero się załamiesz...
Zapewniam podeszwy będzie widać również z daleka.
Pozdrawiam

Też o to się martwię. Do komina mają prowadzić stopnie kominiarskie i przy nim ma być ława. Liczę, że z tego miejsca uda się domurować i wykończyć.

bodeek
10-03-2013, 10:14
tynkowanie komina zawsze wiążę się z chlapaniem, także powinna być folia rzucona najlepiej 2m w okół komina. a co do blachy to nic się nie poradzi, stare gięło się w krzyża ale elementy były krótkie.

andrzej belka
10-03-2013, 12:18
a ja uważam ze łacenie jest spierdo...... po drugie rynny za wysoko, a haki pewnie w rozstawie wiekszym niz metr z tego co widac, pogięcie rynien przez schodzacy snieg nieuniknione.

andrzej belka
10-03-2013, 12:23
po trzecie stopnie montuje sie na bieżąco , bo skad teraz dekarz bedzie wiedzial gdzie jest łata ?? przy murowaniu i tynkowaniu komina stanie sie tragedia ,,,albo poprudza blache albo pogną i porysują . wiecej niz pewne . fascynuje mnie rowniez jak mają zamiar zamontowac teraz blachy z boku ogniomuru skoro na ogniomurze blacha jest na gotowo zdjecie nr 3

G*anbu
11-03-2013, 13:50
Tego typu panel montuje sie listwach a nie na łatach. Tutaj podejrzewam że jest zamontowany właśnie na łatach. Ponadto poziomowanie dachu się kłania. Pozdrawiam

Jan P.
11-03-2013, 17:40
Fakt powinny być deski ok 10 cm. szer. co 20 cm. Ale jakbyś się nie starał to w tej blasze fale będą. Ciekawe jak dodadzą uchwyty ?. Ławy kominiarskie czy stopnie najlepiej zamontować na felcu i nie dziurawić blachy. Jan.

KrisiDoti
11-03-2013, 21:53
Mam pytanie w takim razie przy panelach dachowych najlepiej jest wykonać pełne deskowanie ?

Jan P.
11-03-2013, 22:28
Nie, powinno być tak jak napisałem wyżej. Jan.

G*anbu
12-03-2013, 09:20
176078
Pełne deskowanie nie jest konieczne, ale nie mogę się zgodzić że przy tego typu blasze będą fale zawsze.

peterson2013
11-04-2013, 09:45
Witam po przerwie. Opowiem jak wyglądała sytuacja. Otóż przyjechał doradca techniczny firmy BUDMAT (dostawcy blachy). Zaproponował najpierw położenie membrany pod blachę. Miało to rozwiązać problem. Wykonawca wykonał zalecenia - efekt taki jak poprzednio. Następną propozycją technicznego z f-my BUDMAT miało być zwinięcie membrany w rulon i podłożenie w środku panela. Wykonawca zastosował takie rozwiązanie - efekt żaden. Wówczas stwierdzono, że uprzedzano mnie o takiej możliwości jak falowanie blachy, co jest napisane w ich ulotce. Oczywiście przy zamawianiu blachy przy rozmowie z przedstawicielem handlowym BUDMAT otrzymałem zapewnienie, że nic się nie będzie działo, a ulotki w ogóle nie widziałem na oczy do czasu reklamacji. Także jeśli się nie ma czegoś na piśmie, to można między bajki wsadzić. Mojej reklamacji nie uwzględniono - przedstawiciel handlowy wyparł się swoich słów, napisano mi, że widziałem ulotkę i zapis o możliwości falowania, dodatkowo napisano, że powinienem wziąć pod uwagę, że jeżeli biorę bez przetłoczenia to jest jeszcze większe ryzyko falowania. Szkoda słów...

Na szczęście generalny wykonawca wziął na siebie tę felerną blachę i zamówił z przetłoczeniem na swój koszt. Zobaczymy efekt :)

Andrzej Wilhelmi
11-04-2013, 22:20
Przeglądając zdjęcia uważam, że wykonawca nie miał większego doświadczenia w montażu tego pokrycia i przez to dał się podpuszczać przez producenta. Jan i Andrzej Belka trafnie zdiagnozowali sprawę. Pozwolę sobie dodać kilka uwag. Produkt tzw. "klik" to tandetna imitacja rąbka i trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia takich pofalowań. Nie mniej jednak ten dach jest bardzo prosty i tak naprawdę nie powinny one wystąpić. Najprawdopodobniej powodem ich wystąpienia jest niewyprowadzona połać dachu i za mocno dokręcone wkręty. Dach nie jest skończony więc tak na prawdę nie ma o czym rozmawiać. Nie wykonano osłony bocznych ścianek szczytów a zamontowano już czapy. Ciekawe jak wykonawca zamierzał te obróbki zamontować? Przy tak poprowadzonej blasze profesjonalne wykonanie obróbki komina jest niemożliwe. Nie można wykonać tego tak jak na blachodachówce! A może wykonawca przewidywał tynkiem wyjść na pokrycie???? Mocowanie stopni czy ław przez blachę do łat jest nieprofesjonalnym rozwiązaniem. W tym przypadku wyłącznie ławy trochę szersze od panela mocowane do rąbka. Komin systemowy zamiast tynkowania obłożyłbym blachą na rąbek.
Na szczęście będzie nowe pokrycie i wszystko można poprawić. Jak dach nie zostanie wyprowadzony to podłużne przetłoczenia też nie pomogą. Jednym słowem pomimo staranności wykonania pewnych detali całe pokrycie zamontowane bardzo nie profesjonalnie. Pozdrawiam.