PDA

Zobacz pełną wersję : Podział,Budowa domu a linia zabudowy?



Lise
08-03-2013, 10:50
Witam
Jestem nowy na forum a to mój pierwszy post jak napisałem nie w tym dziale to proszę o przesunięcie.
Proszę państwa mam takie pytanko a w zasadzie problem i nie wiem jak ugryś sprawę żeby było ok.Może zacznę od początku!
Więc tak. Mój ojciec chce przepisać mi kawałek ziemi a w zasadzie wydzielić go już z istniejącej i zabudowanej działki 3000m2.Dla mnie było by jakieś 525-600 metrów mniej więcej szerokość działki to 21m a długość 25m (długość od strony ulicy ). No i chciałbym się wybudować na tej że działce ale w rozmowie z sąsiadem obok który niedawno się wybudował wychodzi że linia zabudowy wynosi 15 metrów od jezdni a licząc od granicy działki wychodzi że jest to 12 metrów.I właśnie w tym miejscu jest ale bo nie wiem co byłoby lepsze czy jakby ojciec wpierw przepisał mi działkę a później starać się o pozwolenie czy lepiej by było jakby najpierw wystąpił o pozwolenie na budowę a później w momencie postawienia fundamentów zrobił na mnie przepis?? Dodam że do podziału jest nas 4 dzieci a nie chce później kłótni po między resztą rodzeństwa.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Marcin

marianikrzys
12-03-2013, 19:07
witam, troche zamotales bo niby co ma pozwolenie do lini zabudowy i do tego ile tam jest osob do podzialu.

jak sadze chodzi ci o to ze nie chcesz tracic tych 12/ 15m z dlugosci dzialki czyli uzyskac pozwloenie na budowe pod pretekstem tego ze dzialka jest juz zabudowana. zatem to ze ona jest zabudowana nie ma zadnego znaczenie kazda nowa budowle musisz dostosowac do obecnych przepisow. wiec czy sobie zrobisz pozwolenie przed przepisaniem czy po nie ma znaczenia linia zabudowy musi zostac zachowana, proponuje sie zorientowac tylko czy jest to linia obowiazujaca czy nieprzekraczalna (tej drugiej nie mozesz przekroczyc ale mozesz sie wybudowac w wiekszej odleglosci niz ona jest jezli l.z. jest obow to musisz sie w niej budowac) odsylam do starostwa celem uzyskania wypisu i wyrysu z mpzp dla twojej dzialki i wiecej rzeczy bedzie jasne.

w razie checi realizacji projektu zapraszam do wspolpracy.