PDA

Zobacz pełną wersję : prawidłowe warstwy pod wylewkę



slawek gorol
09-03-2013, 20:33
Witam.
Chciałem zapytać o coś, co dla was, starych wyg jest oczywiste, a ja spać przez to nie mogę. Jako, że wykonawca zażyczył sobie 3 złote od metra kwadratowego ułożenia styropianu i folii pod wylewką, postanowiłem ułożyć to sam.
Z tego co wyczytałem to będzie to tak : folia paroizolacyjna czarna wywinięta na ściany , następnie styropian pierwsza warstwa , później rozwinę gąbkę dylatacyjną 1 cm przy ścianach i docisnę ją do ściany drugą warstwą styropianu. Na to kolejna warstwa folii też wywinięta na ścianę.
Czy tak będzie dobrze ?
Rozumiem, że styropian , ma być na ciasno płyta do płyty ? A jak z dylatacjami poszczególnych pomieszczeń ? Robić je za pomocą tej gąbki ? Czym sklejać folię ?
Proszę o porady.

cefas
09-03-2013, 21:32
fundament masz izolowany?

my robimy tak:

folia budowlana wywinięta na ścianę w przypadku braku izolacji pod spodem

gdy jest izolacja:

gąbka dylatacyjna zszywaczem do gipsu tynkowego
styropian w warstwach lub nie
ewentualnie folia na wierzch jeżeli nie idzie podłogówka na specjalnej foli odbijającej rzekomo ciepło

fighter1983
09-03-2013, 21:39
a co ma dac folia pod spodem? tzn pod styropianem?

cefas
09-03-2013, 21:50
w przypadku braku izolacji fundamentu ma nie przepuszczać wody... nie wiem jaki dom zbudował przedmówca

fighter1983
09-03-2013, 22:18
w przypadku braku izolacji fundamentu ma nie przepuszczać wody... nie wiem jaki dom zbudował przedmówca

brawo...
a jaka to folia ma takie cudowne wlasciwosci?
i jak montowana?

teka
10-03-2013, 07:58
Witam.
Chciałem zapytać o coś, co dla was, starych wyg jest oczywiste, a ja spać przez to nie mogę. Jako, że wykonawca zażyczył sobie 3 złote od metra kwadratowego ułożenia styropianu i folii pod wylewką, postanowiłem ułożyć to sam.
Z tego co wyczytałem to będzie to tak : folia paroizolacyjna czarna wywinięta na ściany , następnie styropian pierwsza warstwa , później rozwinę gąbkę dylatacyjną 1 cm przy ścianach i docisnę ją do ściany drugą warstwą styropianu. Na to kolejna warstwa folii też wywinięta na ścianę.
Czy tak będzie dobrze ?
Rozumiem, że styropian , ma być na ciasno płyta do płyty ? A jak z dylatacjami poszczególnych pomieszczeń ? Robić je za pomocą tej gąbki ? Czym sklejać folię ?
Proszę o porady.

Folia czarna budowlana 0,4-0,5mm wywinięta na scianę sklejona na zakład taśmą
Poczyśc pod ścianami głównie po tynkach żeby styropian nie prężył.Nie wiem czy masz już rozłożone przewody w peszlach pod grzejniki,jeśli tak dotnij do nich styropian i zapiankuj potem na to druga warstwa styropianu.Na styropian druga warstwa folii budowlanej tam gdzie nie będzie kładziony ekran(mata ogrzew.podł.)taśmę dylatacyjnąkładzie posadzkarz.Nie mocuj jej za pomocą żadnych zszywaczy,gwozdzi i innych sztywnych wynalazków.Twój chudziak na pewno ma jakies różnice więc zawołaj do siebie posadzkarza z niwelatorem aby sprawdził Ci jak masz nierówny chudziak, strop,jakie różnice mają skrzydła drzwi balkonowych,tarasowych do wejściowych.Może się okazać ,że zakładane przez Ciebie grubości wcale się nie zmieszcza.Musisz wiedzieć czy nie będziesz kładł parkietu,deski klejonej-wtedy musisz dosypywac okolo 30% kruszywa 2-8mm na wytrzymałości.grubośc wylewki załóż sobie średnio 5,5-6cm i 6-7cm na ogrzewaniu podłogowym.Zakładamy że masz dwa balkony,któreś drzwi balkonowe są niżej,Ty nie wiesz które.Zakładasz sobie pod nimi 5cm styropianu i 5 wylewki plus luz na wykończenie np 2,5cm pod skrzydłem.Masz np wyżęj poziom w łazience,czy innym pokoju na korytarzu 3-4cm i poziom posadzki trzeba podnieść a okazuje się ,że wejdzie na skrzydło drzwi.Wtedy posadzkarz,żeby nie tracic czasu prawdopodobnie Ci nie powie o tym i zrobi spadek o którym Ty dowiesz się może kiedyś tam,albo bedziesz miał wylaną cieńszą posadzkę i też nie będziesz wiedział póki nie pęknie Ci kiedys
WIĘC ZANIM ZACZNIESZ WALKĘ ZE STYROPIANAMI ZADZWOŃ PO POSADZKARZA BY cI WSZYSTKO POSPRAWDZAŁ.
wczoraj mierzyłem kanadyjkę 170m2,chcieli styropian 10cm a pójdzie od 4-8cm więc sam widzisz
pozdro

slawek gorol
10-03-2013, 14:26
fundament masz izolowany?
Fundament mam murowany z bloczków, następnie zaizolowany chyba dysperbitem, następnie styrodur i folia kubełkowa.
W środek wsypany kamień, piach, utwardzony i wylany chudziak. Między fundamentem a pierwszym pustakiem murarze położyli 3 warstwy papy.
Poziomy mam już zniwelowane :)
A tam gdzie będzie podłogówka to warstwy mają być tak samo? Bo myślę, że tą matę odbijającą ciepło można położyć na tej drugiej warstwie folii na styropianie.

fighter1983
10-03-2013, 16:33
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173456-folia-PE-czy-papa-bede-wdzieczny-za-podpowiedz!&p=4579740#post4579740
wypowiedz janzar plus zdjecie.... nic dodac nic ujac ...

teka
10-03-2013, 23:20
Fundament mam murowany z bloczków, następnie zaizolowany chyba dysperbitem, następnie styrodur i folia kubełkowa.
W środek wsypany kamień, piach, utwardzony i wylany chudziak. Między fundamentem a pierwszym pustakiem murarze położyli 3 warstwy papy.
Poziomy mam już zniwelowane :)
A tam gdzie będzie podłogówka to warstwy mają być tak samo? Bo myślę, że tą matę odbijającą ciepło można położyć na tej drugiej warstwie folii na styropianie.

matamoze lezec na folii,nie zaszkodzi