PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana sposobu użytkowania poddasza - czy będzie problem w urzędzie?



ja-Q
10-03-2013, 09:13
Witam,

Planuję zakup domu - dwa piętra i poddasze. Obecni właściciele rozpoczęli remont tego poddasza - wymiana dachu (na zgłoszenie), remont stropu (bez zgłoszenia) - wymaga dokończenia. Chcę zagospodarować to poddasze i wydzielić tam dodatkowe pokoje i łazienkę. Czy mogą być z tym problemy formalne jeśli:

- dom nie posiada żadnych planów. W akcie notarialnym właścicieli jest tylko informacja o jego powierzchni (zresztą zaniżonej). W wypisie z rejestru gruntów jest oznaczony jako 2-kondygnacyjny - z tego wnioskuję, że jeśli chcę zaadaptować poddasze na mieszkalne, to muszę wystąpić o zmianę sposobu jego użytkowania
- miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego mówi, że "wysokość budynków mieszkalnych nie może przekroczyć 2 nadziemnych kondygnacji użytkowych, w tym druga kondygnacja w poddaszu użytkowym, lecz nie więcej niż 10m, licząc od poziomu terenu do kaletnicy".

Nie będę zmieniać wysokości budynku, jedyna planowana zmiana na zewnątrz to wstawienie okien dachowych. Ale czy przez ten zapis w mpzp mój wniosek o zmianę sposobu użytkowania poddasza może zostać odrzucony?

Z góry dziękuję za opinie osób bardziej doświadczonych w tym temacie, pozdrawiam.