PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zablokować budowę drogi expresowej!!!



ewa
22-06-2004, 09:28
Sprawa pilna bo pojutrze będzie głosowanie w RM Gdańska.
Planowana droga 4pasmowa będzie niecałe 1000m od mojego domu i wcale mi się to nie podoba.Co można w tej sprawie zrobić?? Zaznaczam, że jest spora grupa ludzi takich jak ja bo droga ma przebiegać przez "ekologiczne" okolice Trójmiasta gdzie w warunkach zabudowy była mowa o budownictwie nieuciążliwym dla otoczenia. Hmmm. Pomocy proszę!!!

hawkmoon
22-06-2004, 12:59
Przekonaj radnych, żeby głosowali przeciwko.
Poza tym kilometr to daleko.

mdzalewscy
22-06-2004, 23:59
zgadzam się, kilometr to dosyć daleko, ale drogi muszą powstawać bo z powodu braku nowych giną setki ludzi na drogach.

ewa
23-06-2004, 07:21
Kilometr szczerego pola to bardzo mało. Może nawet mniej. Na ekrany raczej nie ma co liczyć. Do tego zaraz obok miałabym węzeł.
Chyba trzeba zebrać większa grupę bo w pojedynkę nic nie zdziałam. :(

RYDZU
23-06-2004, 08:21
Ja tam bym się kilometrem nie przejmował. To jednak daleko.
A że węzeł komunikacyjny będzie niedaleko pewnie docenisz jak zimą
trzeba będzie dojechać np. do pracy.

pozdrawiam

hawkmoon
23-06-2004, 09:12
Kilometr szczerego pola to dużo. Przypuszczam, że projekt jest na wczesnym etapie dokumentacji, zapewne przed raportem oddziaływania na środowisko. Raport powstaje w sposób uspołeczniony, czyli masz wpływ na zapisy raportu. Na ekrany rzeczywiście nie ma co liczyć, bo strefa oddziaływania uciążliwego hałasu nawet w szczerym polu ma góra 100 metrów. Ale możecie zażądać pasów zieleni izolacyjnej wzdłóż drogi, nasypania wałów ziemnych (nawet metr wysokości wystarczy by odbić falę dźwiękową) i obsadzenia ich krzewami.
Poza tym sadźcie w ogrodach drzewa, nie same iglaki. Pomoże.

akak69
01-07-2004, 13:13
Wspólczuje Twoim sąsiadom.( chyba ze ich nie masz).
Jesli przeszkadza Ci planowana droga w odleglosci 1000m to pewnie spiewajace ptaki u sasiada w ogrodzie tez Ci przeszkadzja.
Wspolczuje takiej sasiadki.

kroyena
01-07-2004, 13:26
Jeżeli chcecie cokolwiek zrobić to tylko na pismie protest zbiorowy.

Jak nam chcieli pod modernizację jednokierunkowej szerokiej na 7 m wyrwać 2m jeszcze z przed domu to jak się podpisało 3/4 ulicy to uwzględnili.

W waszym przypadku jakbyś wcześniej zapościła to bym doradził poszperaś o szkodliwym wpływie głównie hałasu (bo to jest największa uciążliwość takiego sąsiedztwa) to pisemko protestujące z załacznikiem i uzależnić zgodę od równoczesnej budowy ekranów dźwiękochłonnych.
A tak to chyba już po ptakach. :cry:

ewka podaj jak poszło/przeszło.

Można było jeszcze własnego radnego napalić, w końcu jego zasra.. obowiązek reprezentować wyborców.