PDA

Zobacz pełną wersję : balkon brak juz mi sił



premo1422
11-03-2013, 17:42
witam mam problem zakupiłem mieszkanie i na balkonie była dziura jak w nie powiem gdzie było widać zbrojenie

zostało to wszystko zarzucone jakimś tynkiem i było ok do dnia deszczu a następnie zimy gdzie balko po I zimie wygląda tak jak na fotkach

może ktoś doradzić jak dać sobie z tym radę ( proszę o wyrozumiałość I raz piszę)

pozdrawiam

foty dokładnie przedstawiają problem o co mi chodzi

turalyon
11-03-2013, 18:06
Dowiedz się w spóldzielni czy nie naprawią tego na własny koszt

Gosc321_1
11-03-2013, 18:09
Nie wiem na pierwszy rzut oka to tak wygląda jakby zalewało balkon z wyższej kondygnacji. Obserwowałeś ściany podczas deszczu - pojawia się na nich wilgoć?

frank_gr
11-03-2013, 18:29
Rozwiazanie:

- styropian eps fasada 2-3cm Klej do styro i siatka. Gwarantuje, ze nawet jak zacieknie to tylko mokre bedzie a nic nie odpadnie.

frank_gr
11-03-2013, 18:31
Rozwiazanie:

- styropian eps fasada 2-3cm Klej do styro i siatka. Gwarantuje, ze nawet jak zacieknie to tylko mokre bedzie a nic nie odpadnie.

styropian ocywiscie na kolki

premo1422
11-03-2013, 19:34
Dowiedz się w spóldzielni czy nie naprawią tego na własny koszt



witam właśnie przed zimą już był koleś ze spółdzielni i powiedział że balkon należy do lokatorów - masakra jakaś dziura była jak w dupie a jeszcze lokator ma to robić na własny koszt. może ma ktoś jakieś pomysł bo chce napisać pismo do spółdzielni mieszkanie przeciez ubezpieczone ale niby balkonu nie obejmuje - mam jeszcze ubezp. w allianz bo mieszkanie wiadomo na kredyt może coś z tego by dało radę

premo1422
11-03-2013, 19:35
Rozwiazanie:

- styropian eps fasada 2-3cm Klej do styro i siatka. Gwarantuje, ze nawet jak zacieknie to tylko mokre bedzie a nic nie odpadnie.


możesz opisać jak to zrobić nigdy nie robiłem tego więc może być trudno trochę

frank_gr
11-03-2013, 21:51
Musisz sie zaopatrzyc w klej do styropianu. Obojetnie jaki - moze byc z castoramy leroy ten najtanszy. wytłucz wszystkie ubytki zalep je klejem do styropianu. Wszystko dalej tak jak przy dociepleniu styropianem - http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/budowa-domu/jak-ocieplic-dom-klejenie-styropianu-kolkowanie,44/
Mozesz uzyc styropianu podłogowego lepiej bedzie ci sie pracowalo przy cienkich plytach. zaopatrz sie w tartke do styropianu zeby dotrzec ewentualne nierowno przyklejone plyty wyrownac
jak rowno i gladko zacigniesz potem klej na styropianie to byc moze obedzie sie bez tynku - w zasadzie to najlepiej by tak bylo, poniewaz klej jak sie w pelni zwiaze to zrobi sie twardy jak stal. A potem mozesz pomalowac jakas farba.

Wazne - jak sie zdecydujesz zrobic ta metoda postaraj sie oczyscic sciany najwpierw z kleju tak mniej wiecej.

potrzebne materiale
1. klej do przyklejania i zatapiania siatki do styropianu
2 styropian nalepiej ten podlogowy,
3. siatka z wlokna szklanego - kup tyle metrow ile ci potrzeba
4. kolki do styropianu krotkie raczej,
5. wiertarka i mieszadlo, wiadro

frank_gr
11-03-2013, 22:01
mozna pojsc taniej i kupic tylko siatke i klej, kotownik z siatka i lepic tylko klejem. Zeby dalo efekt i nie odznaczala ci sie siatka to klej zaciagnij 2-3 razy.
wykuwasz to co sie rasza i odpada zalepiasz klejem, czekasz az wyschnie zatapasz w kleju katowniki z siatka i czekasz az zaschnie. nastepnie zatapiasz w kleju siatkie ladnie ja zaciagajac i tez czkasz az wyschnie. potem zaciagasz klejem jeszcze raz zeby nie bylo widac siatki i katownika. jak i wyszlo nierowno to zaciagnij jeszcze raz albo zaciagnij teraz zaprawa tynkarska z dodatkiem kleju do styropianu w stosynku 1:3 1 czesc kleju i 2zesci zaprawy.

To tak jakbys tynkowal tylko uzyjesz innyc materiałow.

fighter1983
11-03-2013, 22:09
mozna pojsc taniej i kupic tylko siatke i klej, kotownik z siatka i lepic tylko klejem. Zeby dalo efekt i nie odznaczala ci sie siatka to klej zaciagnij 2-3 razy.
wykuwasz to co sie rasza i odpada zalepiasz klejem, czekasz az wyschnie zatapasz w kleju katowniki z siatka i czekasz az zaschnie. nastepnie zatapiasz w kleju siatkie ladnie ja zaciagajac i tez czkasz az wyschnie. potem zaciagasz klejem jeszcze raz zeby nie bylo widac siatki i katownika. jak i wyszlo nierowno to zaciagnij jeszcze raz albo zaciagnij teraz zaprawa tynkarska z dodatkiem kleju do styropianu w stosynku 1:3 1 czesc kleju i 2zesci zaprawy.

To tak jakbys tynkowal tylko uzyjesz innyc materiałow.

???? dobrze sie czujesz frank_gr?

premo1422
12-03-2013, 17:55
czyli jak najlepiej

KDWJ
13-03-2013, 07:14
czyli jak najlepiej


Jeśli chcesz prowadzić hodowlę grzybków na tym balkonie to oczywiście styropian ładnie to załatwi. Ciepełko i wilgoć zniszczą ten balkon w ciągu kilku lat.

Te wszystkie ślady to tak jak pisał ktoś wyżej to tylko i wyłącznie przez balkon sąsiada z góry. Zobacz, że problemem nie jest tylko ściana ale również i sufit balkonu. Źle wykonana izolacja i obróbka powoduje niszczenie ściany i sufitu. Zanim zabierzesz się za kolejny remont ze styropianem w tle porozmawiaj z sąsiadem z góry. Wytłumacz mu, że jeśli nie wykona remontu swojego balkonu to będziesz zmuszony zgłosić niszczenie Twojej własności. Ewentualnie ubezpieczyć mieszkanie z opcją zalanie - później firma ubezpieczeniowa sama się zgłosi po kasę do sąsiada z góry.

fighter1983
13-03-2013, 22:18
dokladnie, tu trzeba usunac przyczyne(wykonac hydroizolacje) a nie doraznie zamaskowac skutki (zamaskowac styropianem)
Opcja naprawy:
1) u sasiada na gorze zerwac plytki, zrobic obrobki, wykonac hydroizolacje i polozyc plytki, mozna zastosowac ewentualnie na istniejace plytki zywice poliuretanowa ktora uszczelni ten balkon (bezinwazyjnie) ale... hydroizolacja jako wierzchnia warstwa po jakims czasie moze zaczac znowu przeciakac
2) od Twojej strony: skuc to co luzne do zywego betonu, z pewnoscia bedzie wystawalo zbrojenie z tej plyty balkonowej ktore bedzie skorodowane, oczyscic, wykonac zazezpieczenie antykorozyjne stali i odnowic otuline z betonu szpachlowka typu PCC.