PDA

Zobacz pełną wersję : "Renowacja podjazdu"



Senwik
12-03-2013, 14:05
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Chciałbym się poradzić na temat wylewki podjazdu, otóż z tego co mi wiadomo obecnie na podjeździe mam już ok 3 warstwy betonu z tym że po jakimś czasie (5-10lat) każda warstwa betonu zaczynała się kruszyć i powstawały dziury, który były zalewane następną warstwą. Chciałbym się zapytać czym najlepiej byłoby wylać podjazd aby wytrzymał on jak najdłuższy okres czasu aby uniknąć ciągłego odnawiania ? (Chodzi mi oczywiście o nalanie następnej warstwy)

Z góry dziękuje za porady ;)
Pozdrawiam !

Balto
12-03-2013, 19:55
Nie baw się w wylewanie betonu na podjeździe. Tak czy inaczej po jakimś czasie popęka sam z siebie, no chyba, że zastosujesz beton naprawdę wysokiej marki. Ja bym skuł co trzeba, wyrównał i na to coś położył, tak aby każdy element pracował osobno.
Twój podjazd to nie przystanek autobusowy, który ma niewielkie wymiary, zupełnie inaczej jest zbudowany i inaczej pracuje....

Senwik
12-03-2013, 20:15
No też tak właśnie pomyślałem z tym że może być problem z kuciem, ponieważ z tego co się orientuje to jest ok 40-50 cm warstwa betonu, natomiast jeżeli położyłbym kostkę to będę miał problem z garażem, ponieważ będzie niżej niż cały podjazd i będzie regularnie zalewany podczas opadów. Może jakaś warstwo betonu z klejem czy coś ?

Senwik
12-03-2013, 20:43
ewentualnie czy istnieje jakiś rodzaj płaskiej kostki brukowej? bo z tego co sie orientuje standardowa kostka brukowa jest dosyć gruba ;)

twister718
13-03-2013, 08:19
Witam

Podjazd do rozwalenia i zrób z kostki brukowej, bo co roku lub co dwa bedziesz naprawiał podjazd a szkoda Twojej kasy żeby co jakiś czas naprawiać go, a i kostke Ci zrobią na takiej wysokośći jak masz teraz podjazd i nie bedzie zalewać, a jak każda warstwa betonu byla popękana to nie bedzie takiego wielkiego problemu to rozkuć.

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

Balto
13-03-2013, 21:32
Kostka do podjazdu musi mieć swoją grubość - minimum chyba 8 cm... a tak jak dasz cienką to po sezonie popęka bo nie wytrzyma nacisków...

twister718
14-03-2013, 08:08
Kostka do podjazdu musi mieć swoją grubość - minimum chyba 8 cm... a tak jak dasz cienką to po sezonie popęka bo nie wytrzyma nacisków...

Witam

W zupełności wystarczy 6cm i dobra podbudowa

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

Balto
14-03-2013, 20:31
twister: czyli wracamy do zabawy z kangiem i kuciem starego betonu do głębokości rzetelnej podbudowy....

Senwik
18-03-2013, 11:50
Dziękuje serdecznie za odpowiedź, no cóż do lata jeszcze trochę czasu więc przemyśle temat ;) dzięki :)