PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie znacie dobre piece do domu ?



Maio_mp
22-06-2004, 13:26
Chcę wymienić piec w domu 150 m, obecnie mam węglowy i zimą ogrzewam z niego wodę, jednak nie jest najlepszy. Wiem, że ogrzewanie gazowe daje dobre efekty, jednak jest drogie.
Czy znacie może dobre piece, węglowe i inne oraz jeśli można ceny i koszt ogrzewania ? Najbardziej interesują mnie inne niż gazowe.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Maio_mp
23-06-2004, 13:50
Czy jesteście z nich zadowoleni ? Szukam takiego pieca, aby nie trzeba było ciągle do niego zaglądać.

Daru
23-06-2004, 14:05
Poszukaj jakiegos pieca na paliwo stałe z zasobikiem - raz na kilka dni uzupełnisz zasobnik i masz spokój. Na googlach napewno znajdziesz. Jedna z ich wad to cena 8-10 tys. - ja przy takiej cenie zastanawiałbym czy tenluksus jest az tyle warty. Zdaje sie tez ze paiwo musi być odpowiedniej jakosci (pelets, ekogroszek itp.)

echo
23-06-2004, 14:29
w poprzednim domu maiałem piec firmy Kielar Eco z dmuchawą i elektronicznym sterowaniem pracą (nadmuch, temperatura, przerwy i czasy przedmuchu, itd). Kosztował 2900 zł (2,5 roku temu, teraz kosztuje troszkę więcej). Paliłem w nim węglem i byłem bardzo zadowolony. Co prawda nie miał podajnika ale uzupełniałem opał 2 - 3 razy na dobę.
Niezbyt drogi a godny polecenia.
Dom juz sprzedałem, ale wiem, że nowy właściciel tez jest zadowolony :D

malutka1
23-06-2004, 17:31
Chcę wymienić piec w domu 150 m, obecnie mam węglowy i zimą ogrzewam z niego wodę, jednak nie jest najlepszy. Wiem, że ogrzewanie gazowe daje dobre efekty, jednak jest drogie.
Czy znacie może dobre piece, węglowe i inne oraz jeśli można ceny i koszt ogrzewania ? Najbardziej interesują mnie inne niż gazowe.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.


Witam.
Używam kotła FERRUM 20kW DOM O POW OK 160 M2 jest ok. mażna palić w nim drewnem jak i węglem. Zasada działania taka jak w atmosie i innych tego rodzaju kotłach.On poprostu odgazowuje drewno ,a z węgla najpierw zrobi koks i zostaje szufelka popiołu.Cena jest więcej niż przyzwoita .Znalazłam go na targach w Minkowie w zeszłym roku,a kupiłam metodą wysyłkową.Mają stronę internetową www.ekokotly.com.pl.
Paląc w kotle ze spalaniem górnym tak to się chyba nazywa paliłam kasą.
głupota kosztuje niestety.
pozdrowienia :lol:

famix
23-06-2004, 19:08
Polecam wątek "Chetnie pomogę" http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5189&postdays=0&postorder=asc&start=420&sid=fee18d6b12468d6c70e4556689385663

Maio_mp
24-06-2004, 08:21
Popsuł mi się ostaatnio piecyk gazowy stary, który nagrzewał ciepłą wodę. Więc teraz zastanawiam się czy nie kupić pieca gazowego (jednak), który byłby dwu funkcyjny ogrzewałby odrazu wodę. Może znacie dobry piec gazowy, ile kosztuje i cenę grzania w okresie grzewczym ? Piec kupić muszę, a chętnie skorzystam z doświaczeń innych osób.

Pozdrawiam Mariola

czaja_
24-06-2004, 13:31
Każdy ze znanych producentów ma podobną ofertę. Opini który jest naprawdę dobry będziesz miała tyle co osób się wypowiadających. Cena grzania jest ściśle związana z zapotrzebowaniem twojego domu na ciepło,
i nie da sie tego wprost porównywać w taki sposób że jedna osoba płaci tyle a jego sąsiad to tyle.
Reasumując na twoje pytanie nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ale na tym forum znajdziesz bardzo dużo wątków na ten temat. Poczytaj i wybierz.

Pozdrawiam
Marek

tomaszz
26-06-2004, 23:26
Trzy lata wstecz miałem podobny dylemat. Próbowałem ogrzewać gazem (jestem podłączony do sieci), ale nie było mnie na to stać, a kocioł węglowy się sypał i nie było jak pilnować "ogniska domowego" - oboje z żoną pracujemy.

Zdecydowałem się na kocioł opalany eko-groszkiem z zasobnikiem węgla 160 kg i oto moje uwagi:

+ zdecydowana poprawa komfortu cieplnego w porównaniu do zwykłego kotła węglowego
+ zdecydowana poprawa komfortu obsługi w porównaniu do zwykłego kotła węglowego ( w zimie ładuję raz na 3-4 dni )
+ prawie bezdymne spalanie - spełnia nowe normy
+ możliwość pełnego zautomatyzowania kotłowni - mam automatykę pogodową
+ możliwość ogrzewania ciepłej wody w lecie - nie trzeba wygaszać, zbiornik węgla wystarcza na 3 tygodnie
+ nie trzeba instalować drogiego wkładu kominowego

- paliwo o określonych parametrach - nie wszędzie dostępne ( osobiście uznałem to jednak za zaletę, ponieważ popiół w zimie wybieram raz na 2 tygodnie) - trzeba kupić i zmagazynować większą jego ilość
- mimo wszystko to kotłownia węglowa - nie da się urządzić pralni ze względu na czarny pył, choć jest dużo czyściej niż przy zwykłym kotle węglowym
- czyszczenie kotła raz na 6 - 8 tygodni
- nie da się spalić "byle czego"

Teraz coś o kosztach.
Zgrubnie obliczyłem koszt 1kWh energii na 0.07 zł (przy cenie 1 tony węgla - 340 zł) + en.elektryczna dla podajnika węgla i wentylatora - ok. 5 zł/1 miesiąc.
Spalam niewiele mniej węgla niż wcześniej przy nieporównywalnym komforcie cieplnym ( jednakowa temp. przez cały czas)

Moje koszty: 2300 zł za ciepło (z CWU) przez cały rok.
5-osobowa rodzina, dom 160 mkw, ocieplone ściany, jeszcze nieocieplony strych, stare skrzynkowe okna, parter-piętro, wietrzna okolica. Stała temperatura pomieszczeń w zimie - 21 - 21,5 stopnia C.

Myślę, że niektórym się przyda :wink:

Pozdrawiam.

A_dam
18-11-2008, 19:02
Jak tam tomaszz Twój piec? Napisz nazwę. A może inni użytkownicy podobnych pieców coś napiszą. Pozdrawiam.

e_gregor
13-12-2016, 13:35
Odpowiedź po ponad 8 latach. Gratuluję "miszczu" złotej łopaty :D

Konsultant marki Junkers
30-12-2016, 12:13
Witam,

Nawiązując do tematu na forum odnośnie wyboru typu ogrzewania budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, chciałbym doradzić korzystne rozwiązanie. Jeżeli do budynku doprowadzona jest miejska sieć gazownicza, najlepszym wyborem będzie montaż kotła gazowego. Jest to korzystne pod kątem rocznych kosztów eksploatacyjnych oraz praktycznie bezobsługowej pracy samego urządzenia. Dodatkowo wybór kotła kondensacyjnego w przypadku, gdy w budynku planowane jest wykonanie instalacji niskotemperaturowej takiej, jak ogrzewanie podłogowe, pozwoli na dodatkowe oszczędności. Natomiast dla osób, które nie posiadają podłączenia do sieci gazowej, polecam wybór pomp ciepła. W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801. Natomiast pełna oferta naszych produktów znajduje się na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers