PDA

Zobacz pełną wersję : prośba o pomoc w wycenie ogrodzenia



hollly
13-03-2013, 12:39
Witam,
zwracam sie do Was z prośbą o pomoc w wycenie ogrodzenia. Kupiliśmy nieruchomość, uzgodniliśmy ze sprzedającym, że zrobimy wspólny płot oddzielający nasze parcele. Dziś otrzymałem wycenę przeprowadzonych prac. Kwota odrobinę mnie zszkokowała....ale nie znam się, stąd prośba do Was.
Długość płotu 40 m, wysokość około 2 m, szerokość 40 cm, podmurówka na głębokość 130 cm.
1. za wykop pod fundamenty 800,00 -
2. za beton 3.587,75 -
3. wypożyczenie szałunku 150,00 -
4. (bloczki gazobetonowe, cement, piasek, papa, lepik itd) - szacuję ten koszt na 4800 - 5300 PLN,
5. żelazo zbrojeniowe do betonu 300,00,
5. za 4 dni w zeszłym tygodniu zapłata za pracę dla 3 pracowników wyniosła (4 dni x 10 h x 8,00/h) = 800,00
Razem wg stanu na dzień dzisiejszy koszt budowy płotu wynosi: 10.950 PLN

Pozostało murowanie płotu i betonowanie słupów, styropian, tynkowanie lub inmna okładzina, kostrukcja daszku oraz robocizna ca 10 dni x 3 x 8 x 8 = ca 2000 PLN

Razem = 13.000 PLN

To była cena bez tynkowania. Styropianu nie dali. Całość opiewa na kwotę 22 TPLN. Czy to nie za dużo ?

m4rsh4ll
13-03-2013, 14:18
130cm głębokości podmurówki ? Kolega niech zrobi wykop sprawdzający czy jest te 130 cm głębokości. Wybrać jakieś miejsce samemu i zrobić mały wykop. Jak dla mnie 130 cm to za głęboko, strata betonu i czasu na kopanie, jeśli było robione ręcznie. Rozumiem, ze jeśli mieli koparkę to mogli się pomylić o te 10cm. Maksymalna strefa przemarzania to 120cm w Polsce, więc po co się tak głęboko wkopywać ? Beton niech kolega poda w metrach sześciennych a później ze wzoru obliczy ile tam wlano. Jeśli do jakiejś wysokości wystaje ten beton to dodać do tego poniżej poziomu ziemi ten wystajacy pond. Później niech kolega sobie znajdzie betoniarnie skąd brano ten beton i zapyta o cenę m3 betonu, tego najtańszego, nie sądzę, żeby koledze dawali najlepszej klasy beton na ogrodzenie. Jeśli całość była robiona ręcznie, wtedy kolega wklei fakturki na cement piasek i żwir.

hollly
13-03-2013, 14:33
130cm głębokości podmurówki ? Kolega niech zrobi wykop sprawdzający czy jest te 130 cm głębokości. Wybrać jakieś miejsce samemu i zrobić mały wykop. Jak dla mnie 130 cm to za głęboko, strata betonu i czasu na kopanie, jeśli było robione ręcznie. Rozumiem, ze jeśli mieli koparkę to mogli się pomylić o te 10cm. Maksymalna strefa przemarzania to 120cm w Polsce, więc po co się tak głęboko wkopywać ? Beton niech kolega poda w metrach sześciennych a później ze wzoru obliczy ile tam wlano. Jeśli do jakiejś wysokości wystaje ten beton to dodać do tego poniżej poziomu ziemi ten wystajacy pond. Później niech kolega sobie znajdzie betoniarnie skąd brano ten beton i zapyta o cenę m3 betonu, tego najtańszego, nie sądzę, żeby koledze dawali najlepszej klasy beton na ogrodzenie. Jeśli całość była robiona ręcznie, wtedy kolega wklei fakturki na cement piasek i żwir.

potwierdzam, było około 1,20-1,30 (fotka poniżej). beton lany z gruchy. Była mała koparka

m4rsh4ll
13-03-2013, 16:00
Powiem prosto, jestem laikiem w temacie budowy, ale ogrodzenie wydaję się w miarę cenowo wykonane dość profesjonalnie jeśli chodzi o kwotę 13 tysięcy, natomiast kolega sam wybrał chyba opcję, doboru ogrodzenia. Wydaje mi się ze z siatką było by taniej, chociaż mniej prywatnie, ale jest wiele sposobów, żeby schować się przed sąsiadem. Skąd się wzięła cena 22 tysiące, ktoś sobie doliczył do 13 tysięcy, 9 tysięcy za ..?

Druga sprawa, tynkowanie na styropianie.. dość droga rzecz, nie wiem czy da się otynkować mur bez styropianu, ale styropian raczej służy do ocieplania domu, nie widzę sensu ocieplania ogrodzenia styropianem. Jeśli się już decydujemy na bloczki, to raczej trzeba je jakoś otynkować.

Kolejna rzecz, niech mi Kolega powie ile godzin ta koparka pracowała, czy na godziny czy na metry była liczona praca, bo jeśli ktoś sobie zażyczył 20zł za metr to chyba dość dużo. Mała koparka generuje mniejsze koszta, na internecie znalazłem że cena wynosi 120-150 na godzinę, wykopanie rowu na 1,2metra raczej idzie jej szybko. Wiec być może w doborze metody płatności był jakiś błąd. Myślę że koparka wykopała to w godzinę dwie ? Później stała przez 2-3 dni na działce ?

To tylko takie moje spostrzeżenia i nie jestem w temacie specjalistą..

Tutaj ma kolega inne ogrodzenie, wykonane nieprofesjonalnie i cenowo podobnie, jednak w tamtym przypadku chodzi o prostego oszusta... ekipa kolegi wydaje się profesjonalistami

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191872-G%C3%B3rny-%C5%9Al%C4%85sk-czarna-lista-wykonawc%C3%B3w&p=5561702&viewfull=1#post5561702

norbert27
13-03-2013, 17:17
Ja to na Twoim miejscu odsunął bym się z 10 cm od granicy i siatką pociągnął... Czuję tu jakiś przekręt i próbę naciągnięcia... Bo po co komu 40-metrowa ściana wzdłuż granicy...

hollly
13-03-2013, 20:48
styropianu w końcu nie dali - wykonawca przekonał sprzedającego, że nie ma sensu.
Sprawa jest delikatna, ponieważ druga strona jest po części "znajoma", nie chcę rozpoczynać sąsiedztwa od nieporozumień.
Sam zawaliłem, bo uzgodniłem, że pokrywam połowę kosztów budowy. Na taki płot się zgodziliśmy (wysoki, murowany), odpowiada naszym oczekiwaniom.
Nie podejrzewałem jednak, że przekroczy 20 TPLN. Zastanawiam się tylko, czy nie chcą mnie wpuścić w maliny. Robota była robiona przez zaprzyjaźnionych ludzi (nie moich) bez faktur. Honorowo oczywiście zapłacę, chcę jednak mieć potwierdzenie, że mnie nie skubnęli.

norbert27
13-03-2013, 21:00
Ja bym poprosił o wycenę... Skoro po znajomości to niech uczciwie przedstawią co ile kosztowało...

hollly
13-03-2013, 21:18
tylko wiesz, po znajomości ale nie mojej :)
te 13 TPLN to stan surowy..bez tynkowania, daszku, bez wieńca na szczycie.
Wg ostatnich informacji, tynkowanie mojej strony to 2,3 TPLN - z moich obliczeń powierzchni płotu z mojej strony to 92 m2 (42,20x2,20).
Plus daszek z konstrukcją drewnianą, dachówka bitumiczna plus robocizna 2 TPLN. teren, przy płocie wyrównali, uporządkowali i wysypali żwirem za 500 PLN.
Nie wiem co ile w płocie, są słupy betonowe zbrojone, ale wydaje mi się, że coś około 1,5-2 m.

zientas
16-03-2013, 15:14
wyceny troszkę drogie, bo ogólnie za takie coś powinieneś zapłacić ok 20-22k, ale stali tam powinno być za ok 3k a nie za 500pln.

pkorol
18-03-2013, 06:00
Cena nie realna powinno być 700-900 zł/mb oczywiście pod klucz. Robiłem wycenę w zeszłym roku podobnego ogrodzonka. Więc śpij spokojnie zaoszczędziłeś na piwo:)
Weź pisemna gwarancję na 5 lat, fakturę. Jeżeli dali za płytko fundamenty, to za dwa lata popęka, będziesz miał podstawy do reklamacji.

znajomy
02-04-2013, 18:22
Jak zrobić płot żeby miał 2.20cm z dwóch stron działki jeżeli sąsiad ma nadsypaną ziemię na granicy o ok 50cm???POMOCY

pilci
07-04-2013, 12:24
Za dużo i za głęboko. Koszt materiałowy wydajesię zawyżony. Bloczki teraz staniały a i cena betonu chyba z kapelusza.
pzdr

[moderowano]

maysee
19-04-2013, 08:54
Dzień dobry, to może ja dorzucę swoje 0.03PLN do tematu. Bardzo bym prosił o "ocenę wyceny". Na razie bez uszczegółowienia niestety. Zakres prac: 130m ogrodzenia z jedną furtką, siatka powlekana 1.5m, słupki, deski betonowe + inne materiały + robocizna = 11.000zł czyli wychodzi ze wszystkim 85zł za metr ogrodzenia. Dużo, mało, w normie? Pozdrawiam.

twister718
19-04-2013, 16:57
Dzień dobry, to może ja dorzucę swoje 0.03PLN do tematu. Bardzo bym prosił o "ocenę wyceny". Na razie bez uszczegółowienia niestety. Zakres prac: 130m ogrodzenia z jedną furtką, siatka powlekana 1.5m, słupki, deski betonowe + inne materiały + robocizna = 11.000zł czyli wychodzi ze wszystkim 85zł za metr ogrodzenia. Dużo, mało, w normie? Pozdrawiam.

Witam

Zależy skąd są wykonawcy, ile mają do Ciebie kilometrów, czy w to jest wliczony transport?

Wydaje się normie, fajnie by było poznać szczegóły bo za takie pieniążki można mieć siatke 150 wys drut fi 3,5mm lub z powleczeniem pcv nawet 4,1mm oczko okolo 60mm, slupek fi 50mm, pomalowany lub ocynkowany, płyta podmurówkowa 25-30 cm wysokości no i transport w tej cenie jeśli nie jest daleko od producenta do Ciebie

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

norbert27
23-04-2013, 13:54
Przeliczyłem to na szybko to cena jest normalna... Siatka, słupki, płyty betonowe, cement, żwir i inne materiały to około połowa tej kwoty.
więc około 40 zł za metr za robotę, wydaje się ceną ok.

wanker
27-04-2013, 22:08
40 m to 4 sciany po 10 merow dlugosci , maly budnek. brakuje maly daszek. I juz by bylo gdzie sasiadke zapraszac :lol2:

vesila
03-06-2013, 19:00
Witam,
dostałam dziś wycenę na wykończenie naszego ogrodzenia,
mamy całą działkę, ok 15 ar, ogrodzoną podmurówką ze słupkami betonowymi (25x40x120h), całe ogrodzenie ma długość ok 180mb, wykonał to poprzedni właściciel nieruchomości kilka lat temu.
Tak wygląda część ogrodzenia FOTO1 (https://lh3.googleusercontent.com/-wEVbjzMRe7s/UWk3d8s6mPI/AAAAAAAADII/lzYTuS8j-Kg/s720/DSC01398.JPG) FOTO2 (https://lh5.googleusercontent.com/-2py-Zs3hknw/UBrlvFReS4I/AAAAAAAACRU/3tnGsGAJ1F0/s1024/DSC00352.JPG)

Koszt - ok 40.000zł za: oczyszczenie ogrodzenia, obłożenie słupków tynkiem w kolorze elewacji, podmurówkę klinkierem + daszki, postawienie trzech nowych słupków, bo dwa są rozwalone, jednego brakuje, oraz wylanie ok 3metry podmurówki, robota z materiałem. Słupki po kilku latach są w okropnym stanie, pękają, kruszą sie..

wycena zwaliłaby mnie z nóg gdybym nie siedziała w fotelu:eek:

może ktoś wypowiedzieć sie, czy czasem nie przesadzono z kosztami ??