PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa domu "Cukiereczek" rozpoczęta w 2012r



pompiarz1984
14-03-2013, 22:14
Witam wszystkich zainteresowanych budową domu "Cukiereczek" z biura projektowego mg projekt.

176799 176800 176801 176802 180903

Pragnę poinformować że targnąłem się sam na zbudowanie tego domu wbrew opiniom mojej rodziny i znajomych, że absolutnie nie dam rady.
Zacząłem na początku roku 2012 zaraz po otrzymaniu warunków zabudowy.
Jest to wersja odbicia lustrzanego. Jeśli chodzi o zmiany to były tylko w konstrukcji budynku min zmiana terivy na płytę (żelbet bardziej za mną przemawia, choć dużo więcej jest z nim roboty).

ps zapraszam wszystkich do zamieszczania w tym temacie postów odnośnie tego projektu, pochwal się realizacją Twojego Cukiereczka.

pompiarz1984
14-03-2013, 22:46
Prace rozpoczęły się od wyznaczenia terenu i wykopania ogrodzenia od strony działek sąsiadujących
176736
a następnie zdjęcie humusu . ( zdjęcie humusu wykonała koparko ładowarka szwagra za bro:] ja w tym czasie skręcałem grilla:] )
176737 176738
Z wykopem pod ogrodzenie walczyłem 4 dni i kolejne dwa ustawiałem słupki:]
Nadmiar ziemi z ogrodzenia jak i z domu został wykorzystany na wyrównanie działki.
Po tym wszystkim czekając na pozwolenie starałem się ogarnąć dojazd do budowy i tu miałem dużą pomoc z pomarańczową taczuszką:)

jendrulakowalski
15-03-2013, 09:14
Ładuj więcej zdjęć i do postów wrzucaj, będzie się fajnie oglądało:)

pompiarz1984
15-03-2013, 12:51
Malutka Architekt i Kierowniczka budowy zdecydowały dorzucić Swoje trzy grosze do budowy Cukiereczka:176764 180904
ostatecznie udało nam się ogarnąć drogę:), po której bez problemu mogły wjechać gruchy i pompa.
Przyszło pozwolenie i ruszyłem do boju, sam walczyłem z wykopaniem ław 15 dni
(3 godzinki po pracy i dwie całe niedziele - oczywiście prace zaczynałem po porannej mszy św. pracę w niedzielę mam nadzieję że Bug mi wybaczy, w końcu to dla rodzinki:) ).
176765 176766 180905

pompiarz1984
15-03-2013, 12:53
...ach i w czasie między skończoną drogą i oczekiwaniem na pozwolenie kręciłem beleczki:) od siebie dołożyłem piąty drut fi 12 dołem belki. Z pozostałości ukręciłem 5 belek na wieniec 4 x fi 12.

pompiarz1984
15-03-2013, 12:56
Ławy wykopane
176770 176771 176772

pompiarz1984
15-03-2013, 13:02
...teraz musiałem ułożyć belki w środku, ze względu na długie ściany sam bym tego nie ogarnął. Poprosiłem kumpli z pracy , oczywiście za browarka z milą chęcią wpadli na plac budowy i było po problemie, zostało wyśrodkowanie zbrojenia i połączenie narożników zakładami po 70 cm . Belki układałem na bloczkach betonowych.
176773 176774

pompiarz1984
15-03-2013, 13:08
Przyszedł czas na betonowanie. Przyjechała Cifa 32m i 4 gruchy po 9 m3 B 20.
176775 176776 176777 176778 176779

pompiarz1984
15-03-2013, 13:22
176795 176796 176797
... no i stało się , ławy zalane ( od razu mogę polecić dla budujących w Wiązownie i okolicach betoniarnie REDEK z miejscowości Jatne, super chłopaki i cena dobra jestem zadowolony w 100% :) ) , oczywiście po tym etapie nastąpiło okrężne w gronie rodzinnym (wywnioskowałem że ławy to mały pikuś, ciekawe "kiedy będziemy pić za strop", oczywiście z powątpiewaniem, nie dałem się sprowokować dla mnie to dodatkowa motywacja :] ) później jeszcze dokopałem dwie stopy pod słupy i podstawę pod komin wentylacyjny .
177493
Nadchodziła zima, spadł pierwszy śnieg. Zbliżał się sylwester i koniec roku 2012.

pompiarz1984
15-03-2013, 15:07
Przez okres zimy od czasu do czasu wpadałem na plac budowy aż tu pewnego dnia jak przyjechałem na budowę stwierdziłem brak betoniarki:/ kto by pomyślał w koło sąsiedzi a tu proszę...oczywiście zgłosiłem to na policje no ale cóż jak kamień w wodę, mam nauczkę żeby nie zostawiać niczego wartościowego na budowie. Miałem w planie zakup blaszaka ale w obecnej sytuacji do wożenia gratów jestem zmuszony zakupić przyczepę albo troszkę coś większego np VW LT.
Mój wybór padnie chyba na VW, będzie woził graty w zimę odśnieżał (po odpowiedniej modyfikacji) od czasu do czasu podrzuci jakieś materiały budowlane a i cena zakupu takiego auta nie jest duża:) np coś takiego
176815
niestety spóźniłem się z tym, sprzedany:/ będzie drugi:]

pompiarz1984
15-03-2013, 15:15
Nadszedł marzec 2013, zamówiłem bloczki (super operator hds, oczywiście od REDKA, powkładał palety tam gdzie chciałem, zaoszczędził mi dużo pracy z noszeniem) i piach. Miałem nadzieję że pogoda już nie będzie taka sroga. Myliłem się, mróz , śnieg, zima pełną gęba:/ no cóż....
176885 176886
Aktualnie czekam do kwietnia i ruszam do przodu z bloczkami:)
cdn

KK2012
19-03-2013, 14:41
Skoro już kopałeś i skręcałeś drut pod ławy mogłeś również sam wymieszać beton w betoniarce. ;) Masz zdrowie chłopie, powodzenia!

kolba
20-03-2013, 14:26
A możesz zdradzić rąbka tajemnicy odnośnie planowanego kosztu budowy domu?

Zastanawiam się czy jest to opłacalne, jeżeli samemu wybuduje się dom

pompiarz1984
20-03-2013, 20:07
... na projekt tego domu złożono mi oferty między 35 a 50 tys za stan surowy z więźbą. Ta suma może nie jest fortuną i ktoś kto patrzy z boku wolałby zapłacić tą kasę i mieć problem z głowy analizując inne czynniki i niedogodności budowania samemu ale jest też Bardzo dużo zalet wykonania projektu w pojedynkę ( dokładność, tzw ułożenie budynku , OGROMNA SATYSFAKCJA, zdobyta wiedza, powód do "paru zimnych", doskonała kondycja systematycznie filtrowanych nerek ;] ). Pozostały koszt budowy pozostaje bez zmian jak z budynkiem stawianym przez ekipę , nikt Ci nie da dodatkowego upustu na materiale za to że sam sobie cegiełki układasz :) W kosztorysie szacuje się wartość na 380 tys netto, prognozuję zaoszczędzić 45% a wiadomo jak to już jest z tymi prognozami, są Bardzo zmienne i chaotyczne szczególnie te długoterminowe....
Podsumowując , ciężko sprecyzować te wszystkie pozycje, ja jak na razie ograniczam się do SSO.
Pozdrawiam.

KK2012
21-03-2013, 08:10
Myślę, że kalkulacja 45% oszczędności z robocizny to "trochę" za dużo. A na materiałach nie warto oszczędzać, bo się zemszczą z czasem, piszę to jako osoba, która dom już wybudowała i mieszka.

netbet
21-03-2013, 09:00
Myślę, że kalkulacja 45% oszczędności z robocizny to "trochę" za dużo. A na materiałach nie warto oszczędzać, bo się zemszczą z czasem, piszę to jako osoba, która dom już wybudowała i mieszka.

myslę że kalkulacja oszczędności do przyjęcia:cool: nawet bym ja podciągnął jeszcze w górę!
nie jest tak że materiał to połowa kosztów ?
( nie wliczam instalacji i wykończeniówki - bo tam jest hard core max! )

Tomasz Antkowiak
21-03-2013, 09:02
myslę że kalkulacja oszczędności do przyjęcia:cool: nawet bym ja podciągnął jeszcze w górę!
nie jest tak że materiał to połowa kosztów ?
( nie wliczam instalacji - bo tam jest hard core )


w jakim sensie hardcore? robocizna kosztuje az tyle w stosunku do materialow czy odwrotnie ?

netbet
21-03-2013, 09:11
Tomek - spróbuj oddać do wyceny cokolwiek:
- sufitu podwieszane
- podłogówkę
- elektrykę
- dach

ile kosztują materiały?
- CD UD płyty na m2? robocizna - strzelam: 30zł/m2
- pex styro folia? robocizna - jakieś kolejne 2,5 dychy
- kable spinka puszki? robocizna za punk? ... nie mam pojęcia
- blacha dachówka obróbki ? robocizna to 3 dychy za m2 ?

mnie raz kolesie wycenili dokończenie komina - 2,5 metra ( bo przez moment "nie chciało mi się " )
cena za robociznę: 1,5 koła!
... i znów mi się zachciało:cool:

pompiarz1984
21-03-2013, 17:20
Myślę, że kalkulacja 45% oszczędności z robocizny to "trochę" za dużo. A na materiałach nie warto oszczędzać, bo się zemszczą z czasem, piszę to jako osoba, która dom już wybudowała i mieszka.

....w żadnym wypadku nie zamierzam oszczędzać na materiałach, :no: ,ale też nie zamierzam ulegać presji przereklamowanych bubli, w końcu domek będzie dla siebie :cool: . Jeśli chodzi o ta wartość 45 % to już na tym etapie wiem że na 100% jest to realistyczna i osiągalna wizja ( każdy na swój sposób postrzega definicję pojęcia "być samo-robem" , tzn jeden bardziej drugi mniej się w to angażuje co przekłada się na w/w %, w moim przypadku np elewacja, glazura,elektryka, karton gipsy, kominy, inst wodno kanalizacyjna, więźba, tarasy i wiele innych pierdół będzie leżało w moim zakresie ale wylewki, tynki, montaż stolarki, blacho-dachówka zlecę ekipie).
Pomijając te wszystkie liczby jeszcze raz podkreślę, że budowa tego domu to nie przez to, że nie stać mnie na ekipę (w końcu bym uciułał :P ) ale priorytetem w tym wszystkim jest dokładność realizacji i przede wszystkim przygoda życia, niektórzy nazywają to misją, pasją i nawet jak bym na tym stracił pod względem materialnym, mój budżet by przekroczył wynajęcie ekipy to i tak zdecydował bym się zostać SAMOROBEM :cool::cool::cool: ps ekipa murarska 30 tys, świadomość tego, że coś samemu stworzysz podziwiając to, pijąc zimnego browarka w świetle zachodzącego słońca , BEZCENNE :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

o_c
21-03-2013, 19:50
Miałem jedną ekipę na budowie, montowali wiązary... Najgorzej wydane pieniądze.
Drogie materiały? Nie zamierzam sponsorować kampanii reklamowych...
Myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć, a da się zrobić lepiej niż w reklamówce.
Domy nie są tylko dla bogatych.
A jak się puszki sprzeda to będzie na urządzenie ogrodu:P

KK2012
22-03-2013, 09:29
myslę że kalkulacja oszczędności do przyjęcia:cool: nawet bym ja podciągnął jeszcze w górę!
nie jest tak że materiał to połowa kosztów ?
( nie wliczam instalacji i wykończeniówki - bo tam jest hard core max! )

Przykładowo u mnie koszt CO, czyli najdroższego elementu wykończenia (wraz z piecem, kaloryferami) wyszedł blisko 30 tys. zł, w tym robocizna 4 tys., czyli 7% kosztów. Za niektóre rzeczy w ogóle nie płaciłem za robociznę (biorąc z 8% vatem np. podłogi, drzwi). Wstawienie okien też miałem gratis (w cenie), parapetów granitowych również. Przy ociepleniu dachu i zrobieniu sufitu proporcje nieco się zmieniły (podwyższyły), 25% to koszta robocizny, ale to był wyjątek razem z kładzeniem płytek (na dwie łazienki i kuchnię). Ogrodzenie ogólnie 24 tys. zł, w tym robocizna 4,5 tys. zł, czyli niecałe 20%. Koszt elektryki, razem około 16 tys. (łącznie z kable do skrzynki oraz alarmem), w tym robocizna 3 tys. (podobno drogo, bo sąsiadowi za 1500 zł położyli dwaj emerytowani elektrycy, co prawda bez alarmu), czyli 19%. Lampy już sobie sam zamontowałem, kontakty również przykręciłem, bo tam rzeczywiście na punktach kroją szalenie, no ale to raczej przyjemność niż ciężka praca. Dalej nie chce mi się liczyć, ale te 45% to zdecydowana przesada, u mnie wyszło średnio może 15-20%. Jest to jakiś koszt oczywiście również.

Tyle wykończeniówka. Na postawieniu SSO być może można zaoszczędzić więcej, ale tutaj też jest wiele wątpliwości. Weźmy zrobienie dachu, na tym trzeba się przede wszystkim znać albo mieć kogoś w rodzinie/znajomego, który będzie dodatkowo z nami charytatywnie siedział, bo dachu samemu się nie zrobi fizycznie (nie piszę tutaj o układaniu dachówek). Ponadto u mnie robocizna za fundamenty i postawienie ścian, osadzenie stropu to nie był jakiś duży koszt, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie 40% czy nawet 30%.

Ponadto dochodzi fakt rzeczy, na których oszczędzić zwyczajnie nie można lub nie opłaca się. Nie da się - wszelkie sprawy urzędowe, podwyższanie KW, odbiory budynku, opłacanie kierbudów, doprowadzenie gazu, meble na zamówienie itd. Zaoszczędzić ciężko np. na tynkach z tym, że u mnie trzeba było kłaść maszynowo, a to wymaga już wynajęcia firmy, ręcznie nawet fachowiec by się zajechał. Później trzeba te ściany wygładzić, u mnie nie ukrywam to był spory koszt (robocizna znacznie wyższa aniżeli materiał), ale dzięki profesjonalnej firmie i ich profesjonalnemu sprzętowi ściany mam jak lustro, papierem ściernym ręcznie nie miałbym nawet 30% tego efektu. Posadzki samemu, tak idealnie równo i bez późniejszych nawet zadrapań itd., raczej mało realne (sąsiad robił sam i teraz poprawia firma, bo to nie jest wbrew pozorom taka prosta sprawa).

Tomasz Antkowiak
22-03-2013, 10:00
Przykładowo u mnie koszt

ciut wycialem ;)

KK, pamietaj ze biarac na 8% Vat odpada Ci mozliwosc zwrotu roznicy, to jedno. Drugie to ze tam gdzie miales montaz za free po prostu zaplaciles za niego w cenie towaru, nie ludzil bym sie ze w tym czy innym kraju ktokolwiek zrobi ci cokolwiek uslugowo za free :)

Co nie zmienia faktu ze Twoj post wiele wnosi i fajnie ze podales te kwoty.

KK2012
22-03-2013, 10:25
Na pewno tak, pytanie tylko koszt robocizny za drzwi tj. 900 zł to wystarczająco wiele, aby męczyć się z tymi ościeżnicami i w moim przypadku bardzo ciężkimi skrzydłami (z ich transportem i montażem) oraz w wielu przypadkach tracić gwarancję, bo u mnie np. jej warunkiem był montaż przez fachową ekipę. Poza tym to 900 zł z 6000 to 15%, czyli nadal koszt robocizny zdecydowanie niższy od prognozowanych 45%. Z panelami podobnie.

Oczywiście nie zamierzam tutaj się z nikim wykłócać, że samemu nie warto, bo to trochę bez sensu. Pytanie tylko czy nasz czas, wysiłek i jednak ryzyko związane z rezygnacją z profesjonalnych firm na rzecz amatorskiego dłubania oraz ewentualnych konsekwencji jest tego warte. Uważam, że jeśli komuś się chce, ma dużo wolnego czasu, silną rodzinę oraz przede wszystkim wszechstronne umiejętności od robienia dachu po CO i na murowaniu kończąc to czemu nie. Nawet 15-20% z np. 400 tys. to jest aż 60-80 tys zł oszczędności. Za to można wiele rzeczy nabyć. ja jednak nie byłem zainteresowany, i dobrze, bo dzięki takim jak ja dodatkowe kilkaset tys. rodaków nie musi wyjeżdżać do Anglii czy Australii. :)

pompiarz1984
23-03-2013, 08:57
...każdy ma wizję i zestawienie swojego kosztorysu. W moim nadal wygląda to dość optymistycznie, j/w 45% (koniec budowy to potwierdzi) :) Wierzę również w Twoje wyliczenia KK, masz prawo Mój próg 45% zakwestionować od tego jest to forum :popcorn: , jeśli chodzi o tych rodaków........to jeśli jeszcze został jakiś dobry profesjonalny fachowiec na naszej "zielonej wyspie" i nie wyjechał, cud (może są nieświadomi ) ale to kwestia czasu, na ten temat nie ma co dyskutować ponieważ ten wątek wymagałby osobnego tematu ;) wróćmy do naszych projektów.
Osobiście wychodzę z siebie patrząc na słupek rtęci :mad:

jendrulakowalski
23-03-2013, 09:20
Osobiście wychodzę z siebie patrząc na słupek rtęci :mad:

Ja też...:sick:
Ruscy już w 2005 przewidywali że nadchodzi ochłodzenie klimatu.
Nasa twierdziło odwrotnie.
Teraz nasa rewiduje swoje stanowisko, ponieważ aktywność słoneczna jest bardzo niska i nie zapowiada się na zmiany.
Przewiduje się że za 70 lat średnia temperatura może obniżyć się o 1st C.
Ruscy mieli racje.

pompiarz1984
23-03-2013, 12:01
....trzeba dobrą elewację zrobić aby za dużo ciepła nam nie uciekało przez mostki termiczne:) Nawiązując do tej termiki zastanawiam się nad skosami a dokładniej na wykonaniu ich z żelbetonu. Co myślicie o tych stropodachach skośnych, w moim środowisku służbowym wszyscy jak jeden mąż doradzają mi wykonanie skosów, poddasza żelbetonowego. W efekcie jest mniejsza strata ciepła, w lato poddasze nie nagrzewa się, płyty karto gips nie pękają - jednak drewno jako konstrukcja dachu pracuje, akustyka jest dobrze wygłuszona np podczas padającego deszczu. Co raz częściej rozważam tę opcję...

jendrulakowalski
23-03-2013, 14:38
A jak wygląda wtedy ocieplenie wokół murłaty, płatwii?
Szczelnie styropianem?
Nie ma obaw o degradację drewna?
Większy ciężar. Czy ławy będą wystarczające?

pompiarz1984
23-03-2013, 16:49
..znalazłem temat http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13307-Betonowe-skosy-Czy-ktos-to-ma-!

jendrulakowalski
23-03-2013, 17:14
A jest i więcej:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48047-Poddasze-z-%C5%BCelbetowym-stropem-i-skosami/page2
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?39589-Poddasze-skosy-betonowe-czy-p%C5%82yty-k-g
http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-TRUMNĘ-!!!&
http://forum.budujemydom.pl/strop-betonowy-na-poddaszu-uzytkowym-zamiast-lekkiego-z-k-g-t3529.html
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191813-Lane-skosy-jak-je-wykona%C4%87

pompiarz1984
23-03-2013, 23:54
Po tych przeczytanych postach i opiniach na temat wylewanych skosów , poważnie się zastanawiam nad wizytą u arch. adaptacyjnego, tylko czy u mnie jest możliwe takie rozwiązanie.....:confused:
.....ech przez tą zimę i siedzenie przed kompem to tylko wynajduje jakieś nowinki :stirthepot::stirthepot::stirthepot: :stirthepot:ale ta chyba nie jest taka zła........

pompiarz1984
02-04-2013, 21:22
O2.04.2013 rok a za oknem nadal biało:/ Jednak ta 13 w dacie robi swoje:/ Śledzę prognozy każdego dnia i podobno już ostatni tydzień będzie szalał ten biały armagedon. Podczas tego oczekiwania zastanawiam się j/w nad zmianami konstrukcyjnymi - żelbetonowe skosy, podniesienie ściany kolankowej. W tym temacie dostałem odpowiedź od biura mg projekt, cytuję:"...można podnieść ścianę kolankową - to prosta więźba składająca się z dachów dwuspadowych . Podniesienie będzie miało sens jeśli nie będzie zbyt wysokie – najlepiej o jeden pustak .Maksymalnie o dwa .
Żelbetowe połacie dachu zamiast drewnianej więźby dachowej ? - To duża zmiana . Właściwie wymagająca przeliczenia konstrukcji domu ponownie . Oczywiście jest to możliwe , ale wymagałoby sporo pracy od projektanta adaptującego nanoszącego zmiany ..."
...no i tak jeśli chodzi o te skosy, tak się zastanawiam czy to przeliczenie będzie wiązało się ze zmianą ław??? dozbroiłem belkę dołem , zwiększyłem wymiary ławy z 40/60 na 70/70 ale czy to wystarczy??? Postawię chyba na realizację połaci betonowych no chyba że bedzie straszny hardcore z tym to zostanę przy wykonaniu normalnym ale nie z KG, dużo złych opinii słyszałem na ich temat, lepiej będzie zastosować boazerie 180898.Będę musiał poczekać na opinię architekta. Odnośnie ściany kolankowej to ograniczę się do dwóch pustaków w górę, oczywiście będzie potrzebna modyfikacja długości krokiew aby cały kształt zachował smaczek. Idąc dalej ze zmianami to:
- wieniec na ścianie fundamentowej
- zamiast kominów tradycyjnych zastosuję systemowe
- ściany działowe zamiast z kratówki wykonam z betonu komórkowego
- dołożę drzwi do kotłowni
...i narazie tyle:)
.....bardzo ciekaw byłem jak wygląda już gotowy SSO Cukiereczka. Pogrzebałem w necie i znalazłem dwie osoby które mi podrzuciły parę fotek za które bardzo jestem wdzięczny:) oto kilka z nich
180886 180887 180888 180889
już nie mogę się doczekać dnia w którym będę z moim Cukiereczkiem na tym etapie:)

Bullineczka
03-04-2013, 10:05
Odnośnie lanych skosów w przypadku mojego projektu wyglądało to tak, projekt: dom w lotosach PD , ława w projekcie 40x50. Konstruktor zmienił na 40x70 w praktyce to kawałkami mam 70x70. Dodatkowo w "lanych skosach" doprojektowane 4 belki 25x25 (na krzyż) zbrojone 6x12mm. Zamiast dachówki blachodachówka. Skosy grubości, tak planuję 8cm, nie jest to określone dokładnie w projekcie. Widziałem że 6cm też wystarczy ale moim zdaniem to trochę mało a 10cm chyba zbędne.

pompiarz1984
03-04-2013, 11:03
Cieszy mnie bardzo Twój post:) Możesz zamieścić jakieś fotki Twoich skosów??? Jaka była opinia Twojego architekta adaptacyjnego???Z komentarzy i doświadczeń moich znajomych oraz inwestorów z którymi mam kontakt w pracy, grubość 6 cm wystarczy ( skosy nie przenoszą żadnego ciężaru tylko własny). Uspokoiłeś mnie z tymi ławami, ja już zalałem, całe szczęście że je wzmocniłem. Przy zalewaniu nie uwzględniałem tych skosów ale chuchałem na zimne i całe szczęście. Lane połacie przemawiają do mnie w 100%, choć koszt jest droższy, jednak więcej jest + niż -. Z własnego doświadczenia (a raczej teściówki) wiem że KG to lipa!!! mieszkamy na poddaszu u Teściowej, która zbudowała dom 4 lata temu- łączenia pękają, wyciszenie zerowe, w lato jak w saunie. Jedyny + KG to chyba szybki i łatwy montaż, tylko tyle ale gdyby coś nie pasiło z tymi skosami wylewanymi zastosuję j.w. boazerię( przynajmniej zaoszczędzę nerw z powodu pracującej więźby).

Bullineczka
03-04-2013, 20:30
Zdjęć nie dam bo mam stan "0" czekam na wiosnę (taką prawdziwą:)) jak większość chyba. Początkowo każdy kto się tym zajmuje to mówił że niby się da ale... dach czterospadowy itp. Jeden (starszy dziadek) nie podjął sie tego, drugi koleś powiedział 1000zł a ostatecznie kosztowało mnie to 350zł. Powiedziałem że musze mieć i koniec. Koszty to wyjdą podobne SSO masz wyższy ale pózniej wydasz mniej

pompiarz1984
03-04-2013, 21:31
Super z tymi 350 złotymi:) szczerze strzelałem tak właśnie około 1-1,5 tys. W sumie zależy to od budynku dachu itd , u mnie jest dwuspadowy prostszy to i cena mam nadzieje będzie przystępna za zmianę. Fajnie że naświetliłeś mi to trochę bliżej ten temacik:)
Pozdrawiam.

jok007
04-04-2013, 21:54
Ja też...:sick:
Ruscy już w 2005 przewidywali że nadchodzi ochłodzenie klimatu.
Nasa twierdziło odwrotnie.
Teraz nasa rewiduje swoje stanowisko, ponieważ aktywność słoneczna jest bardzo niska i nie zapowiada się na zmiany.
Przewiduje się że za 70 lat średnia temperatura może obniżyć się o 1st C.
Ruscy mieli racje.

Ale i tak ekolodzy wiedzą swoje :cool: Klimat się ociepla nawet jak mamy zimę do końca kwietnia :)

pompiarz1984
05-04-2013, 18:08
...faktycznie, tą pogodę mamy przez ocieplenie. Więcej lodu stopniało na Arktyce i ten cały chłód spłynął do nas...... ale w tym temacie powinien wypowiedzieć się Zubilewicz:D tak czy siak po 10 ma stopniowo wkraczać WIOSNA w dzień i w nocy, ale z tym śniegiem i wodą zanim się uporam to wystartuję w Maju:/ no cóż plan na ten rok mam skromny, dokończyć stan zero i ogrodzenie:) Wymurować 1350 bloczków, ułożyć ryry, zasypać piach, zrobić izolacje i opaskę:)do końca sierpnia ogarnę:cool:

aiki
05-04-2013, 22:16
Witam się.
Ach myślałem, że już będę miał lekturę na wieczory ale cóż już prześledziłem twoją budowę kiedyś.
muszę coś poszukać na jutro w razie gdyby padało.
Pozdrawiam.

jok007
06-04-2013, 16:17
...faktycznie, tą pogodę mamy przez ocieplenie. Więcej lodu stopniało na Arktyce i ten cały chłód spłynął do nas...... ale w tym temacie powinien wypowiedzieć się Zubilewicz:D tak czy siak po 10 ma stopniowo wkraczać WIOSNA w dzień i w nocy, ale z tym śniegiem i wodą zanim się uporam to wystartuję w Maju:/ no cóż plan na ten rok mam skromny, dokończyć stan zero i ogrodzenie:) Wymurować 1350 bloczków, ułożyć ryry, zasypać piach, zrobić izolacje i opaskę:)do końca sierpnia ogarnę:cool:

Stopniowo na pewno, tylko pytanie, jak płaskie będą te stopnie :) Jak się będzie podnosić o 3 stopnie tygodniowo to w czerwcu będzie można wyjąć rower z komórki :)

karam1987
07-04-2013, 00:00
Witam!
My również budujemy dom Cukiereczek, jesteśmy na troszkę dalszym etapie a mianowicie wylewanie posadzek, a następnie tynki... Dokonaliśmy kilku przemian m.in.: likwidacja okna w kotłowni, garderobie i zamiana okna w garażu na drzwi wejściowe, a także adaptacja wykuszy w sypialni i garderobie (nad pokojem gościnnym i garażem) na całkiem pojemne schowki :). Dom budujemy nie z porothermu a z Ytong Energo + a ściany działowe z Silki.
Podnieśliśmy również poddasze o jeden suporex :) Zdjęcia doślemy później :)

pompiarz1984
07-04-2013, 08:05
Witam!
Jak miło odnaleźć "Cukierkowiczów":)
Tak właśnie się zastanawiałem z tymi wykuszami, aż żal nie wykorzystać tego miejsca.
Z oknem w kotłowni podobnie zamierzam je zamienić na drzwi, będzie lepszy dostęp do środka.
Czekamy na zdjęcia:)
Pozdrawiam.

karam1987
14-05-2013, 10:11
Witam dołączam fotki :) My upadliśmy teraz ze schodami, nie wylewaliśmy ich bo stwierdziliśmy że drewniane będą lżejsze, jednak przyjechał stolarz i powiedział że drewniane schody przy kominku to troszkę błąd :( Zobaczymy co wymyśli :)189340189341189342

karam1987
14-05-2013, 10:13
I jeszcze bardziej aktualne 189343

pompiarz1984
09-09-2013, 20:26
... dawno mnie tu nie było:) .......... Czerwiec 2013 prace rozpoczęte.....pierwsze bloczki, pogoda w 100% dopisywała:)
211242

larkot
11-09-2013, 13:42
Witam wszystkich
Jestem nowy na forum dotyczącym budowy projektu cukiereczek.
Mam pytanie czy ktoś buduje dom w województwie pomorskim? My jesteśmy już na etapie zmian adaptacyjnych projektu i jeszcze w tym miesiącu składamy o pozwolenie na budowie. Na wiosnę mamy zamiar ostro ruszyć z budową, także bardzo chętnie obejrzałbym jakiś bardziej zaawansowany etap budowy.

Pozdrawiam

karam1987
04-10-2013, 10:41
Witam! My właśnie budujemy w Pomorskim dokładnie gmina Potęgowo widać z S6 na dzień dzisiejszy już mieszkamy w naszym słodkim Cukiereczku i jest super :)

larkot
21-10-2013, 14:06
Witam!
Karam1987 trochę prywaty ale czy istnieje jakakolwiek szansa przyjechania i obejrzenia domu aby móc pogadać ogólnie o budowie tego projektu. My będziemy budować niedaleko Kolbud. Jeśli nie będzie to problemem to proszę o informację na maila [email protected]. Za odpowiedź będziemy bardzo wdzięczni. Pozdrawiam serdecznie

pompiarz1984
06-01-2014, 23:54
....po tak długiej nieobecności na forum nareszcie mam trochę wolnego czasu żeby uzupełnić troszkę Mój dziennik budowy:)
Po nadejściu wiosny j/w prace rozpoczęte zostały w połowie czerwca od zabezpieczenia ławy, położenia izolacji no i naturalnie pierwszego bloczka:D
233644
Czas mijał, pogoda sprzyjała a bloczków przybywało:) 233645233646233647
......i tak sobie je murowałem od poniedziałku do piątku przez dwa miesiące po pracy do końca sierpnia, po czym musiałem zrobić troszkę przerwy i uczcić narodziny Córeczki:) (w między czasie udało mi się zakupić 20 wywrotek po 10 metrów, piachu kopalnianego do zasypki w okazyjnej cenie stówki za brykę:) )Po dojściu do siebie :D na budowę wróciłem w październiku :D i zacząłem od zabezpieczenia bloczków dysperbitem. Przyszedł czas na kolejny etap, mianowicie zbijanie wieńca. Trwało to trzy tygodnie, troszkę długo ale akurat miałem urwanie głowy w pracy no i chciał nie chciał to się prace z wieńcem przeciągneły ale jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze no i..... przyszedł czas betonowania:)233648
Po tym wszystkim nastały Święta no i Sylwester:) Mamy styczeń 2014 a za oknem wiosna:) Trzeba działać dalej- w planie ułożenie styropianu, zasypanie piachem , ułożenie rur, wylanie chudego:) Na zimę nie ma co czekać:D

patryk_z
12-01-2014, 11:52
Witam,
dołączam się do obserwatorów.

pompiarz1984
12-01-2014, 22:34
.... troszkę fotek ściany fundamentowej....oraz zakupionego eps-u.
234785234786234787
234798
......XPS lepszy no ale cena jest powalająca ( różnicy 2 koła), EPS myślę że wystarczy, ma gorsze właściwości hydro-izolacyjne no ale u mnie nie ma ciężkiego terenu:) a za różnicę sprawię sobie nową piłę bo starą zajeździłem u szwagra w lesie :/

pompiarz1984
13-01-2014, 00:18
Nawiązując do tych pił spalinowych to nigdy nie kupię żadnej podróby :/ Eurotec popracował może w sumie około 30 godzin i padł. Miałem okazję popracować stihlm ms 261 - rewelacja , do prac na budowie i lekkiej wycinki w lesie idealna :) także tylko stihl a konkretnie wybór padnie na ms 361 234801 Podobno kocur :)

pompiarz1984
28-01-2014, 16:43
Piękną mamy zimę:) , oby krotko trwała :/
Korzystając z okazji cenowej postanowiłem kupić troszkę porothermu :) z rabatu starczyło mi akurat na piłę no i dobre piwko :D
238306238307
W trakcie nadchodzących mrozów byłem zmuszony z przyczyn technicznych oddać moja brykę na złom ale za to przybył następca, też z pod znaku VW:D niezniszczalny TD (nabyty za trzy klocki , odpala nawet przy - 20 od strzałą, sam jestem pod wrażeniem , zero rdzy, normalnie rodzynek:) Mam nadzieje że do końca budowy posłuży :) ) :D
238308
Teraz pozostaje tylko czekać na ocieplenie ..... no i ruszać dalej z kolejnym etapem:) już nie mogę się doczekać:]......cdn

pompiarz1984
17-02-2014, 16:13
c.d. ... Zima minęła, słońce świeci, normalnie Wiosna:) no i działam dalej - Szwagier z koparką wpadł na budowę poprzerzucać co nieco:)
243300 243301 243302
Teraz tylko wyrównać, zagęścić, ułożyć rury kanalizacyjne i można lać chudziaka:) a później przyjdzie magiczny etap murowania ścian kondygnacji ( Cukiereczek będzie nabierał kształtów :D )

larkot
18-02-2014, 09:00
Jest pozwolenie jest impreza :). Jeszcze 3 tygodnie i startujemy z budową.

pompiarz1984
18-02-2014, 16:47
Witam następnego "Cukierkowicza":) Zapraszam do zamieszczania fotek z budowy Cukiereczka:) oraz dzielenie się informacjami (Własnymi uwagami, zmianami) na temat tego projektu. Pozdrawiam:)

18-02-2014, 19:14
Budujesz bez kredytu?

pompiarz1984
18-02-2014, 20:03
...jeśli o mnie chodzi:)...bez:) ale na etapie wykończenia domu będę musiał zajrzeć do banku:/ Mógłbym ciągnąć to dalej bez kredytu ale etap wykończenia wymaga szybkiej realizacji z powodów atmosferycznych no i złodziejskich. Zamontować stolarkę - szkoda okien, położyć tynki - trzeba grzać itd , odwlekanie , sezonowanie ma sens ale w stanie surowym, tak uważam:)

18-02-2014, 20:46
No okna i alarm to warto szybciutko założyć - jak mi zawineli zbrojenie z budowy (co prawda resztki - złomiarze) to zamontowałem atrape kamery przemysłowej z diodą i naklejkę na okno - "obiekt monitorowany" i na razie spokój:yes:

pompiarz1984
01-03-2014, 17:22
...wiesz , Ja to nawet na czas budowy stanu surowego będę musiał rozważyć taką kamerkę. Pełno tu się kręci lumpów, trochę przegoniłem ale i tak jak takiego przydusi to i deski wyniesie:/ z takim straszakiem to dobry pomysł:)

02-03-2014, 10:30
podobnie z dachowymi - zakładali dopiero jak był stan surowy zamkniety bo były przypadki że na budowach po zamontowaniu już na drugi dzień zostawały same otwory okienne:no:

pompiarz1984
02-03-2014, 11:46
...z ta stolarką , to przeważnie firmy które je montują rozpoznają teren, inwestora, a następnie pod nieobecność właścicieli szybko je demontują:) pracuję w branży budowlanej i obiło mi się o uszy parę taki przypadków....podobnie z przęsłami ogrodzeniowymi. Jutro jadę po kamerkę i mam nadzieje że zainteresowanie moją budową przez okolicznych deptaków spadnie, jak na razie jestem w plecy z betoniarką:/ "a taka ładna była, amerrrykańska" :)

02-03-2014, 13:06
szkoda - akurat ten sprzęt nie kosztuje parę złotych

pompiarz1984
02-03-2014, 21:01
...ach szkoda, ale no cóż straty muszą być...
.... a teraz z innej beczki, grzebałem trochę w necie i znalazłem zdjęcia satelitarne mojej budowy wykonane mniej więcej w wakacje 2013 roku:) przyjemnie popatrzeć na efekty swojej pracy z kosmosu:D
245820 to po środku zdjęcia z widoczną sporą ilością piachu to "moje wypociny" :D

larkot
04-03-2014, 14:41
Witam

Pompiarz1984, pytanie czy zmieniałeś wysokość ściany kolankowej? Ja zamierzam podnieść ją o 20 cm i ciekaw jestem czy będzie to miało wpływ na jakąś zmianę wizualną budynku. Za dwa tygodnie startujemy z budową a w przyszłym tygodniu niestety czeka mnie wydatek rzędu 20 tys. na utwardzenie 450 m2 drogi dojazdowej. Takie rzeczy najbardziej bolą. Postaram się na bieżąco uzupełniać wpisy.

pompiarz1984
04-03-2014, 18:49
Podniesienie ściany kolankowej zawsze zmienia pierwotny wygląd budynku. 20 cm to nie dużo , jeden pustak do góry będzie praktycznie niezauważalny. Można to korygować przedłużeniem krokiew. Kiedyś wysłałem zapytanie do mg projekt na ten temat, odpisali że jeden max dwa pustaki do góry można podnosić. Ja osobiście będę podnosił ją o dwa pustaki ale nie więcej. W oryginalnej jest troszkę za niska. Z tą drogą to współczuję, przykra spawa tyle kasy wydać ale 20 000 na 450 m to nie za dużo? Przypuszczam że droga ma szerokość 6 metrów czyli długości 75 metrów? Jeśli tak to wysypanie 40-50 cm gruzu ceglanego (tańszy niż betonowy) w zupełności wystarczy na ciężki sprzęt. Idźmy dalej, 450 metrów kwadratowych razy 40-50 cm daje 180 - 225 metrów sześciennych - ( 1 metr to od 1 do 1,5 tony , to daje odpowiednio 180-270 # 225-337 tony) , to razy 20 - 25 zł za tonę gruzu ceglanego daje max w zaokrągleniu 8 500 zł dorzućmy koparkę do rozgarnięcia 1 500zł = 10 000 zł, jakaś amortyzacja ze 2 000 zł. Po wszystkich zawyżonych wyliczeniach 12 000zł to wszelkie maximum przynajmniej w mojej okolicy( no chyba że kolega zastosuje inny materiał... :) ).

pompiarz1984
06-03-2014, 17:27
246592246593246594 ZBROJONKO :) dwa słupy - 1,5 godz po pracy i są:)...., teraz zaszalować i zalać betonem. Zrobię je teraz , później będę miał mniejszego pietra przy zalewaniu stropu :]

larkot
21-03-2014, 13:43
Jednak przygotowania przed samą budową zajmują trochę czasu :).
Pompiarz1984 wracając do drogi też tak pomyślałem gdy otrzymałem wstępne wyceny, ale po dłuższej analizie wyszło, że to normalna cena.
Drogę jaką wykonuje to 150 mb x 3 m szerokości + szerszy wjazd i dosyć spory plac do zawracania przy wjeździe do działki. Wyszło mi około 550 m2.
Ze względu na dobre warunki gruntowe zdecydowałem się na wybranie 25 cm z nawiezieniem kruszywa betonowego łamanego 25 cm + 5 cm kruszywa kolejowego do podsypki torów. Wszystko rozłożone z odpowiednimi spadkami i przewalcowane. Wydaje mi się, że takie wykonanie drogi posłuży na jakiś czas. Po małym rabacie wyszło 19000 zł brutto. Liczę, że w przyszłości (bliżej nieokreślonej) docelowo będzie kostka, więc mam już dobry podkład.
A co do samej budowy domu, prace oficjalne mogę uznać za rozpoczęte :).

larkot
07-05-2014, 14:37
Od rozpoczęcia prac minął ponad miesiąc. Przyznam szczerze w tym czasie stanąłem przed wieloma wyborami :)
Na razie prace idą zgodnie z harmonogramem, a dylematów jest coraz więcej :rolleyes: Wrzucam kilka fotek.
258721 258722 258723 258724 258725

larkot
07-05-2014, 14:38
I jeszcze pięć
258726 258727 258728 258729 258730

paolka007
09-05-2014, 17:01
larkot czym izolowałeś fundamenty ?

larkot
11-05-2014, 20:50
Jeżeli chodzi o izolację fundamentów to ławy i ok 30 cm bloczków smarowane dwukrotnie izohanem, natomiast same bloczki dwukrotnie dysperbitem. Na zewnątrz styropian EPS 150 aqua i folia kubełkowa. U nas warunki gruntowe są dosyć dobre dlatego tak to zostało wykonane. Mam nadzieje, że w przyszłości nie będzie niespodzianek :).

grazyna i rafał
15-09-2014, 05:42
Od rozpoczęcia prac minął ponad miesiąc. Przyznam szczerze w tym czasie stanąłem przed wieloma wyborami :)
Na razie prace idą zgodnie z harmonogramem, a dylematów jest coraz więcej :rolleyes: Wrzucam kilka fotek.
258721 258722 258723 258724 258725

Witaj serdecznie
Przeczytałam twoje wpisy i koniecznie mam potrzebe skontaktowania się z Tobą bo właśnie zaczęliśmy z mężem budowę cukiereczka. Czy jest taka możliwość?? chcielismy zapytać parę rzeczy. Z góry dziękuję i czekam na wiadomość [email protected]

malwi86
23-09-2014, 20:21
Witam! My właśnie budujemy w Pomorskim dokładnie gmina Potęgowo widać z S6 na dzień dzisiejszy już mieszkamy w naszym słodkim Cukiereczku i jest super :)
Jestesmy zainteresowani projektem cukiereczek ze wzgledu na funkcjonalnosc i prosta bryle :-) i
Mam taka ogromna prosbe do karam1987 o podesłanie kilku zdjec z wnetrza bo niestety nie ma zadnych wizualizacji :( a zauwazylam , ze jestescie w grupie szczesliwcow juz mieszkajacych :-) Bede bardzo wdzieczna. Moj adres email [email protected] Pozdrawiam :-)

Bridges
26-10-2014, 23:17
To i ja się przywitam.
Kolega widzę też pod mocną "negatywną presją" rodziny co do budowania - witam w klubie :)
I powodzenia życzę, będę zaglądał jak postępują prace.

05-01-2016, 09:15
Budowa się skończyła, Żyjecie?