PDA

Zobacz pełną wersję : Aluminiowe fronty meblowe



15-03-2013, 18:35
Witajcie,
robię niewielki remont w pokoju, chcę pozbyć się biurka, a zamiast biurka w pokoju zamontować sobie do szafkę pod akwarium większy, wypuszczany blat, który będzie służył za blat biurka. Takie dwa w jednym :)

Tutaj mam pewien problem. Już wszystko jest przygotowane. Blat chcę okleić jednokolorową okleiną do mebli (folia), brzegi blatu chciałbym zabezpieczyć czymś trwalszym. Myślałem o aluminiowych profilach. Rozumiem, że to zwyczajnie wbija się w kant płyty, jednak mam pytanie czy i czym można to zrobić w warunkach domowych?

Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem tylko coś takiego:
176872

Da radę to zrobić bez fachowych maszyn i narzędzi? :)

Pozdrawiam.

piu
16-03-2013, 22:45
jak wysuniesz blat, to ten górny wytrzyma Ci ciężar akwarium?

17-03-2013, 09:31
Tak. Szafka oparta na metalowych profilach o wymiarach 130x60cm, z blatem 190x60cm. Akwarium 300l o podstawie 120x50cm będzie na blacie pod szafką, wypuszczany blat o wymiarach 60x60cm to część biurkowa. Oczywiście wypuszczony blat również będzie osadzony na wypuszczonych metalowych profilach, żeby przypadkiem się nie wyginał gdyby na blacie miałyby wylądować jakieś ciężary. Jednak nie przewiduję nic cięższego od laptopa ;) O samą konstrukcję szafki się nie martwię. Jest solidna. Tylko z wykończeniem u mnie niezbyt. Od strony biurka chciałem mieć jakieś solidniejsze wykończenie blatu, bo wiadomo, że to najczęściej eksploatowana część blatu, a okleiny na kantach lubią się odkleić/uszczerbić. Stąd pomysł porządnych aluminiowych profilów, pytanie tylko czy da radę nabić taki profil w warunkach domowych?