PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to prawda?



WojtekW
23-06-2004, 04:25
Witam i mam pytanie:
Czy to prawda (tak mi powiedział mój instalator), że od 1Maja rury wewnętrznej instalacji gazowej mogą być schowane i nie muszą już szpecić pomieszczenia?
WojtekW

Tomek_J
23-06-2004, 07:25
Witam i mam pytanie:
Czy to prawda (tak mi powiedział mój instalator), że od 1Maja rury wewnętrznej instalacji gazowej mogą być schowane i nie muszą już szpecić pomieszczenia?
WojtekW

To zdaje się jest tak, że mogą, ale nie zawsze. Mogą, jeśli sa spawane.

WojtekW
23-06-2004, 21:23
Ale to jest jakieś widzimisię, czy też jest jakiś przepis który o tym mówi?
WojtekW

WojtekW
25-06-2004, 00:26
Sam odnalazłem sobie odpowiedź:

Dz.U. 75, poz. 690
par. 165, punkt 2.:
Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych — po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji — łatwo usuwalną masą tynkarską niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w tórych są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.

I to chyba tyle
WojtekW

pattaya
25-06-2004, 18:19
Ja zakryłem w mieszkaniu spawane rury płytą karton-gips.Co roku jest kontrola z gazowni,nikt się nie czepia.Warunki są dwa:
1,rury spawane
2,możliwość błyskawicznego usunięcia zasłony
I tyle.

invx
25-06-2004, 18:27
a co jak czesciowo rury, sa ulozone na zewnatrz budynku, i teraz chce go docieplic ?? czy moge je schowac pod sturopianem ?? rury spawane

pattaya
25-06-2004, 18:33
Zapytaj w gazowni.Oni robią przeglądy

Zbigniew Rudnicki
25-06-2004, 21:09
Gipsem nie wolno wypełniać bruzd ze stalowymi rurami instalacji gazowej, bo gips (zwłaszcza mokry) powoduje korozję stali