PDA

Zobacz pełną wersję : Rewolucja w kominkach!



margod
19-03-2013, 08:11
Przełomowe odkrycie firmy Spartherm. Energia elektryczna z kominka.

Na międzynarodowych targach instalacyjnych ISH we Frankfurcie, firma Spartherm zaprezentowała innowacyjne rozwiązanie.
Stworzyła kominek z płaszczem wodnym, który wytwarza własny prąd.
http://kominekidealny.blogspot.com/2013/03/przeomowe-odkrycie-firmy-spartherm.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkominekidealny.blo gspot.com%2F2013%2F03%2Fprzeomowe-odkrycie-firmy-spartherm.html)

Szczęka mi opadła jak to zobaczyłem :jawdrop:

eniu
19-03-2013, 08:32
Nikt! Skup się. Smoluch + prund w jednym...:rolleyes:

niktspecjalny
19-03-2013, 08:45
Dobrze ,że kopara Panu margo opadła i lepiej niech się nie podnosi ;).eniek mi wystarczy tylko kominek i osobno prund z ZE.Wiesz dlaczego???Bo niedługo z takich osiągnięć techniki ten wynalazek będzie sterowany pilotem i będzie odkurzał salon.Jako partner spartherma łon tam jest na fotkach???

margod
19-03-2013, 09:03
jest..., ale to nie miał być ten link przepraszam za zamieszanie :rolleyes:

Forest-Natura
19-03-2013, 10:18
Witam.
Wreszcie się Szmatloch na coś im przydał ...
Teraz będą "świecić" przykładem ... :rolleyes:
Pozdrawiam.
PS. z drugiej strony ... kolejne urządzenie w domu, które może porazić prundem ...

pan_tofelek
19-03-2013, 19:56
Dobrze ,że kopara Panu margo opadła i lepiej niech się nie podnosi ;).eniek mi wystarczy tylko kominek i osobno prund z ZE.Wiesz dlaczego???Bo niedługo z takich osiągnięć techniki ten wynalazek będzie sterowany pilotem i będzie odkurzał salon.Jako partner spartherma łon tam jest na fotkach???

już są przecież takie rozwiązania, słyszeliście o inteligentnych domach? wszystko na pilota sterowane przyciskami

firewall
19-03-2013, 21:29
Jeszcze tylko ile ta wytwornica 200W (docelowo, w jakimś nieokreślonym horyzoncie czasowym) energii elektrycznej kosztuje?

Wojtek_796
20-03-2013, 09:08
To bardzo ciekawe, ale opis wygląda na żart primaaprilisowy. Jeżeli to na poważnie, to chyba o co innego chodzi. Bo jak to? - woda się porusza, napędza jakiś generator, który z kolei napędza pompę, która porusza wodę...
Perpetum mobile?
Ja bym raczej stawiał na coś o funkcjonalności UPS-a.

מרכבה
20-03-2013, 09:28
uż są przecież takie rozwiązania, słyszeliście o inteligentnych domach? wszystko na pilota sterowane przyciskam
Na pilota czasem fajnie jest mieć światło ... ale zaraz brzuch nam wyrośnie ... :(
Kominek fajny ale nie nowość
http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/biogaz-a-produkcja-pradu/ przecież nasz Lisek jest tu na forum :) wie sporo na ten temat :)

margod
20-03-2013, 09:58
Dokładnych szczegółów nie znam i raczej do publicznej wiadomości nie będą podane. Informacja otrzymaliśmy taka, że do produkcji prądu wykorzystano różnice temperatury wody zasilającej i powrotnej.
Fakt jest taki, że lampka na półce zasilana była prądem z kominka i cały dzień świeciła.
Z tego co wiem to Spartherm nie traktuje tego "wynalazku" jako priorytetowy, na dzień dzisiejszy nie znana jest nawet data i czy w ogóle wejdzie to do produkcji. Wydaje mi się, że chodzi tu promocję i wizerunek marki.
Firmy motoryzacyjne również często pokazują prototypy samochodów, które nigdy nie trafiają na rynek.

Wojtek_796
20-03-2013, 10:49
Czyli to wygląda na zastosowanie czegoś w rodzaju termopary lub elementu działającego na podobnej zasadzie - bezpośredniej zamianie ciepła na energię elektryczną. Może pojawiło się ostatnio jakieś wydajniejsze rozwiązanie. Zjawisko znane, ale jakoś do tej pory nie znalazło większego praktycznego zastosowania. Ma bardzo małą sprawność. Ale nie jestem oblatany w temacie.

Przy tanim cieple z drewna może jednak mieć sens.

Kominki Piotr Batura
20-03-2013, 11:40
Spartherm bawi się zarobionymi pieniędzmi. Nie ma w tym nic złego, tez bym tak chciał.:D Pan Rokosa robi to o tyle ciekawie, że nie przepuszcza pieniędzy na byle co. Zakup Bruli czy kaflarni to tylko przykłady. Teraz inwestycje dotyczą energii w szerokim aspekcie. Wiec nie powinien nikogo dziwić żarcik z lampką napędzaną kominkiem.

firewall
20-03-2013, 13:07
Pewnie zastosowali konwerter termoelektryczny (półprzewodniki termiczne)

niktspecjalny
20-03-2013, 14:22
Witam.
Wreszcie się Szmatloch na coś im przydał ...
Teraz będą "świecić" przykładem ... :rolleyes:
Pozdrawiam.
PS. z drugiej strony ... kolejne urządzenie w domu, które może porazić prundem ...

Które ze Szmatlochów bo jest ich kilkoro :) ?

niktspecjalny
20-03-2013, 14:29
jest..., ale to nie miał być ten link przepraszam za zamieszanie :rolleyes:

Panie margod niech Pan zrobi tak jak ja ....Pijam w towarzystwie , z którego strony nic mi nie grozi,Panu radze to samo.:cool:
Jest Pan kolejnym branżysta któremu zaczyna już czegoś brakować a to nie świadczy o niczym dobrym.Czy nie chce być Pan nazbyt pruderyjny by się zaraz szybciutko epatować. ??? :D:D:D