PDA

Zobacz pełną wersję : Palety braas - czy bezzwrotne?



scruffty
19-03-2013, 10:34
Witam,

Mam takie pytanie, czy palety Brass są rzeczywiście bezzwrotne, czy tylko sprzedawca nie chce się bawić w ich odbiór. Jeszcze nie kupiłem dachówki, ale już na etapie wyceny jeden sprzedawca powiedział, że palety są bezzwrotne - co dla mnie oznacza kiepskie drewno za prawie 400 zł.

Rozumiem kaucję za palety i ew. koszt transportu przy odbiorze, ale ta sytuacja mnie zdziwiła (zwłaszcza, że od sprzedawcy na budowę jest raptem ze 2 km).

scruffty

Stiv32
19-03-2013, 11:40
Braas nie dostarcza dachówek cementowych na paletach - opłatę rozumiem doliczyła ci firma handlująca a nie BRAAS - dachówki podstawowe są pakowanie w folie i to wszystko - na paletach są tylko dachówki specjalne (nie podstawowe)
Ceramiczne dostarczane są na paletach - i tu masz takie koszty.

scruffty
19-03-2013, 12:43
Braas nie dostarcza dachówek cementowych na paletach - opłatę rozumiem doliczyła ci firma handlująca a nie BRAAS -
dachówki podstawowe są pakowanie w folie i to wszystko - na paletach są tylko dachówki specjalne (nie podstawowe)
Ceramiczne dostarczane są na paletach - i tu masz takie koszty.

Chcę kupić właśnie dachówkę betonową, zatem te palety chce mi wcisnąć firma handlująca. Cóż pogadam z nimi na ten temat i wyrażę swoje niezadowolenie z takiego bezczela (w rozmowie facet sugerował, że takie ceny za paletę i bezzwrotność to polityka Braasa, a nie jego widzimisię, co wydało mi się to mocno dziwne, dlatego zapytałem). Zobaczymy co powie, ale chyba właśnie stracił klienta. Dziękuję za info.

scruffty

koziol99
21-03-2013, 09:36
a jak kwestia palet wygląda w Euronicie?

fighter1983
21-03-2013, 10:28
palety brassa sa fakturowane... czesc jest zwrotna, czesc nie, ale te ktore nie sa zwrotne to zwykle euro ktore mozna sprzedac w dowolnym skupie palet
w zaleznosci od rodzaju asortymentu i pakowania.

G*anbu
22-03-2013, 07:53
Przepraszam że się wtrącę ale piszecie nieprawdę. Dachówka betonowa jest dostarczana dwojako: albo na paletach ZWROTNYCH albo bez palet. Dachówka ceramiczna (dawny Rupp) jest dostarczana na paletach Euro i te są bezzwrotne. Koszt palety Euro to 22 zł netto, Braas to 14 zł netto

280m
22-03-2013, 08:07
euro palety skupują co kawałek.

heniu1980
12-11-2013, 20:48
Palety w braasie są bezzwrotne, jaka firma taka polityka. Osobiście lepiej dla klienta żeby doliczyć mu w tym przypadku paletę w cenę dachówki (zwrot podatku) za palety nie zwracają. Nie słyszałem o tym żeby sprzedawać dachówkę bez palet, jakoś trzeba ją dowieźć do klienta. Na paletach jest najwygodniej. O dostarczaniu "LUZEM" jeszcze nie słyszałem. Creaton ma palety zwrotne, jeżeli ktoś wam mówi że NIE po prostu kłamie w Koramicu są bezzwrotne ale DARMOWE czy to po produkcji polskiej (Kunice) nie euro czy eurówki z innych zakładów produkcyjnych.

heniu1980
12-11-2013, 20:50
A co do Euronitu To też ma palety zwrotne tak samo jak w jej spółce matce Creatonie.

imrahil
12-11-2013, 20:57
palety braas są bezzwrotne, ale ja zwróciłem do składu gdzie kupiłem dachówkę i mi oddali pieniądze za palety bezzwrotne ;). trochę im pomarudziłem, bo końcu sporo materiałów od nich brałem i się zgodzili.

heniu1980
16-01-2014, 19:53
od 1 stycznia 2014 i w Creatonie wprowadzili palety bezzwrotne po 26 pln netto sztuka.

jacek.zoo
22-01-2014, 13:13
od 1 stycznia 2014 i w Creatonie wprowadzili palety bezzwrotne po 26 pln netto sztuka.

a tu sie nie zgodze, az zadzwonilem teraz do skladu skad biore dachowke wlasnie creatona i o to zapytalem, oplata za palety jest kaucja zwrotna przy zwrocie palet, i nawet sami zabiora z budowy :)

JendrzejJawor
19-02-2015, 21:43
Skoro tyle rozbieżnych opinii to pewnie maczają w tym palce składy, bo nie wierzę że firmom się co chwila coś odmienia.

Wojtko55
20-02-2015, 07:31
Hmm jak tak czytam to sądze tak samo jak forumiwicz u góry, że głównie wpływ na to mają składy, więc nie wiadomo gdzie można trafić najlepiej w sprawie tych palet.

JendrzejJawor
28-02-2015, 14:49
Myślę, że wystarczy jeździć i pytać :P

Wojtko55
02-03-2015, 13:28
No tak ewentualnie jak nie którzy piszą ugadać się ze składem jak się da. To może trochę spuści albo zabierze :)

JendrzejJawor
02-03-2015, 20:59
No tak, składy mają spory wpływ na cenę.

blachotrapezklobuck
03-03-2015, 12:23
Palety Baasa pod dachówkę betonową na pewno można zwrócić na skład, gdzie dokonano zakupu materiału. Palety EURO można sprzedać do skupu palet lub dogadać się ze składem bo każdy szanujący się skład ma takiego odbiorcę (firmę) palet, trzeba tylko porównać ceny i gdzie jest bliżej. Można nie odzyskać pełnej kwoty za palety, ale to zawsze coś. Czasmi już przy zakupie materiału można ustalić temat palet - odbiór, cenę itp.

JendrzejJawor
04-03-2015, 21:26
Najlepiej jak brać to na paletach EURO, bo te zawsze można sprzedać.

Wojtko55
05-03-2015, 16:39
No to skoro tak mówisz to już główny problem rozwiązany. Ale również wydaje mi się, że zawsze powinni jest zaprać z powrotem, bo jeżeli chcą utrzymać renomę i co najważniejsze klientów przy sobie to jednak na takie małe ustępstwa powinni pójść :)