PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplić okno dachowe



Dominik bfc
20-03-2013, 21:04
Witam, czym docieplić okna dachowe dwa przy sobie, poniżej między nimi krokwia. Okna Velux mają pozakładane takie piankowe kołnierze ale brakuje im trochę do krokwi i wieje chłodem. Czy wełna owcza to dobre rozwiązanie bo słyszałem taką radę?

ramsky2000
21-03-2013, 07:34
Witam, czym docieplić okna dachowe dwa przy sobie, poniżej między nimi krokwia. Okna Velux mają pozakładane takie piankowe kołnierze ale brakuje im trochę do krokwi i wieje chłodem. Czy wełna owcza to dobre rozwiązanie bo słyszałem taką radę?

Kołnierze uszczelniające VELUX mają możliwość regulacji grubości poprzez włożenie klina w nie... czy tak było zrobione ? Możesz również dociąć styrodur i włożyć go w szczelinę jedna jest to precyzyjna robota....

pzdr.

Andrzej Wilhelmi
22-03-2013, 19:31
Wełna owcza to bardzo odpowiedni produkt. Można nim uszczelnić nawet małe szczelinki. W nowych rozwiązaniach są już kołnierze z izolacją cieplną chroniące całą szerokość ramy okna. Pozdrawiam.

Dominik bfc
22-03-2013, 22:16
Kołnierze są takie piankowe ale wstawiający okna w kilku miejscach tak powycinali deskowanie że w jednym miejscu się styka w jednym odstaje i widać deskowanie membrane i łaty. Chciałbym spróbować to lepiej zaizolować aby uniknąć tego przewiewania przy oknach na zabudowie bo wiele razy spotkałem się z wychłodzoną g-k w tym miejscu. Myślałem o piance montażowej ale nie wiem czy np. nie zawilgotnieje dajmy na to na jesieni ?

Andrzej Wilhelmi
23-03-2013, 13:15
Z tego co piszesz masz wnioskuję, że masz źle wykonany montaż okna. Pozdrtawiam.

ChłopZmazur
27-03-2013, 12:36
U mnie, tak jak radzi Andrzej, użyto wełny owczej i dobrze wypełnia szczeliny między oknem a krokwiami.

scruffty
27-03-2013, 20:03
Witam,

Właśnie też stoję przed wyborem, poradźcie proszę czy dopłacać za kołnierze (ok 75 zł/szt.) czy za te pieniądze można lepiej docieplić innymi sposobami? Nie widziałem jak są zbudowane i z czego więc trochę trudno mi podjąć decyzję. Okien jest 6, więc i kwota całkiem się robi konkretna jak za trochę pianki.

scruffty

Andrzej Wilhelmi
28-03-2013, 05:04
Jak kołnierz jest z pianką to warto bo izolowana jest cała rama. Niczym innym tego nie docieplisz. Pozdrawiam.

scruffty
28-03-2013, 08:46
Panie Andrzeju, dziękuję za odpowiedź. ta opaska to dokładnie FAKRO XWT, wygląda jak

179690

http://www.fakro.pl/akcesoria_montazowe/opaska_docieplajaca.php

klaudiusz_x
28-03-2013, 18:03
Jak kołnierz jest z pianką to warto bo izolowana jest cała rama. Niczym innym tego nie docieplisz. Pozdrawiam.

Mam dachowe Fakro z ciepłym kołnierzem, niestety dla ich okien "docieplona" jest tylko część od wysokości łaty.
W każdym razie ich Thermo kołnierz to wielkie nieporozumienie.

Jan P.
28-03-2013, 18:40
Właśnie chodzi o ocieplenie ramy pod obróbką blaszaną . Można to zrobić znakomicie filcem.ok. 0,5 cm grubości. Resztę niżej ocieplamy wełną. Jan.

Andrzej Wilhelmi
28-03-2013, 20:18
To nie chodzi o ten produkt. Nowy produkt to oblachowanie (kołnierz) z pianką czyli ocieplenie ponad łatami. Mamy wówczas ocieploną cą ramę okna.
Ten produkt to kołnierz EHV-AT. Pozdrawiam.