PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk cementowo - wapienny



hippo
23-06-2004, 14:41
W pażdzierniku ubiegłego roku wykonałem tynki cementowo - wapienne ściany z maxa. Dom w stanie surowym stoi już 4 lata. Po sezonie zimowym (lekko ogrzewanym - dom nadal nie zamieszkany) widzę jakieś małe pęknięcia tynku w niektórych (nie wszędzie) miejscach (na ścianach i suficie). Wygląda to jak małe pajęczyny. Nie wiem czy na taki stan tynku mogę położyć gładź gipsową, czy może trzeba wykonać jakieś zabiegi przed jej położeniem. Nie wiem czy po położeniu gładzi dalej nie będzie pękać. Czy jestem przewrażliwiony a może to jest normalne zjawisko? Poradźcie co robić.

hippo
24-06-2004, 08:11
Nikomu nic nie pęka

pitbull
24-06-2004, 08:30
To jest tynk cem-wap z wyprawa czy tylko sam narzut cem.?

KrzysiekS
24-06-2004, 09:06
Może miałes za duzo cementu w zaprawie i zaprawa zbyt szybko wyschła.

Jesli to są takie male pajęczyny, to moze pokryje je zwykla farba. Jesli nie to zamiast gladzi lepiej uzyj kleju do BK. Po zatarciu ubytkow ma on strukture tynku cementowo - wapiennego i nie bedzie sladu.

Ja nie przejąłbym sie tym, u mnie tynk lekko był spekany w kotlowni, w ktorej zimą ekipa ostro paliła. Tynk został tylko pomalowany, nie widac zadnych spekan.

hippo
24-06-2004, 12:32
To jest tynk cem-wap z wyprawa czy tylko sam narzut cem.?

Pitbull jest to normalny tynk pod gładź.

hippo
24-06-2004, 12:38
Może miałes za duzo cementu w zaprawie i zaprawa zbyt szybko wyschła.

Ja nie przejąłbym sie tym, u mnie tynk lekko był spekany w kotlowni, w ktorej zimą ekipa ostro paliła. Tynk został tylko pomalowany, nie widac zadnych spekan.

KrzysiekS
Czy po malowaniu dalej nie pęka?
Oglądałem dzisiaj i wydaje mi się, że nad grzejnikami jest tych spękań - pajęczyn więcej.

Nadal nie wiem czy mogę bezpośrednio na te pajęczynki położyć gładź gipsową? Czy to nie będzie pękać na gładzi?

pitbull
24-06-2004, 12:50
Nie powinno.

KrzysiekS
24-06-2004, 13:21
Dalej nie peka i nie powinno pekac.

Jak pisalem, nie dawaj gladzi, tylko pomaluj lub jesli pekniecia są cieco wieksze zatrzyj samym klejem do betonu komorkowego.

Tym klejem ja uzupełniałem ubytki w tynku np. po obsadzaniu parapetow zawsze trzeba cos bylo podkuc a pozniej "zaszpachlowac".

hippo
24-06-2004, 14:07
Ok. Dzięki