PDA

Zobacz pełną wersję : skos dachu a murłata - przestrzeń



zbys
23-06-2004, 15:50
No własnie j.w.
Jak uszczelniliście to miejsce między dachem a murłatą z murem???
Planuję ocieplić dach w tym roku ale tynk zewnętrzy i ocieplenie zewn. dopiero za rok. :(
Propozycje:
1.Układać wełne ale z duzym zapasem która wystaje poza murłatę a w następnym roku dociśnie się ją styropianem do murłaty.
TYLKO żę ta wystająca będzie chłonąć wodę z powietrza!!!!???? :( :(
2.Docisnąć niewiele wystającą wełnę styropianem (pionowo od muru do folii docinając odpowiednio) na odległość (głębokość) wystającego muru mocując go do murłaty na stałe na równi z murem domu. :-?
3.deski,osb albo coś jeszcze????????
co lepiej wykonać BY BYĆ ZADOWOLONYM???

ArtMedia
23-06-2004, 15:54
Witam.

Wełnę poddasza wkładasz tak, aby połączyć ją z ociepleniem zewnętrznym. Za dużo nie wystawiaj. Mniej więcej tak aby styropian docisnął się do wełny. Wchłanianiem się nie przejmuj. Myślisz, że ta na poddaszu nie wchłonie? Co ma wchłonąć i tak wchłonie, bo jesli nie mieszkasz to wewnątrz będzie podobna wilgotność jak na zewnątrz. A jeśli nawet mieszkasz, to nad wełną powinieneś mieć szczelinę wentylacyjną, którą ma przepływać powietrze z zewnątrz...

zbys
23-06-2004, 16:05
artmedia
Czyli jesteś za opcją nr 1
z wilgotnością masz rację choć ....mam juz zamontowane okna a szczelinę wentylacyjną pod dachówkami mam.

ArtMedia
23-06-2004, 16:08
Tak. Opcja 1. z zastrzeżeniem, że wełna nie wystaje 0,5 m na zewnątrz, poza ścianę tylko kilka (1-3) cm. Przyjmuję też, że okap wystaje zdecydowanie dalej.
Chociaż... Zimą może nawiać śniegu, który się później stopi i nieco zmoczy wełnę. Więc może czymś zadekować? Myślę, że jednak nawet jeśli topniejący śnieg zmoczy wełnę, to wiosną zanim zaczniesz ocieplać wiaterek doskonale ją wysuszy,

zbys
23-06-2004, 16:25
wystający skos dachu mam taki że spoko - nie zmoknie i dzieki za poradę

zbys
23-06-2004, 16:47
a jak mi się ptaszki w tej wełnie zalęgną???????
Dlaczego się pytam?
Otóż niejaki ptaszek "kopciuszek" na tej przestrzeni 8cm między murłata a przepaścią założył gniazdo i zdołał odchować 3 maleństwa które już wyfruneły.

voytec
23-06-2004, 22:39
to samo pytanie - co jeśli dom nie będzie ocieplany z zewnątrz? Czym "zabić" powstały otwór? Chciałbym się też dowiedzieć czy wiecie jak zabezpieczyć szczelinę wentylacyjną przed owadami - jakaś siatka?
Myślałem nad dobiciem desek, które zlicowane będą z murłatą i założenie jakiejś siatki na szczelinę wentylacyjną.
Czy macie jakieś pomysły lub doświadczenia?
Proszę o pomoc.