PDA

Zobacz pełną wersję : Dom-Bud3



Monique
23-06-2004, 17:09
Czy ktos budował z tą firma z Warszawy p. Roberta Skulimowskiego. Prosze o ocenę i odczucia ze współpracy.

lagerfeld
23-06-2004, 17:23
sugeruję przeszukanie forum - trochę się o nich pisało.
ja jestem ich niedoszłym klientem.
jedno dla mnie jest pewne - PR mają opracowany i realizowany bdb.

pozdro: lagerfeld :evil:

Monique
23-06-2004, 17:29
No właśnie znlazłam i troszke się przeraziłam. A czyzby Pan znalzł jakiegos lepszego wykonawcę. I co to znaczy PR bo ja taka, no blondynka i na dodatek nowa na forum jestem. :wink:

Monique
23-06-2004, 17:31
.
ja jestem ich niedoszłym klientem.
pozdro: lagerfeld :evil:
A dlaczego? jeśli mogę wiedzieć

ronin
23-06-2004, 21:01
No właśnie znlazłam i troszke się przeraziłam. A czyzby Pan znalzł jakiegos lepszego wykonawcę. I co to znaczy PR bo ja taka, no blondynka i na dodatek nowa na forum jestem. :wink:

PR - Public Relations - czyli inaczej mówiąc reklamę :-)
No chyba, ze PR to Polskie Radio ;-).
Tez kiedys byłem zainteresowany współpracą z ta firmą, lecz z różnych względów, niezaleznych od nich, zrezygnowałem. Czy wyszedłem na tym dobrze ??? Trudno powiedzieć. Jedno za to moge Ci poradzić Moniq - jesli zdecydujsze sie budować dom miej KONIECZNIE własnego inspektora nadzoru budowalnego - a nie jakiegokolwiek inspektora z polecenia wykonawcy, lub o zgrozo - współpracującego z wykonawcą. Najlepiej aby się nie znali lub co lepsze - znali, lecz niezbyt lubili :D :D.
Mój inspektor nadzoru - starszy człowiek - pomógł mi bardzo w budowie. Moge smiało stwierdzić, ze mój dom bez niego nie byłby tym czym powinien być. NIGDY , PRZENIGDY nie zgadzaj się na inspektora nadzoru z firmy wykonawcy. Jesli się zgodzisz w 99% budynek bedzie wykonany tanio i prosto, ale dla wykonawcy - a czy to znaczy dobrze, sama sobie odpowiedz.
Np. gdy mój wykonawca, zgodnie z umowa przywiózł na budowe strop TERIVA który miał dostarczyć, inspektor nadzoru przyjechał, bo zażyczył sobie wcześniej, ze chce go przed położeniem zobaczyć (na ziemi). Jasno i krótko stwierdził, że wykonawca może sobie ten strop zabrać do siebie na pole, bo tam jest jego miejsce, a nie na dachu mojego budynku. Nie pomogły kłotnie, groźby i tłumaczenia wykonawcy, ze ten sam strop, jak się okazało przez niego !! wykonany, lezy od 2-3 lat na 3 sasiednich budynkach. Mój inspektor nadzoru stwierdził, krótko "nie obchodzi mnie, ze tamte stropy runa - ale ten tak". Ja się wogóle do tej około 40 minutowej rozmowy/kłótni nie wtrącałem. W sumie była ona zabawna bo wykonawca krzyczał, a Pan Józef, starszy spokojny człowiek, mówił przyciszonym jak zwykle głosem :D :D. ykonaca ciągle pwotarzał "...co ??" :D. Wtrąciłem się tylko, gdy wykonaca powiedział, ze w takim razie on nie kończy tej budowy. Ponieważ umowa była w miare porządnie spisana, dodałem "w takim razie jest Pan mi winen 5 tys. umownej kary". Wykonawca zmiękł, strop zabrał i ... budynek skończył, jak miał skończyć, choć i tak strop, chyba z zemsty troszkę sknocił tzn. nie wyrównał prawidłowo betonu towarowego. Ale to w sumie drobiazg.

lagerfeld
24-06-2004, 10:07
hehe,
ale się uśmiałem jak dziś rano przeczytałem te posty.
pr - oczywiście to nie polskie radio tylko sztuka zachwalania swego - dzięki ronin za wyjaśnienie.

o swoim przypadku powiem tak (a raczej napiszę). interesował nas system generalnego wykonawstwa - wysłaliśmy zapytania ofertowe do kilku ludzi poleconych przez znajomych. namiary na dombud przekazał nam architekt adaptujący projekt. mówił, że pilnował jedną (czy nawet kilka) ich budów i był zadowoly z wykonawstwa i materiałów.
fakt faktem, że ich oferta była bardzo interesująca - w porównaniu z firmami poleconymi przez znajomych) a pr modelowy (pokazywali wizualizacje, aktualne budowy itp). właścicielami są ludzie po studiach inżynierskich. my mieliśmy do czynienia z jednym z braci.
ale zaczeliśmy też szukać opinii o dombudzie trochę w necie, na forum muratora i też zaczeliśmy się denerować czy dobrze robimy.
ostatecznie pojawił się kolejny wykonawca (też polecony przez znajomych), który swoją ofertą oraz uczciwością (to opinia mojej żony) spowodował, że jestem niedoszłym klientem dombudu.

popieram opinię ronina - wiem, że dombud daje w pakiecie kierownika budowy - czyli wiadomo, że kierownik trzyma z ekipą. należy zatem zainwestować kaskę w inspektora nadzoru.
z mojego dotychczasowego doświadczenia wiem, że lepiej nie żałować kasy na dobrego inspektora czy kierownika budowy (tak jak u mnie) bo w gruncie rzeczy pieniądze jakie na niego wydasz są nieporównywanle z kasą jaką dajesz wykonawcy (ekipie) i jaką wydasz na materiały.

pozdro: legerfeld

Monique
24-06-2004, 10:12
My tez planujemy budowę jakies 15 km od warszawy.Widzę, że Pan jest z Łomianek. Czy mógłby Pan zdradzic firme, która wykonywała Pana dom, ew, jakis kontakt do nich? Zależy nam na usłudze kompleksowej od Ado Z. Będę bardzo zobowiązana.

Pozdrawiam Moniq

lagerfeld
24-06-2004, 10:30
My tez planujemy budowę jakies 15 km od warszawy.Widzę, że Pan jest z Łomianek. Czy mógłby Pan zdradzic firme, która wykonywała Pana dom, ew, jakis kontakt do nich? Zależy nam na usłudze kompleksowej od Ado Z. Będę bardzo zobowiązana.

Pozdrawiam Moniq

witam !
może trochę sprostowania - pisałem, że analizując ofertę dombudu byłem zainteresowany generalnym wykonawstwem. i tak w rzeczywistości było.
w związku z tym, że wybrałem sobie innego wykonawcę niż dombud pojęcie generalnego wykonawstwa nabrało w moim przypadku trochę innego charakteru. jestem z nim umówiony na robociznę zaś za materiały płacę sam. w związku z tym, że wykonawca był polecony to układ jest taki, że on zamawia co mu potrzeba a ja płacę. z tego co widzę na budowie to raczej nie marnuje się materiałów i można też negocjować terminy i jak i formy płatności u dostawców. no cóż - jednym słowem mam do niego zaufanie (jak na razie :D . dodam tylko, że wykonawca nie jest firmą.

jeśli nadal jesteś zainteresowana (ewentualnie innymi namiarami na firmy generalnego wykonawstawa z tych okolic) proszę o kontakt na priva.

pozdro: lagerfeld

Monique
24-06-2004, 11:56
Lagerfeld myslę, że skontaktuje się z Toba mój mąż on jest bardziej kumaty w tych wszystkich sprawach. Dzięki za już i mam nadzieje, że będę mogła jeszcze się do Ciebie zwrócić z jakimś pytaniem?

lagerfeld
24-06-2004, 12:21
Dzięki za już i mam nadzieje, że będę mogła jeszcze się do Ciebie zwrócić z jakimś pytaniem?

ja także dziękuję !
jeśli będę mógł w czymś pomóc to bardzo proszę.

lagerfeld

pattaya
24-06-2004, 13:39
Ja do nich wysłałem kilka maili z zapytaniem i nie dostałem odpowiedzi.Połączyłem to z negatywnymi opiniami paru osób i dałem spokój.

galeonik
24-06-2004, 13:50
W zeszłym roku szukając wykonawcy też trafiłem na tą firmę. Przekazałem projekt, miał być wyceniony. Cisza.... Po paru telefonach i mailach dowiedziałem się że nie mają terminów. Bez dalszego komentarza.

inwestor
24-06-2004, 14:11
Ten Dombud-3 to jakaś taka dziwna firma kiedyś miałem z nimi podpisać umowę na wybudowanie mojego domu. Umówiliśmy się na pewną sobotę na ostateczne podpisanie długo negocjowanej umowy. Nikt nie przyjechał i nawet nie zadzwonił. Jak ja usiłowałem sie dodzwonić to nikt nie odbierał. Dodzwoniłem się dopiero po tygodniu i właściciel oswidczył mi że się rozmyślili fajne co nie :D .
Pozdrawiam

Sunlisek
29-06-2004, 17:27
Witaj Monique,

Miałem wielką nieprzyjemność współpracować z firmą Pana Skulimowskiego i gorąco Cię także przed tą współpracą przestrzegam. Jeśli chcesz chętnie prześlę Ci więcej szczegółów na priva lub opowiem przez telefon, bo dużo by trzeba napisać.

ronin
30-06-2004, 07:18
Z tego wniosek, iż za rok czasu będziemy odpowiadać na posty dotyczące opinii o firmie DOM-BUD 4. No moze DOM-BUD 4U :D.